Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

GoPro Hero 4 Silver Jakość a FPS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

kosmodron

kosmodron

    Newbie

  • Użytkownik
  • 33 postów
  • Miejscowość:Chorzów
  • Kamera: GoPro Hero 4 Silver
  • Karta pamięci: 64GB

Witam,

 

Chciałbym zapytać, o ustawienia jakości i klatkażu w kamerze GoPro Hero 4 Silver.

 

Czy lepiej ustawić 1080 i 60fps czy np 2.7K 24fps. Niby 2,7K sugeruje lepszą jakość ale klatkaż niższy. Stąd rodzi się pytanie przy jakich warunkach stosuje się daną jakość a przy jakim sugeruje się klatkażem dla wyciśnięcia maksimum możliwości kamerki?

 

Kamera ma służyć głównie do 2 celów:

 

- nagrania z podróży

- nagrania na karoserii z jazdy samochodem wyczynowo

 

Drugie pytanie to zdjęcia, czy jakościowo lepiej wyjdzie wyjąć klatki z video czy robić je zmieniając opcję GoPro na Photo.

 

Na dzień dzisiejszy po dwóch dniach użytkowania jedyne na co miałem czas i co mi wyszło w miarę zadowalająco jak dla mnie - amatora to to zdjęcie

 

Proszę o wyrozumiałość i z góry dziękuję za cierpliwość, pomoc i metodyczne podejście.

 

33333334.jpg



#2

jacqu1916

jacqu1916

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2381 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: H3+B, H4B x 2
  • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2

moje pytanie brzmi 

czy zadałeś sobie minimum trudu i poszukałeś interesującego cię tematu na forum ?


  • Jc0b lubi to

 facebook_icon30x30.jpg

 

  social-instagram-30x30.png

 

  youtube-icon-30x30.png


#3

kosmodron

kosmodron

    Newbie

  • Użytkownik
  • 33 postów
  • Miejscowość:Chorzów
  • Kamera: GoPro Hero 4 Silver
  • Karta pamięci: 64GB

Tak, ale przyznam szczerze, że nigdy nie byłem w tym dobry. Mimo że otwarłem każdą grupę i przewertowałem kilkadziesiąt stron z tematami, albo mi umknęło albo nikt nie zatytułował problemu w jasny sposób.



#4

jacqu1916

jacqu1916

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2381 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: H3+B, H4B x 2
  • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2

drugie pytanie ?

w jakim cel nagrywasz 1080/60 fps ?

 

jak chcesz robić zdjęcia, rób zdjęcia, a jak video to video

 

tu masz odpowiedzi na wszystkie pytania :

 


 facebook_icon30x30.jpg

 

  social-instagram-30x30.png

 

  youtube-icon-30x30.png


#5

kosmodron

kosmodron

    Newbie

  • Użytkownik
  • 33 postów
  • Miejscowość:Chorzów
  • Kamera: GoPro Hero 4 Silver
  • Karta pamięci: 64GB

w jakim cel nagrywasz 1080/60 fps ?

 

 

Bo jak wspomniałem jestem początkujący i nie rozumiem stosunku jakość do fps i co tym mogę osiągnąć lub zepsuć przy nagrywaniu. Przy jakich warunkach co najlepiej sie sprawdzi,

 

Mam wrażenie, że bardziej niż pomóc próbujesz mnie zniechęcić do pobytu na forum, bo dwie pierwsze odpowiedzi, a wyczuwam sarkazm zamiast chęci pomocy, ale dzięki przejrzę video chociaż nie wiem czy do końca o taką odpowiedź mi chodziło. Przekonam się po obejrzeniu czy znalazłem tam odpowiedzi na swoje pytania.



#6

mcdavid

mcdavid

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 250 postów
  • Miejscowość:Wrocław
  • Kamera: Hero 3+ BE, Xiaomi, Yi
  • Karta pamięci: Sandisk 32GB

Mam wrażenie, że bardziej niż pomóc próbujesz mnie zniechęcić do pobytu na forum,

 

A ja mam wrażenie że coraz więcej osób na forum uważa że wszystko im się należy tu i teraz i nawet nie pomyślą o tym żeby przejrzeć tematy które były już poruszane.

 

Nikt do forum cię nie chce zniechęcić! Po prostu niektórych denerwuje coraz powszechniejsze lenistwo!


  • jacqu1916 lubi to

#7

jacqu1916

jacqu1916

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2381 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: H3+B, H4B x 2
  • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2

jest mnóstwo jego filmów które są odpowiedziami na mnóstwo pytań

a zniechęcić cię nie mam zamiaru, lecz przed zadaniem jakiegoś pytania warto jednak poszukac odpowiedzi, niekoniecznie na forum ale też w internecie, można się dowiedzieć co to są fps'y itp z czym sie to je, ja też jak kupiłem kamerę to nie wiedziałem o niej za wiele, ale spędziłem trochę czasu w internecie i sie dowiedziałem, obejrzałem sporo filmików tego Pana itp

 

po kolei o kolei

 

1080/60 używasz jeżeli potrzebujesz zwolnic materiał, jeżeli nie to używaj 24 lub 25 fps w europie jest standard PAL więc 25 fps w zupełności wystarczy, natomiast jeżeli potrzebujesz zwolnić materiał to im więcej fps tym lepiej, lepszy efekt możesz osiągnąć 

 

2,7K masz na czym to odtwożyc ? jeżeli tak to spoko, jeżeli nie to po co ? chyba że masz zamiar przeskalować do 1080 to wtedy ok ale ja bym uzywał 4K do tego 

 

jak masz jeszcze jakieś pytania to chetnie odpowiem, ale nie wim wszystkiego a np www.google.pl wie o wiele wiecej, troszkę wysiłku naprawde wszystko można znaleźć :)


 facebook_icon30x30.jpg

 

  social-instagram-30x30.png

 

  youtube-icon-30x30.png


#8

drzewo

drzewo

    Newbie

  • Użytkownik
  • 30 postów
  • Miejscowość:SO
  • Kamera: Hero2014
  • Karta pamięci: Sandisk

Nie do końca się zgodze - obraz w 60 fps to nie tylko spowalnianie, podczas ruchu kamery obraz jest mniej rozmywany i dla niektórych 30fps to nie jest wystarczająca płynność, więc nagrywają 60fps. Najprościej jest pobawić się ustawieniami i wybrać najlepsze. To tylko kamerka, naprawde nie ma tu żadnej filozofii. 



#9

jacqu1916

jacqu1916

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2381 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: H3+B, H4B x 2
  • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2

dla mnie bez sensu nagrywać w 60fps to moje zdanie, tak jak kolega napisał doktorat nie jest potrzebny do obsługi :)


 facebook_icon30x30.jpg

 

  social-instagram-30x30.png

 

  youtube-icon-30x30.png


#10

kosmodron

kosmodron

    Newbie

  • Użytkownik
  • 33 postów
  • Miejscowość:Chorzów
  • Kamera: GoPro Hero 4 Silver
  • Karta pamięci: 64GB

A mógłbyś mi powiedzieć w czym robię błąd przy nagraniach nocnych? problem polega na dużym szumie obrazu przy ustawieniu 1080 np podczas jazdy samochodem. Próbowałem z Protune i bez, z low Light i bez. Ciągle mam jakieś szumy jak z taniego wideorejestratora i porównując je z filmami na youtube, to mam wrażenie jakbym miał inną kamerę.



#11

jacqu1916

jacqu1916

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2381 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: H3+B, H4B x 2
  • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2

 kamera najlepiej czuje się w słoneczny dzień, w nocy zawsze tak będzie


 facebook_icon30x30.jpg

 

  social-instagram-30x30.png

 

  youtube-icon-30x30.png


#12

Micheł

Micheł

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 389 postów
  • Miejscowość:Jastrzębie Zdrój
  • Kamera: Gopro Hero 4 Silver Edition
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme Plus 32GB

Jak chcesz nagrywać w 1080 to nagrywaj ale zmniejsz klatkaż do minimum (24FPS),a protune wyłącz. Gopro to kamera sportowa więc nie oczekuj że obraz będzie super piękny nocą  :wink:



#13

jacqu1916

jacqu1916

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2381 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: H3+B, H4B x 2
  • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2

co racja to racja

 

poglądaj filmy które ci poleciłem gość wyjaśnia wszystko!!!!!!!!!


Użytkownik jacqu1916 edytował ten post 30 styczeń 2015 - 18:29

 facebook_icon30x30.jpg

 

  social-instagram-30x30.png

 

  youtube-icon-30x30.png


#14

pepik

pepik

    Ekspert

  • Moderator
  • PipPip
  • 381 postów
  • Miejscowość:Przemyśl- Warszawa
  • Kamera: GoPro Hero 3 Black x2
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme 32GB x2
Co do ustawienia klatek to przeczytaj instrukcje. Tam jest podane najlepiej kiedy jak nagrywać. A co do nocy to tak jak koledzy: w nocy dobrze nie nagrasz bo to kamera sportowa. Naklepsze efekty osiągniesz kiedy zmniejszysz fps do minimum.

Wysłane z G... S4


Be a HERO.

 

MacBook Air/ Dji Phantom 2/ Zenmuse H3-3D/ full FPV

 

 


#15

kociu8422

kociu8422

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 81 postów
  • Miejscowość:szczecin
  • Kamera: GoPro Hero 4 silver
  • Karta pamięci: San Disk extreme 64GB

krótko mówiąc ilość fps to ilośc klatek nagrywanych w ciągu jednej sekundy. jesli wybierzesz 60 fps na sekundę (fps - frames per second- klatek na sekundę) przy ciemnym otoczeniu kamerka nie zdąży złapać odpowiedniej ilości światła i film będzie ciemniejszy natomiast bardziej płynny. kiedy nagrywasz dynamiczne sceny gdzie coś sie szybko porusza to wybierz wyższe fps natomiast gdzie ruch jest zwyczajny normalny wystrczy 24/30 fps. wyższy klatkaż używasz również gdy chcesz coś w filmie potem zwolnić - przy 60 fps film mozna zwolnić 2 krotnie i będzie on nadal płynny w 30 fps spowolnienie dwukrotne powoduje przeskakiwanie. nagraj sobie kilka scen z rożnymi ustawieniami i porównaj, które najlepiej ci pasują. najlepiej sparować kamerkę z telefonem wrzucić ja do auta i nagrywać zmieniając co jakiś czas parametry.



#16

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1878 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

Można też nagrywać wszystko z dużym fps i protune. Wtedy sprawę sobie załatwisz podczas montażu.

Pozdrawiam



#17

ceus1974

ceus1974

    Newbie

  • Użytkownik
  • 33 postów
  • Miejscowość:michałowice
  • Kamera: gopro 3+ Silver 4 Silver
  • Karta pamięci: 32

Dobre, dobre to co piszecie..ale kociu po części ma racje. 60p przydaje się do slowa, ale nie tylko, jak chcesz nagrywać dynamiczne sceny, np rolki, zjazdy na nartach itp, 60p jest idealne, a następnie renderujesz podwójne pal lub ntsc i masz na yt ładny dynamiczny filmik. Ja już ponad pół roku na kanał wrzucam 60p i ładnie się ogląda, lepiej niż standardowe 25, lub 30. Ruch obiektów i postaci jest bardziej naturalny. Gopro 4 S spokojnie daję radę w 60p w każdym niemal oświetleniu.




Wróć do Dyskusje ogólne o postprodukcji · Następny nieczytany temat →