Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Slow Motion


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

Kogut_Sadysta

Kogut_Sadysta

    Newbie

  • Użytkownik
  • 6 postów
    Laik jestem w temacie więc przedstawie sytuacje, ktorej ciut nie rozumiem. Otóż testowałem dziś rózne tryby nagrywania by wybrac ten najbardziej mi odpowiadajacy i uwage moją zwróciło wlaśnie nagrywanie pod słow motion. Na początek powiem, że żadnego pliku nie obrabiałem, wrzuciłem do CineForm, przekonwertowałem do avi i obejrzałem. Nagrywając w 960p z predkoscią 100 fps wypluty przez CineForm plik avi był juz w slowmotion. Natomiast nagrywając 720p i 120 fps film w avi był nie do użytku tj. gubił klatki i rwał. Co za tym idzie:
    1. Czy nagrywając film w 100 lub 120 klatkach na sekunde musze go obrabiać by w avi wyświetlał się normalnie?
    2. Co zrobić jeśli chce nagrać 15 minut filmu ale tylko część z niego chce by była w slowmotion? Bo jeśli nagram całe 15 minut w 100/120 fps to będę miał wszystko w slowmotion a to nie bardzo mi odpowiada. A przecież nie będę w trasie co chwila zmieniał ustawień pod film ;)

    Jakies porady lub spostrzeżenia od bardziej ogarniętych w temacie niż ja? ;)

    #2

    Guest__*

    Guest__*
    • Guests
    W jakim programie odtwarzasz pliki? Windowsowy media player czasem źle odtwarza, spróbuj z innymi. Nagrania 100fps powinny iść normalnie, jeśli Ci je rwie, to je spowolnij np. w VLC media player minusem na klawiaturze i jeśli to wina kompa to będzie się odtwarzać płynnie i dobrze, ale w zwolnionym tempie.

    Jak chcesz slow motion, to robisz projekt np. 720p25, importujesz plik np. 720p100 i zwalniasz go w programie cztery razy, eksportujesz film i wychodzi Ci plik wynikowy 720p25 spowolniony czterokrotnie.

    #3

    Kogut_Sadysta

    Kogut_Sadysta

      Newbie

    • Użytkownik
    • 6 postów
      Właśnie przy odtwarzaniu w Windows Media Playerze idzie płynnie nawet 120 fps. Rwało mi tylko w SubEdit Playerze. Reasumując: materiał nagrany w 100 lub 120 klatkach na sekunde domyślnie zawsze bedzie spowolniony i dopiero obrabiając go moge wybranym momentom przywrócić prawidlową prędkość, tak?

      #4

      addict

      addict

        Ekspert

      • Moderator
      • PipPip
      • 357 postów
      • Miejscowość:Warszawa
      • Kamera: Hero2 + Hero960
      • Karta pamięci: GoodRAM 32GB Class 10
      Nie. To będzie film w normalnej prędkości ale z większą ilością klatek na sekundę. Przeczytaj dokładnie drugi akapit kolegi tomoa. Świetnie to wytłumaczył.

      4 sztachety i parapet | | |

      R1DE43team | 


      #5

      Kogut_Sadysta

      Kogut_Sadysta

        Newbie

      • Użytkownik
      • 6 postów
        No właśnie myślałem tak samo ale po przekonwertowaniu filmu do avi nie leciał w normalnej prędkości tylko w slowmo a spodziewałem się normalnej predkości z większą iloscia klatek.

        #6

        sliwoz

        sliwoz

          Newbie

        • Użytkownik
        • 45 postów

          Czy ktoś wtajemniczony mógłby mi wytłumaczyć w jaki sposób zrobić takie slowmotion zachowując przy tym całkiem dobrą ostrość. Jakie ustawienia kamery mogł być tutaj zastosowane?

           

           



          #7

          mistrzCK

          mistrzCK

            I'm a Pro!

          • Użytkownik
          • PipPipPipPip
          • 1919 postów
          • Miejscowość:Kielce
          • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
          • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

          Przede wszystkim jakiego programu używasz. Slowmo nie powala. Nagrywane podejrzewam 1080/60 zwolnione ze 4 razy. Tu masz prawdziwe slowmo

          Pewnie będziesz chciał coś takiego zrobić, więc poczytaj o twixtor na forum i o programach do edycji materiału.

          Pozdrawiam