Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

OT (z wątku o filmie z Zadniego Granatu)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1

Marek

Marek

    Newbie

  • Użytkownik
  • 42 postów
  • Miejscowość:Gliwice

Na jakiej rzece się bawiliście?  :P


W filmie są ujęcia z progu koło Hostinca U Řeky i z kaskady Peřeje. Oba miejsca na Ostravicy. To rzeka płynąca do Odry z Beskidu Śląsko - Morawskiego. Materiał jest z soboty, a my płynęliśmy w niedzielę (przy lepszej pogodzie).
Taka woda jest tam tylko przy upustach z zapory. Specjalnie dla kajakarzy, kanadyjkarzy i rafterów - tylko dwa razy w roku. Na początku kwietnia i w czerwcu. Warto tu wtedy zajrzeć z łódką, bez względu na umiejętności. Trudnych miejsc jest tylko kilka i wielu płynących je obnosi.



#2

ratystast

ratystast

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 133 postów
  • Miejscowość:Nysa
  • Kamera: GoPro Hero 3+ BE
  • Karta pamięci: Hama 32 GB
Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź. Ja dopiero zaczynam swoją przygodę z kajakarstwem górskim i jak dotąd byłem na spływie na Moravicy - pomimo zrzutu i tak było mało wody, chociaż podobno czasami jej bywa dużo więcej. Na sylwestra chciałem spłynąć pontonem Dunajcem, niestety był znacznie za niski stan wody. No cóż, trzeba się będzie w takim razie na Ostravicę wybrać

#3

Marek

Marek

    Newbie

  • Użytkownik
  • 42 postów
  • Miejscowość:Gliwice

Żaden problem. Miło spotkać "bratnią duszę" :).

Ostatnio jest krucho z wodą. W zeszłym roku kwietniowy upust na Ostravicy odwołano. Podobnie jak kilka innych stałych imprez w Czechach.

Na Moravicy tylko na początku i na końcu sezonu jest duża woda z zapory w Kružberku. Puszczają około 17 merów sześciennych na sekundę. Przy letnich upustach ze Smertelnaka idzie około 10. Ale i tak jest fajna zabawa na progach w Hradcu u Opavy.

Na Ostravicy jest wiosną większy przepływ (ok. 22 m3/sek) i większe trudności w korycie, ale to ciągle zabawa na poziomie dla wszystkich. Poza Perejami to WW II, a na Perejach (WW IV - V) skaczą nieliczni. Latem jest upust na potrzeby zawodów Adrenalin Cup, ale poza zawodami woda jest dla reszty świata. Idzie jej znacznie mniej, ale miejscami trudności rosną, bo trzeba trochę manewrować.

Ja nie uprawiam kajakarstwa górskiego. Pływam po górach raczej turystycznie i takie rzeki jak Ostravica, Białka czy Dunajec to dla mnie atrakcje w sam raz.

Jeśli interesuje Cię spływ Ostravicą, to rzuć okiem na poglądowy filmik z kwietniowej imprezy w 2012 r.

 

 

Ujęcia z wody są kręcone znad kamizelki asekuracyjnej, Kodakiem Zx3 z zewnętrznym konwerterem szerokokątnym. To nie jest dobra optyka do filmowania akcji w ruchu. Ale ciut nadrabia przy filmowaniu z boku :).

Gdybyś jechał w kwietniu, daj znać. W grupie płynąć bezpieczniej, a od nas będzie pewnie kilka łódek.



#4

ratystast

ratystast

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 133 postów
  • Miejscowość:Nysa
  • Kamera: GoPro Hero 3+ BE
  • Karta pamięci: Hama 32 GB
OK, dzięki jeszcze raz. Jak gdzieś się będę wybierać, to dam znać, ale to na pewno po maju. Ty też się odzywaj jak będziesz gdzieś jechać. :D Fajnie ta Ostravica wygląda