Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Film zacina się przy 1080p@120


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1

J4no

J4no

    Newbie

  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Kamera: GoPro 4 Black
  • Karta pamięci: Sandisk Ultra 16GB

Witam,

 

Nabyłem drogą kupna kamerkę GoPro 4 Black. Kupiłem ją głównie z uwagi na 120fps przy 1080, bo robię dużo filmów w zwolnionym tempie. Niestety po nagraniu krótkiego filmu okazało się, że obraz się zacina i skacze.

 

Domyślam się, że powody mogą być trzy. Zbyt słaby komputer, chociaż 4K@30fps odtwarza płynnie to i z tym nie powinno być problemów, bo komputer do słabych nie należy. Drugi powód to uszkodzona kamerka, chociaż wtedy na innych rozdzielczościach też by było coś nie tak, a jest raczej w porządku. Nie miałem okazji przetestować dokładnie. Trzecie wyjście najbardziej prawdopodobne to karta sd. Ja posiadam SanDisk Ultra 16GB. Według producenta ma prędkość do 48MB/s. Może to być powodem? Nie chcę kupować karty, zanim nie upewnię się, że to jej wina. Na koniec dodam jeszcze, że film kręciłem z wyłączonym low light.

 

Co sądzicie?



#2

jacqu1916

jacqu1916

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2381 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: H3+B, H4B x 2
  • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2

po pierwsze to powinieneś zerknąć tu : http://kamerypov.pl/...-przedstaw-się/

 

 

po drugie kup normalną kartę to zobaczysz różnicę 

 

po trzecie zamiast pisać nowy temat poczytaj trochę na temat sprzętu jaki posiadasz oraz jakie karty są dedykowane do kamery 

 


 facebook_icon30x30.jpg

 

  social-instagram-30x30.png

 

  youtube-icon-30x30.png


#3

J4no

J4no

    Newbie

  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Kamera: GoPro 4 Black
  • Karta pamięci: Sandisk Ultra 16GB

Wybaczcie, ale trochę byłem zdenerwowany, że tak drogi sprzęt i coś nie działa. Chciałem szybko uzyskać odpowiedź i nie zobaczyłem sekcji "przedstaw się" 

 

Co do listy dedykowanych kart to ją widziałem. Szukałem dodatkowych informacji, ale wolałem zapytać osób które znają temat z praktyki, a nie z teorii. 

 

Czyli wina karty i w ciemno mogę kupić coś lepszego? Dzięki!



#4

jacqu1916

jacqu1916

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2381 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: H3+B, H4B x 2
  • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2

czytaj, szukaj, czytaj, szukaj


 facebook_icon30x30.jpg

 

  social-instagram-30x30.png

 

  youtube-icon-30x30.png


#5

Micheł

Micheł

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 389 postów
  • Miejscowość:Jastrzębie Zdrój
  • Kamera: Gopro Hero 4 Silver Edition
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme Plus 32GB
Najprawdopodobniej twoja karta nie daje rady bo black potrzebuje chyba 60 zapisu (jak sie myle to mnie poprawcie) Jeśli 4k działa ci płynnie to wątpie zeby komputer zawiódł

#6

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk
Tak, raczej wina karty. Kup od razu jakąś pożądną, a raczej i tak byś potem dokupił, więc się nie zmarnuje ;)

Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#7

Qczer

Qczer

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 64 postów
  • Miejscowość:Drawsko Pomorskie
  • Kamera: GoPro 4 Black (Phantom 2, Z1-evolution)
  • Karta pamięci: Kingston 64GB C10 U3 90/80

Ej mi też klaci komp na świeżo zgranym materiale z GoPro 4 Black powyżej 1080 (60fps) ale po przerobieniu na avi w gopro studio już jest spoko i można na tym pracować. Ale też mam chyba za słabą na to kartę bo czasami wywala mi SD ERROR przy 1080(120fps).



#8

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1888 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

Przy SD ERROR na bank karta. Poszukaj na forum odpowiedniej. Jest dużo tematów i porównań. 

Co do pierwszego problemu - spróbuj otworzyć materiał poprzez media player classic. Zobacz czy tnie. Moim zdaniem jeśli karta jest za słaba to nie zapisze tyle ile powinna, łyknie tyle ile się da i nic poza to. Materiał tak nagrany nie powinien mieć przycinek tylko być słabszej jakości (słabsza płynność lub mniejsza ostrość 2 i 3 planu). Ja bym raczej celował w kompa lub kodeki. Jak weżmiesz prawym na plik i klikniesz właściwości i szczegóły to jaką masz tam szybkość danych?

11c5n4z.png

Pozdrawiam




Wróć do GoPro Hero4 · Następny nieczytany temat →