Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Ogromne pliki video - czy musi tak być?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1

inhalt

inhalt

    Newbie

  • Użytkownik
  • 6 postów
    Witam
    Jestem całkiem zielonym świeżakiem w temacie Hero 3. Mam kamerę od niedawna (Black) i uczę się jak ją użyć. Gdy nagrałem próbny filmik 2 minutowy w rozdzielczości ustawionej na 1080 to te 2 minutki zajęły 500 MB. Masakrycznie dużo.
    Czy musi tak być? Czy film kompresowany do mp4 jest aż taki wielki?
    Próbowałem porównać do filmów Blu-ray na płytach. Tam jest jakość full hd i na płytce mieści się dość długi film - 1,5 godziny na pewno. Czy u nas w Hero3 nie powinno być podobnie albo nawet lepiej? A chyba jest dużo gorzej z konsumpcją pamięci.
    Jakie macie doświadczenia w tej kwestii i jakich ustawień używacie?

    #2

    Bolsik

    Bolsik

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 55 postów
      BLUERAY - nośnik na którym jesteśmy wstanie zapisać 25 Gb lub 50 GB informacji jeżeli jest to płyta dwu warstwowa

      przeliczając twoje sumy wychodzi że na płytę weszło by 100 min filmu przy jedno warstwowej płycie (przeciętny film tyle trwa)

      poza tym Twój film nie jest niczym jeszcze przetworzony.

      Chyba dobrze że tyle zajmuje :) chociaż jest na czym tracić podczas konwersji :)

      #3

      Filonnet

      Filonnet

        Administrator

      • Admin
      • 631 postów
      • Miejscowość:Poznań
      • Kamera: GoPro Hero3 Black Edition
      • Karta pamięci: Sandisk, 64GB, (10)
      Jesli nagrywasz film w rozdzielczosci ustawionej na 1080p to nagrywasz wlasnie w jakosci full HD wiec nie ma czemu sie dziwic :) Jesli zalezy Tobie aby plik wazyl mniej proponuje krecic w nizszych rozdzielczosciach.

      FORUM | |    |

       


      #4

      lancbergis

      lancbergis

        Newbie

      • Użytkownik
      • 19 postów
        Tak wielki plik to atut tych kamer!!

        #5

        Bolsik

        Bolsik

          Użytkownik

        • Użytkownik
        • 55 postów
          Proponuję kręcić w 720p i 60fpsach
          jakość bardzo dobra a i slowmotion zawsze wyjdzie dobrze :)

          #6

          Żółwik

          Żółwik

            Specjalista

          • Użytkownik
          • Pip
          • 162 postów
          • Miejscowość:Brzeziny, Gdynia, Łódź
          • Kamera: GoPro Hero 3 Black
          • Karta pamięci: Sandisk 64GB (10)
          Najlepiej zaopatrzyć się w USB 3.0 - do tego dysk przenośny 1 terabajt lub 500 giga (też w standardzie usb 3.0). No i warto kupić czytnik kart microSD na usb 3.0. Szybciej się zgrywa. Tyle że tu już koszta - USB 3.0 głównie w laptopach a w PC rzadko spotykane...

          #7

          inhalt

          inhalt

            Newbie

          • Użytkownik
          • 6 postów
            Dzięki za odpowiedzi.
            Myślałem, że to ja jestem jakiś lewy i nie potrafię ustawić parametrów. Widze, że wszyscy mają duże pliki.
            Powiem szczerze, że trochę mnie to deprymuje, bo będę musiał pomyśleć własnie nad dodatkowym dyskiem do przechowywania filmów.

            #8

            Bolsik

            Bolsik

              Użytkownik

            • Użytkownik
            • 55 postów
              Po to właśnie się kupuje GoPro :) Ustaw sobie inną rozdzielczość jak Ci taka przeszkadza 720p i 30fpsów ?

              #9

              mariograf

              mariograf

                Użytkownik

              • Użytkownik
              • 72 postów
              • Miejscowość:Kraków
              • Kamera: GoPro Hero 3 Black

              BLUERAY - nośnik na którym jesteśmy wstanie zapisać 25 Gb lub 50 GB informacji jeżeli jest to płyta dwu warstwowa

              przeliczając twoje sumy wychodzi że na płytę weszło by 100 min filmu przy jedno warstwowej płycie (przeciętny film tyle trwa)

              poza tym Twój film nie jest niczym jeszcze przetworzony.

              Chyba dobrze że tyle zajmuje :) chociaż jest na czym tracić podczas konwersji :)

              Gościu Ty to potrafisz odpowiedzieć bez sensu! Nawet nie zapytałeś czy to był filmik z ProTune czy bez? A jak bez to co ty pie... o traceniu przy konwersji.
              Co....z mp4 na mp4.???????
              Mario

              #10

              mariograf

              mariograf

                Użytkownik

              • Użytkownik
              • 72 postów
              • Miejscowość:Kraków
              • Kamera: GoPro Hero 3 Black
              To oczywiste, że za jakością idzie duży ciężar plików. Pewnie są kamery które lepiej kompresują ale nie kupiliśmy ich bo mają kiepską jakość. Może kiedyś stworzą mp5 z super jakością i potężną kompresją..kiedyś! Ale nie to jest najgorsze. Można kupić duże dyski, to nie problem ... czas.....czas na obróbkę tych plików to jest problem. Zwłaszcza te z ProTune które trzeba poprawić w CineForm a potem jeszcze zmontować w jakimś edytorze. Czasu nie da się kupić i to jest problem....przynajmniej dla mnie.
              Mario

              #11

              ZiGi

              ZiGi

                Specjalista

              • Użytkownik
              • Pip
              • 150 postów
              • Miejscowość:Warszawa/Dębe Wielkie
              • Kamera: GoPro Hero5 Black + Hero3 Black
              • Karta pamięci: Sandisk,64GB,Class 10,UHS-1
              mariograf Twoje dwie powyższe wypowiedzi nic nie wnoszą do tej rozmowy, poza tym są totalnie offtop. Jeśli chcesz się w taki sposób wypowiadać to może lepiej się nie wypowiadaj bo nie potrzeba nam tu nikogo kto w każdym temacie będzie "wkładał kij w mrowisko" tak jak Ty to próbujesz robić w poście #9 tego wątku.

              Pozdrawiam
              ZiGi

              Wysłane z mojego SE Arc S za pomocą Tapatalk 2

              Pozdrawiam
              ZiGi
              GoPro Hero 5 Black + GoPro Hero 3 Black + Wi-Fi Remote + Battery BacPac™ + The Frame + Suction Cup 2 + GoPole Reach + FeiyuTech G5 + Sandisk Ultra 64GB UHS-1 Class 10


               


              #12

              Filonnet

              Filonnet

                Administrator

              • Admin
              • 631 postów
              • Miejscowość:Poznań
              • Kamera: GoPro Hero3 Black Edition
              • Karta pamięci: Sandisk, 64GB, (10)
              Panowie: Bulczas; 27022; LeoDogg. Posty usunięte z powodu OOT. Wracamy do dyskusji.

              FORUM | |    |

               



              Wróć do Dyskusje ogólne o postprodukcji · Następny nieczytany temat →