Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Kilka pytań w związku z Ghost-S


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Mam możliwość zakupu powyższej kamerki! Mam pytanie do jej użytkowników czy warto? Chcę używać jej jako drugiej kamerki! do mniej zaawansowanych zadań bojowych :) Czy coś zmienilibyście w swojej kamerce? Czy coś wam przeszkadza? Na co zwrócić swoją uwagę? A może dołożyć kasę i kupić coś innego?

 

 



#2

Hubert

Hubert

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 60 postów
  • Miejscowość:Wrocław
  • Kamera: Drift Ghost-s
  • Karta pamięci: Sandisk 32GB Extreme(10)

Hej,

 

Powiedz jeszcze do jakich celów byś ją stosował. Czy warto? Według mnie tak. Przekręcany obiektyw to świetna sprawa, sam ostatnio położyłem kamerę na drzewie i obraz wyrównałem przekręceniem obiektywy- wyszło świetne, statyczne ujęcie.

 

Czy coś bym zmienił? Jakość dźwięku- na filmach występują spore szumy, które można zredukować na różne sposoby. Za to dźwięk brzmi bardzo naturalnie. Ostatnio nagrywałem filmiki w lesie i ćwierkanie ptaków, szum drzem nagrały się tak naturalnie, że jak odtwarzałem nagrania w domu na kompie to się czułem jakbym tam był, serio. Może jakby producent znalazł inne miejsce dla mikrofony tak, żeby nie dostawał słupa powietrza "na twarz"

 

Czy coś mi przeszkadza? Tak, czasami(rzadko, bo rzadko, ale się zdarzy) kamera się zatnie i trzeba wyciągać baterie.

 

Mam nadzieję, że pomogłem, jak coś to pytaj.


 - zapraszam na mojego rowerowego bloga. 

  - polub na fejsbuku :)


#3

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Sprawa już jest nie aktualna. Teraz skłaniam się bardziej ku Sony i Garminowi! No chyba że wyjdzie właśnie nowy Drift.



#4

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk
Może to dlatego tak cicho... Szykują jakąś bombę ;)

Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#5

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Wątpie choć pewnie coś szykują. Na rynku każda firma ma obecnie dość chwiejną pozycję. Gorzej że do głosu dochodzą obecnie firmy trzecie nie związane zbytnio audio-video które poszerzają swoją gamę produktową. Ot producent strzykawek będzie nagle produkował plastry. Jak wiadomo nawet pozycja GoPro jest zagrożona. Choć też nie do końca bo wypuszczają jeszcze nowe kamerki i jeszcze się to jakoś kręci.

 

Miałem ogólnie okazję kupić wcześniej dość okazyjnie wcześniej Drifta stąd moje pytanko.



#6

ropa2

ropa2

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 441 postów
  • Miejscowość:Janikowo
  • Kamera: H3B,H4S,yi,ghost S
  • Karta pamięci: transcend 64GB i inne

Odgrzebię stary temat. Kupiłem ghost S z myślą o zamocowaniu na kasku motocyklowym.

Małe uwagi, w porównaniu do gopo 4silver czy też 3black słabo wypada jakość obrazka wideo ghosta? czy ja tylko mam takie odczucia?

Być może bierze się to z małego bitrate 15mega , lub w trybie HB 22mega , to gdzie tu do 30mega w gopro4?

Czy jest to standard że ładując akumulator wyświetlacz cały czas pokazuje napis charge?

Czy można coś poprawić z jakością obrazka video? mam ostatni soft wgrany ze strony producenta.

Może głupie pytanie, ale czy ilość klatek wpływa na jakość materiału ? zaznaczam żadnych slow , zwykły film w 1080p

Oczekiwałem lepszej jakości ( ostrości ) ....szkoda że nie mogę oddać do sklepu, w sumie brak alternatywy do ghosta, długi czas nagrywania i obrotowy obiektyw...



#7

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Względem jakości i bocznej ergonomii to tylko Sony zostaje na rynku. Gdybyś chciał zmieniać.



#8

ropa2

ropa2

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 441 postów
  • Miejscowość:Janikowo
  • Kamera: H3B,H4S,yi,ghost S
  • Karta pamięci: transcend 64GB i inne
Ale czasu działania na jednym ładowaniu Sony nie przebije jak i obracanego obiektywu. Jest nowa, dwa lata gwarancji. Niech zostanie.

#9

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Dość długo ten model jest na rynku. Fakt że nie znajdziesz kamery o dłuższym czasie nagrywania. To fakt bez trzech zdań :)



#10

ropa2

ropa2

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 441 postów
  • Miejscowość:Janikowo
  • Kamera: H3B,H4S,yi,ghost S
  • Karta pamięci: transcend 64GB i inne

Coż kupiona, zamocowana na kasku.....takie jej zadanie.  Widzę że moje pytania były tendencyjne i brak odpowiedzi.....jakoś to przeżyję :roll:



#11

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Określona jakość oczywiście też by nie powiedzieć że w głównym stopniu ma wpływ na jakość materiału. Co do softu. Marnie to widzę. Bardziej realne info u dealera polskiej marki. Choć Ci zajęli się bardziej dronami więc. 



#12

ropa2

ropa2

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 441 postów
  • Miejscowość:Janikowo
  • Kamera: H3B,H4S,yi,ghost S
  • Karta pamięci: transcend 64GB i inne

Wkurza mnie że po formacie karty pamięci pliki są nazywane od nowa od nr 0001 ....



#13

shonek

shonek

    Newbie

  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Kamera: ghost s
  • Karta pamięci: 64 gb san disk extreme 95

ropa2, mam te same odczucia co do jakości, też jeżdżę na moto. Wg mnie jakość "w ruchu" jest słabsza niż w gopro silver 4, albo 3 black. Jak się nagrywa trzymając nieruchomo kamerę to nawet nawet, ale też jakoś te pixele widać...

Jakbym miał teraz brać to brałbym gopro 4 silver, droższa co prawda, ale jakość wg mnie lepsza jest. Co prawda bateria przemawia na ghost s , ale to też można przeżyć.

U mnie na kasku offroadowym mam kiepsko z mocowaniem bo ani płaskie ani obłe mocowanie nie pasuje do kształtu kasku. Zostało mi tylko mocowanie na pasku od gogli, ale z kolei wtedy muszę mocno naciągać pasek od gogli i potem zostają mi ślady właśnie od gogli na facjacie.

 

Chce ktoś kupić ghosta s używanego 2 miesiące raptem? Mam do tego time lapsa. 


  • ropa2 lubi to

#14

ropa2

ropa2

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 441 postów
  • Miejscowość:Janikowo
  • Kamera: H3B,H4S,yi,ghost S
  • Karta pamięci: transcend 64GB i inne

W sumie jedna więcej czy jedna mniej w kolekcji kamerek nie stanowi dla mnie różnicy....zostawiam ghosta s na kask tylko i wyłącznie....do innych zastosowań gopro



#15

shonek

shonek

    Newbie

  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Kamera: ghost s
  • Karta pamięci: 64 gb san disk extreme 95

A jak wypada właśnie jakość w "ruchu" między 4 silver i ghost s? Chodzi o to, że jak lecisz na moto i zastopujesz, albo przekręcisz głowę i w trakcie jej przekręcania naciśniesz stop (oczywiście w odtwarzaczu). Bo ja w ghoscie zauważyłem, że obraz nawet w bardzo małym ruchu jest kiepski, rozmywa się... Denerwujące to jest.

Nie wiem, może mam za wysokie wymagania co do tej kamery.



#16

ropa2

ropa2

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 441 postów
  • Miejscowość:Janikowo
  • Kamera: H3B,H4S,yi,ghost S
  • Karta pamięci: transcend 64GB i inne
Zgadza się, w statycznym obrazie jakość akceptowana, zaś w ruchu niestety daleko w tyle za gp4 i nawet gp3.

#17

shonek

shonek

    Newbie

  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Kamera: ghost s
  • Karta pamięci: 64 gb san disk extreme 95

Czy tak ma być że w high bitrate nagrywa lepiej niż w normal bitrate? Czy po prostu mi się wydaje? Nie no, kupno tej kamerki to był po prostu nie wypał, oceniam to po 3 miesięcznej eksploatacji. Co z tego że w normal bitrate nagrywa około 2h40min jak w highbitrate 1h20 max :o Ropa2, też tak masz? Używanie tej kamerki mija się z celem, na moto lipa. Sprzedaję to dziadostwo i kupię xiaomi 2 albo nowego ghosta bo mnie krew zalewa normalnie. Szukałem, robiłem researche i gówno wyszło.


  • ropa2 lubi to

#18

ropa2

ropa2

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 441 postów
  • Miejscowość:Janikowo
  • Kamera: H3B,H4S,yi,ghost S
  • Karta pamięci: transcend 64GB i inne

Tak.....ta kamera to niewypał, nadaje sie tylko jako rejestrator trasy na kasku i nic wiecej...jedyny plus długi czas działania na jednym akumulatorze. Także żałuje zakupu, szkoda kasy....Kiedyś kilka dni miałem nową ghost ( bez S ) i szybko sprzedałem z delikatna stratą gotówki...tam to już była całkowita tragedia z jakością wideo.



#19

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Oby tylko udało się sprzedać bez straty kasy . . . :(