Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

zaćmienie słońca 20032015 pomysły na filterek?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1

nobi

nobi

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 165 postów
  • Miejscowość:Jarosław
  • Kamera: GP3B&GP4B&Ph3&S900+Gh4
  • Karta pamięci: class10 90mb/s 64gb

Jutro tj 20032015 od 9tej do 12tej jest zaćmienie słońca w zależności od lokalizacji w Polsce ma wynosić np u mnie 70%, z wielką chęcią bym to nagrał lub timelapse wykonał. Może macie jakieś pomysły na jakiś filterek by to było zacnie widoczne, może ktoś próbował lub ma jak teraz wypróbować starą dyskietkę, maskę do spawania cokolwiek by to dziś przetestować. U mnie dziś słońca brak :/


powolutku się ziemniaczki gotują...

#2

Kekacz

Kekacz

    Newbie

  • Użytkownik
  • 35 postów
  • Miejscowość:Rzeszów
  • Kamera: AS100V
  • Karta pamięci: 64 GB (10)

Dyskietka działa, w ten sposób oglądałem zaćmienie kilka lat temu. Maska jak i okulary spawalnicze również.

Chcesz nagrywać zaćmienie za pomocą GoPro? Nawet przy standardowych obiektywach w aparatach foto, które maję pole widzenia w okolicach 63-34°, słońce wygląda jak łepek od gwoździa. Przy 170° i 120° oferowanych przez GP będzie jeszcze mniej spektakularnie.

Jeśli użyjesz filtra wtedy na filmie będzie widać tylko maleńki, łatwy do pomylenia z hotpixelem, świecący punkt. Bez filtra przynajmniej można odwrócić uwagę otoczeniem. Chyba, że połówkowy, na samo niebo, wtedy może to jakoś wyglądać.



#3

nobi

nobi

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 165 postów
  • Miejscowość:Jarosław
  • Kamera: GP3B&GP4B&Ph3&S900+Gh4
  • Karta pamięci: class10 90mb/s 64gb

aaaaa widzisz faktycznie tego nie przemyślałem, że moją GoPro to nic nie będzie widać :P zapaliła mnie się żarówka z pomysłem lecz nie dotarł do mnie rozmiar całego zajścia, będę próbował lustrzanką w takim razie z obiektywem takim do robienia zdjęć w oddali ;]


powolutku się ziemniaczki gotują...