Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Problem z podglądem wideo w 2 Vision +


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1

Master070

Master070

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 76 postów

    Witam wszystkich. Miałem problemy z podglądem wideo w 2 Vision, wymieniłem na 2 Vision +, który miał mieć większy zasięg wideo, a okazuje się, że jest dokładnie ten sam problem. Obraz przy 15 klatkach lubi się przyciąć, a jak odlecę na 150m, to za każdym razem gubi całkowicie podgląd i wyświetla się informacja, że połączenie zostało utracone. Powiecie mi o co chodzi ? Jaka może być przyczyna ? Może w telefonie leży problem ? A może jakiś tryb dla początkujących jest włączony ? Korzystam do podglądu z S5. A tak na marginesie, pomożecie mi w tym, jak sprawdzić wersję oprogramowania, zaktualizować i jakim programem konfigurować drona ?



    #2

    skiper83

    skiper83

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 672 postów
    • Miejscowość:Lubuskie
    • Kamera: GoPro 3 Silver & Phantom 3 pro
    • Karta pamięci: 2x SanDisk 16GB (10)

    Witam wszystkich. Miałem problemy z podglądem wideo w 2 Vision, wymieniłem na 2 Vision +, który miał mieć większy zasięg wideo, a okazuje się, że jest dokładnie ten sam problem. Obraz przy 15 klatkach lubi się przyciąć, a jak odlecę na 150m, to za każdym razem gubi całkowicie podgląd i wyświetla się informacja, że połączenie zostało utracone. Powiecie mi o co chodzi ? Jaka może być przyczyna ? Może w telefonie leży problem ? A może jakiś tryb dla początkujących jest włączony ? Korzystam do podglądu z S5. A tak na marginesie, pomożecie mi w tym, jak sprawdzić wersję oprogramowania, zaktualizować i jakim programem konfigurować drona ?

    Tutaj znajdziesz program do aktualizacji fantoma 

    Gotowy plik exe 
    Gotowy plik exe sterowników dji do windowsa 

    1. Instalujesz w/w program i sterowniki następnie uruchamiasz program

    2. włączasz nadajnik radiowy

    3. podłączasz kabel usb do drona i do pc / laptop

    4. uruchamiasz drona i program sam sprawdzi czy masz najnowszy soft

    5. jeśli nie to pyta czy zrobić update 

    6. koniec

    niema takiego czegoś jak tryb dla początkującego. W jakich warunkach próbowałeś latać?? miejsce ? okolica??

    Czy dużo zabudować ?? czy wolne pole bez sieci energetycznej anten GSM , podłoże beton , czy trawa ....

    Wiele czynników może mieć na to wpływ.


     

     

     

     

     


    #3

    Master070

    Master070

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 76 postów

      Jeszcze raz, powoli. Ściągnąłem pliki "DJI Phantom 2 Vision Assistant_3.8" oraz "DJI_WIN_Driver_Installer", a który to jest program do aktualizacji ?

       

      Co do latania, to latałem po pustym polu, stojąc na podwyższeniu. Zero przeszkód, zero zabudowań, zero anten, 8 satelitów złapanych, stałem na betonie, latałem nad trawą.



      #4

      skiper83

      skiper83

        Ekspert

      • Użytkownik
      • PipPip
      • 672 postów
      • Miejscowość:Lubuskie
      • Kamera: GoPro 3 Silver & Phantom 3 pro
      • Karta pamięci: 2x SanDisk 16GB (10)

      no już wolniej się nie da... myślałem że 70 to twój rocznik stąd w punktach opisane.

      Powiedz mi czego nie rozumiesz??

      Sory za złośliwość ale jeśli 22 lata to faktyczny twój wiek to coś robisz nie tak w życiu ...

      Czytaj ze zrozumieniem... 

      Czego tu nie rozumieć ??

      Czy zainstalowałeś obie rzeczy??

      Po instalacji którego z w/w "programów" w linkach pojawiła się czerwona ikonka "nowa" na twoim pulpicie??

      Tak ta nowa ikonka to twój program do obsługi drona.

      Właśnie dzięki takiemu podejściu już niedługo będą latać tylko ci którzy mają kasę na papier z bo ta instytucja uziemi ludzi którzy robią to bez pomyślunku.

      Sory za złośliwości ale odkąd drony zrobiły się takie trendy t mnie krew zalewa przez lekkomyślność .

      Już były na forum pytania a do czego jest przełącznik S1 i S2 w dronie ??

      A dlaczego dron nie "stoi" w miejscu tylko lekko krąży w powietrzu ??

      A jak tym się lata??

      Kuźwa.... 

       

      Instrukcja obsługi + www.google.pl= pełna baza informacji na temat danego drona.