Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Ustawienia podwodne GP3


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

jomalkovic

jomalkovic

    Newbie

  • Użytkownik
  • 18 postów
  • Miejscowość:gdynia
  • Kamera: GP3+Black

Nie doszukałem się jednego tematu traktującego o ustawieniach pod wodą. W zasadzie sprawa dotyczy po prostu ustawień dla ograniczonego światła. Ale nie tylko. Chodzi również o ustawienia balansu, ISO, ekspozycji, klatkowania, SW, czy innych bajerów i ich najlepszego doboru do scen podwodnych, zarówno w świetle (w ciągu dnia i płytko), jak i w nocy (nurkowania nocne, głębokie, itp.). Może również  oświetleniu jakie stosujecie lub trickach jakie się Wam sprawdziły. 

 

W innym poście wstawiam co jakiś czas linki do filmów, które udaje mi się uczynić. Kręcę GP3+B, ale wskazówki byłyby pewnie przydatne również dla innych modeli. 

 

Jeśli chodzi o filmowanie w ciągu dnia i ze słońcem, nie jest tak źle (pomijam fakt filtrów, bo nie każdy je ma i nie każdy kupuje odpowiednie). Gorzej przy słabym świetle, gdzie dodatkowo dochodzi problem z jasnym środkiem. 

 

Poniżej dwa filmiki, które nakreślą o co mi chodzi. Pierwszy w ciągu dnia, przy dobrym słońcu i małej głębokości (w zasadzie żadnej, bo to max 5m). 

(1080SW, 50fls, Protune off, bez korekcji ekspozycji, wody zimne)

 

Tutaj nieco głębiej, ale też maksymalnie 21m, co i tak nie ma znaczenia, bo kręcone nocą. Widać o co mi chodzi ze efektem spotowego światła. W rzeczywistości nie jest ono aż takie skupione, ale kamera czyta to zupełnie inaczej i nie znalazłem dobrego rozwiązania z ustawieniami (prócz pewnie zmiany źródła światła). 

(1080W, 30fls, Protune off, bez korekcji ekspozycji, wody zimne)

 

Może podzielicie się swoimi doświadczeniami z ustawieniami optymalnymi dla słabego światła, samym oświetleniem, filtrami, patentami, rozwiązaniami, itp. 

 



#2

Priders

Priders

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2192 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black Phantom fc40
  • Karta pamięci: 4x Sandisk, Extreme i Ultra
Zły dział, przeniosłem ;)
Ja z pod wody nie kręcę, więc się nie wypowiadam.

Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#3

jomalkovic

jomalkovic

    Newbie

  • Użytkownik
  • 18 postów
  • Miejscowość:gdynia
  • Kamera: GP3+Black
No właśnie tu szukałem, ale niczego się nie doszukalem.... A więcej w zasadzie było w dziale podwodny. Jeśli ma być tutaj, niech będzie, może ktoś znający się wypowie.

#4

Priders

Priders

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2192 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black Phantom fc40
  • Karta pamięci: 4x Sandisk, Extreme i Ultra
Tam chwalimy się swoimi filmami, nie pytamy jak nagrywać. Jeśli ktoś ma pomóc to pomorze.

Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#5

jomalkovic

jomalkovic

    Newbie

  • Użytkownik
  • 18 postów
  • Miejscowość:gdynia
  • Kamera: GP3+Black

Coś z wczoraj. Ustawienia w zasadzie jak wyżej. 



#6

geochriss

geochriss

    Newbie

  • Użytkownik
  • 41 postów
  • Miejscowość:Sucha Beskidzka
  • Kamera: GP Hero 3 Black
  • Karta pamięci: 32GB
Różowy filtr by sie przydał. Film ok

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka



#7

jomalkovic

jomalkovic

    Newbie

  • Użytkownik
  • 18 postów
  • Miejscowość:gdynia
  • Kamera: GP3+Black
Filtr nic nie wniesie, jeśli robisz postprodukcję. Wręcz utrudnia obróbkę bo wpływa dodatkowo na tinte i wszystko zaczyna się rozjezdzac.

#8

artur89

artur89

    Newbie

  • Użytkownik
  • 17 postów
  • Miejscowość:Sosnowiec
  • Kamera: Hero 4 Silver
  • Karta pamięci: Sandisk 64GB SDXC

Filtr nic nie wniesie, jeśli robisz postprodukcję. Wręcz utrudnia obróbkę bo wpływa dodatkowo na tinte i wszystko zaczyna się rozjezdzac.

 

Z tego co wiem to filtr pomoże, a dodatkowo protune daj on, wtedy w postprodukcji o wiele więcej wyciągniesz.



#9

jomalkovic

jomalkovic

    Newbie

  • Użytkownik
  • 18 postów
  • Miejscowość:gdynia
  • Kamera: GP3+Black

Z tego co wiem to filtr pomoże, a dodatkowo protune daj on, wtedy w postprodukcji o wiele więcej wyciągniesz.

 

Ale to wynika z tego, że wiesz bo masz doświadczenie w podwnych filmach, czy przeczytałeś w instrukcji do GP? 




Wróć do Porady, triki, ulepszenia - wszystkie modele · Następny nieczytany temat →