Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Garmin VIRB XE - Nowa Kamera!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

#41

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk
Ale ja w żadnym stopniu nie komentuje garmina ! Chodzi mi tylko o to, że chciałbym już potestować co cudeńko ;)

Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#42

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

No i proszę jest pierwszy unboxing!

 



#43

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk
Tak oglądając ten unboxing stwierdziłem, że ta kamera wygląda jak mały czołg. Nie wiem dlaczego mi się ona z tym skojarzyła ;)

Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#44

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Tak szczerze gdyby nie brak 4k! Choć też nie wiem do końca po co bo był by to zakup bardziej na przyszłość z tym 4k oraz brak ekranu. No nie powiem ostatnio bardzo by mi się przydał ekran. To ta kamerka była by moim numer jeden (niemal).



#45

hqvkamil

hqvkamil

    Newbie

  • Użytkownik
  • 35 postów

    To w zasadzie do czego potrzeby jest ekran?



    #46

    Priders

    Priders

      Alpha i Omega

    • Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 2545 postów
    • Miejscowość:Śrem
    • Kamera: Gopro
    • Karta pamięci: SanDisk
    Do kadrowania ;)

    Pozdrawiam,

     

     

    Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


    #47

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 5194 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

    Ostatnio kompan niezbędny którego brak! Na poważnie ekran to fajna sprawa dużo akurat ostatnio filmuj z ręki. A nie zaś z mocowania. Podgląd z tel się nie sprawdza. Po za tym warunki takie że i tak nie ma tego jak wykonać!



    #48

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 5194 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

    Czy ktoś orientuje się jak z dostępnością kamery? MM już oflagowane nowym garminem do kupienia przez raty 0%.



    #49

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 5194 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)



    #50

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 5194 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)



    #51

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 5194 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)



    #52

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 5194 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

     

    A tutaj najlepsza cecha kamery :)



    #53

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 5194 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)



    #54

    Erwin0917

    Erwin0917

      Newbie

    • Użytkownik
    • 20 postów
    • Miejscowość:Ostrowiec Św

    Hej! Jako, że to mój pierwszy post witam wszystkich gorąco! :) 

    Co do Garmina XE polecam się wstrzymać, sam kupiłem go w pierwszym dniu dostępności w UK i wczoraj odesłałem. Jakość nagrań bardzo mnie nie zadowalała w dodatku w 1440p jakość gorsza niż FHD. Czekałem na aktualizację oprogramowania i się doczekałem. Po aktualizacji kamera sama się włączała i wyłączała oraz tryb ładowania baterii nie działał poprawnie przez co nie dało się jej naładować. Po upadku z wysokości kolana na chodnik widoczne wgniecenie pod diodą z przodu kamery. Bardzo liczyłem na garmina jako że mam zegarek fenix 3 którym można sterować kamerą co również nie działało poprawnie ponieważ zegarek co sekundę się rozłączał z kamerą i kolejne 15 s wyszukiwał połączenia, tak w kółko. Na duzy plus jakość dzwięku i wodoszczelność bez dodatkowej obudowy, jednak waga kamery jest sporo większa niż GP co dla mnie przy bieganiu, a tym bardziej dla osób z dronami ma napewno duże znaczenie. Jak oddadzą mi kasę mam zamiar zakupić GP4 Black i porównać sprzęt.

    Mój filmik testowy z garmina > 

     



    #55

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 5194 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

    A masz jakieś surowe pliki?



    #56

    Erwin0917

    Erwin0917

      Newbie

    • Użytkownik
    • 20 postów
    • Miejscowość:Ostrowiec Św

    mam ale będę mógł wysłać dopiero za miesiąc ponieważ za tyle wracam do PL, a na ten moment mam problemy z internetem  ;/ Dzisiaj też sprawdzałem u znajomego źródłowe na TV i wyglądało to nieco lepiej niż na komputerze nie wiem dlaczego. Porównywałem z jego kamerą bo właśnie mu przeszło muvi k4 na pierwszy rzut oka obraz bardzo podobny jeśli nie lekko lepszy w muvi (lepsza ostrość). Jednak musze więcej testów muvi zrobic żeby mieć lepsze porównanie. 



    #57

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 5194 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

    Jeżeli oczekujesz jakości Kup Sony x1000v lub as200v! Czekam na surówki. Dostałem dwie i kompletnie nie wypowiadam się na temat jakości. Wszak z tego co wiedziałem . . . 



    #58

    Erwin0917

    Erwin0917

      Newbie

    • Użytkownik
    • 20 postów
    • Miejscowość:Ostrowiec Św

    Na ten moment wstawiam małe możliwości zdjęć. Gdy robimy normlanie zdjecie z jakości byłem bardzo zadowolony, jednak podczas nagrywania to już inna bajka i wycieta klatka z filmu wygląda jak wygląda. Czy inne kamery też tak maja?

    zdjecie dobre 

    zdjecie podczas nagrywania 

    Właśnie widzę, że chyba będę miał nielada problem znaleźć sprzęt który nada się do biegania. Ceny GP 4 tak spadły, że mocno zachęcają wersja Black za troche ponad 1500zł. Sony zachęca stabilizacją niestety cyfrową i trochę mniej wygodna budowa od GP. Oglądam czytam i nadal nie mam pojęcia co zrobić. Zastanawiałem sie nad jakimś mocowaniem gimbala podczas biegu



    #59

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 5194 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

    Czekam na więcej! Ogólnie kamera to rewelacja! Ale względem jakości nagrań . . . 

     

    Jak ty masz ją w ogóle umocowaną podczas biegania? Ciężko Ci będzie z gimbalem. 



    #60

    Erwin0917

    Erwin0917

      Newbie

    • Użytkownik
    • 20 postów
    • Miejscowość:Ostrowiec Św

    testowałem z mocowaniem na głowie oraz trzymaniem w ręce. Filmik który dałem był z mocowania na głowie, kolejny filmik na moim kanale był już montowany z filmu nagranego z ręki. Żeby zminimalizować dokuczliwe ruszanie obrazem bawiłem się slowmotion. Właśnie się zastanawiam nad różnymi opcjami, generalnie opcja w ręce jest najlepsza pod względem ujęć bo możemy kombinować dowolnie. Na głowie obraz jest może troszkę bardziej spokojny ale przy biegach np z góry nie przeszkadza  nam w ręce, a przy szybkim bieganiu utrzymanie kamery w ręce jest niemal niemożliwe. Przydałoby się też takie mocowanie na głowę gdzie kamerę wpinamy w zaczep a nie przykręcamy żeby podczas biegu móc szybko wyjąć kamere zrobić ujęcie ręką i później bez wiekszej kombinacji wpiąć ją na miejsce. Garmin idzie w dobrym kierunku ale coś czuję, że dopiero następny model będzie rewelacyjny. Chociaż wiadomo dużo lepszy od konkurencji nie może być bo to nie opłacalne :P 
    Podoba mi się bajer z muvi  fajne ujęcia mogą z tego wyjść ale tutaj bez gimbala się nie obejdzie tak obstawiam bo przy bieganiu i tak daleko zamontowanej kamerze za plecami obraz pewnie będzie latał jak szalony ;) 
    Czy wybory Sony bedzie lepszy niż GP4? cena GP tak mocno spadła ostatnio, że zastanawiam się nad przeczekaniem do nowego modelu ;] chociaż chciałbym uwiecznić półmaraton pod koniec października oraz kilka innych biegów ;/ ciężkie życie ;P