Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Dziwne przycinanie obrazu podczas odtwarzania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1

shogo23

shogo23

    Newbie

  • Użytkownik
  • 38 postów
  • Kamera: GoPro 4 silver
  • Karta pamięci: Sandisc Extreme 32GB

Witam

Otoz zapiolem dzis dziecku silvera 4 do kasku i jezdzilo na rolkach. Ustawiłem kamere 1920x1080/60fps. Wrzucilem karte do czytnika (czytnik na USB 3.0) i zaczalem ogladac. Filmiki mialy po 20-30sek. Podczas ogladania widze płynny, ładny obrazek ale w trakcie na ułamek sekundy przycina go, prawie w kazdym klipie to mialem i jest to mozcno irytujące. Karte posiadam SanDisk Extreme 32GB. Dodam jeszcze ze podczas ruchu kamera mam jakby (niezby rzucające sie w oko) ciemniejsze plamy, występujące na jednolitym tle tj. ziemia pokryta śniegiem lub niebo tez takie coś macie? Ale najbardziej zirytowało mnie to ze właśnie obraz z kamery przycina. Wrzuciłem do programu do montazu wyrednderowalem do h.264 i finalnie dalej widać to samo. Czy mam juz gonić kamere na gwarancje?



#2

KilereQ

KilereQ

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 184 postów
  • Miejscowość:Łuków (lubelskie)
  • Kamera: GoPro HERO 2014
  • Karta pamięci: 2x Sandisk Ultra 32Gb 48mb/s

A może słaby komp spróbuj na innym



#3

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk

Oglądasz z karty pamięci ? To się nie dziw. Wrzucasz na komputer i dopiero potem oglądasz.

 

Co do plam, podeślij materiał.


Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#4

shogo23

shogo23

    Newbie

  • Użytkownik
  • 38 postów
  • Kamera: GoPro 4 silver
  • Karta pamięci: Sandisc Extreme 32GB

Moj komp to 3930K oc 4,6 na stałe\ RAMPAGE 4 EXTREME\ 8x4GB Corsair dominator 2133mhz\ 2x SSD 128GB intel spiete w raid0 na tym jest system + 5HDD1TB/ 2xGTX 580 ecga SC SLI\ ASUS Xonar STX, grafy plyta proc chlodzone ciecza, ale do zeczy. Problemem okazal sie player MPC-HC ktorego uzywam od lat i uwazalem go za najlepszy player (dalej tak twierdze) Dziwne bo jestem swiezo po instalce systemu (tzw formacie) odtwarzajac na windows media player nie zauwazylem tego problemu a zazwyczaj odtwarzam bezposrednio z karty i nie mialem tego problemu, HDD TEST pokazal ze karta ma 51MBzapis i 72MB odczyt. Mimo to nie wiem jak zlokalizowac problem ze takie zeczy sie dzieja bo formatuod nowa nie bede robil za dlugo to u mnie trwa.

 

Kolego priders jutro wyjde z kamera to podesle nagranie.

 

Nastepna sprawa jaka mnie niemile zaskoczyła to drżenie, szarpanie, klatkowanie obrazu (nie wiem jak to idealnie nazwac) Potrzebuje uzywac 30klatek lub 25klatek a tu masakra co sie dzieje z obrazem standardowa kamera ktora rejestruje 25klatek obraz ma plynny a z gopro jest zarejestrowane takie szarpanie zobaczcie sami zamiescilem kilka probek.

 

Obraz 1920x1080/25klatek

 

Obraz 1920x1080/50klatek

 

Obraz 1920x1080/30klatek

 

Obraz 1920x1080/60klatek

 

Czy kamera natywnie rejestruje obraz tylko w 50 lub 60 klatkach a reszta to chwyt marketingowy czy cos sie jej poprostu dzieje. Obraz 60klatek jest plynny ale z kamery mam takiej samej plynnosci przy 25klatkach wiadomo moze i bardziej rozmyty ale nie ma tego szarpania. Oceńcie sami.

 

Przesyłam pliki na dropboxa bo YT to YT jak przesle to zamieszcze linka.

 

Link do plikow na dropbox



#5

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk

Na moje wszystko jest w porządku, ale ja czasami niedowidzę ;) 

Może wszystkie twoje dotychczasowe kamery miały stabilizację, a ta nie ma ?


Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#6

jacqu1916

jacqu1916

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2381 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: H3+B, H4B x 2
  • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2

wg mnie coś jest nie tak


 facebook_icon30x30.jpg

 

  social-instagram-30x30.png

 

  youtube-icon-30x30.png


#7

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk
Czyli jednak jestem ślepy.... :D

Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#8

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5178 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
Coś rwie obraz albo mi się zdaje? Nie jest płynny? Dobrze widzę?
Jakiej szybkości jest twoja karta?

#9

shogo23

shogo23

    Newbie

  • Użytkownik
  • 38 postów
  • Kamera: GoPro 4 silver
  • Karta pamięci: Sandisc Extreme 32GB

Michal dobrze widzisz, moja karta to sandisk extreme 51MB zapis i 72MB odczyt tak przynajmniej pokazał HDDtest. 

 

Tylko widzicie Panowie przy 50 i 60 kl/s wszystko jest plynnie cacy wiec karta raczej nie jest winna (tak mi sie wydaje) bo taka liczba klatek wymaga szybkiego zapisu karty ale obraz jest plynniutki i nic nie rwie. Taki plynny mam z normalnej kamery ktora rejestruje 25kl/s. Moze i zle zrobilem ze poruszalem za wolno kamera, dlatego kolega priders nie widzi roznicy :) przy szybszych ruchach szarpiacy obraz jest bardziej widzialny. Jutro postaram sie coś jeszcze nagrac i wrzuce dla wiekszego porownania. Napiaslem tez do freeway-a zobaczymy co odpisza, bo kamera potrzebna teraz na gwalt a tu sie szarpanie zaczelo.

 

W filmie 25klatek najbardziej widać to od 30stej sekundy.

 

Nie wiem jak bylo na wczesniejszym sofcie. Czy mozna zrobic downgrade i gdzie znalesc starszy soft?



#10

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk
A nagraj bez protune ?

Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#11

sebi

sebi

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 51 postów

    Moim zdaniem wszystko jest OK. Przy 25kl/s i szybkich panoramach nie uzyskasz idealnie płynnego obrazu. Taki "stroboskop" musi się pojawić. Kamery które rejestrują oraz w 25kl/s i jest on płynny ale jak sam zauważyłeś rozmazany, rejestrują obraz z przeplotem. GOPRO nagrywa bez przeplotu, 25p, 30p, 50p, 60p.....


    • Michal lubi to

    #12

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 5178 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

    Nagraj coś jeszcze a jeżeli chodzi o twoją pilną potrzebę nagrywania nagrywaj w 60fps!



    #13

    shogo23

    shogo23

      Newbie

    • Użytkownik
    • 38 postów
    • Kamera: GoPro 4 silver
    • Karta pamięci: Sandisc Extreme 32GB
    Wlasnie jestem na polu i nagrywam a co do 60 to przy zapisie do 25 bede mial kiche

    #14

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 5178 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

    Nagraj i tak i tak! I zobaczymy co z tego wyjdzie!



    #15

    sebi

    sebi

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 51 postów

      shogo23 skoro nagrywasz w 60fps to po co chcesz zmieniać klatkaż renderujac projekt do 25fps? No chyba, że planujesz emisje w telewizji, wtedy trzeba się trzymać standardu PAL i 25fps. Jak chcesz mieć płynny materiał z możliwością emisji w TV to nagrywaj w 50kl/s.



      #16

      shogo23

      shogo23

        Newbie

      • Użytkownik
      • 38 postów
      • Kamera: GoPro 4 silver
      • Karta pamięci: Sandisc Extreme 32GB

      Dlatego ze lacze obraz z innymi urzadzeniami 5Dmark II, FS100, i nawet XH-A1s a gopro jest mega mobilna i w  dronie tez sobie radzi. Sebi myslalem ze jak zpisze w 50kl/s i wyrenderuje do 25 to zalagodzi sprawe ale tez szarpie, moze i mam skrzywienie ale oczekuje czegos od urząjdzenia skoro tyle kosztuje i nazywa sie to kamera a nie aparat ;)

       

      podaje linki do sciagniecia z dropbox-a zeby obejsc youtuba-a

       

      Material 25fps

       

      Material 30fps

       

      Przy tym 25 na samym poczatku widaca duze szarpanie. Laduje pakiet i zaraz lece jeszcze w gore o ile wiatr mi nie porwie drona zobacze jak sie to spisuje z powietrza przy 25klatkch. Zawsze BAWILEM sie 50 a w wiekszosci 60kl/s i bylem mega zadowolony problem zaczal sie kiedy zaszla potrzeba powazniejszego nagrania i zlaczenia materialow :(

       

      Kolega jacqu1916 podeslal mi materialy ze swojej gopro 4tylko black i uwazam ze ma mniejsze szarpania nic ja ale lepiej to zanalizowac. Jezeli jacqu1916 pozwoli to umieszcze jego nagranie w celu porownania.

       

      Dorzucam materiał kolegi jacqu1916 w celu porownania 25kl/s



      #17

      jacqu1916

      jacqu1916

        I'm a Pro!

      • Moderator
      • PipPipPipPip
      • 2381 postów
      • Miejscowość:Warszawa
      • Kamera: H3+B, H4B x 2
      • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2

      pozwolę :)


       facebook_icon30x30.jpg

       

        social-instagram-30x30.png

       

        youtube-icon-30x30.png


      #18

      Michal

      Michal

        Alpha i Omega

      • Senior Moderator
      • PipPipPipPipPip
      • 5178 postów
      • Miejscowość:Polska
      • Kamera: Hero 3
      • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

      Powiem Ci że jak dla mnie oba filmy które wrzuciłeś jakoś dziwnie mi się ogląda!



      #19

      shogo23

      shogo23

        Newbie

      • Użytkownik
      • 38 postów
      • Kamera: GoPro 4 silver
      • Karta pamięci: Sandisc Extreme 32GB

      Michal a czy mialbys chwile i wrzucil cos ze swojej gopro w 25klatkach ???



      #20

      Michal

      Michal

        Alpha i Omega

      • Senior Moderator
      • PipPipPipPipPip
      • 5178 postów
      • Miejscowość:Polska
      • Kamera: Hero 3
      • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

      Zaraz Ci podeślę!

       

      PW!




      Wróć do GoPro Hero4 · Następny nieczytany temat →