Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

3D Robotics SOLO

3D robotics SOLO

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

Bartq

Bartq

    Administrator

  • Admin
  • 538 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: GoPro Hero 4 Black
  • Karta pamięci: 2x Samsung SDXC 64GB

Niecałe 2 tygodnie temu firma 3D Robotics pokazała swój nowy produkt, którym jest SOLO. Dron jest określany mianem najbardziej inteligentnego na rynku. Deklaracje mogą zdawać się bardzo odważne, ale wychodzi na to, że nie bezpodstawne. O innym produkcie firmy 3D Robotics pisaliśmy już tutaj, i był to jeden z pierwszych (o ile nie pierwszy) dron z funkcją Follow Me. Do nowego „dziecka” 3D Robotics włożyło jeszcze więcej inteligencji.

 

Kupując drona SOLO otrzymujemy w zestawie oczywiście drona, zaawansowany kontroler, który łączy się z aplikacją na telefonie, oraz opcjonalnie 3-osiowy stabilizator przeznaczony dla kamer GoPro HERO 3+ oraz 4.

 

med_gallery_22566_88_67024.jpg

 

Jak twierdzi 3D Robotics, dzięki nowemu stabilizatorowi po raz pierwszy umożliwiono kontrolę nad wszystkimi funkcjami i ustawieniami kamery zdalnie przez kontroler lub też przez sam telefon. 3-osiowy stabilizator jest sterowany automatycznie, ale możemy również przejąć kontrolę nad jego ruchami. Dodatkowo dzięki integracji z kamerą, możemy oglądać przekaż wideo w jakości HD (zasięg do 1km).

 

gallery_22566_88_4503.jpg

 

3D Robotics SOLO wyposażony jest w wymienną baterię, która umożliwia lot do 25 minut, ale z gimbalem i kamerą GoPro skraca się do 20 minut. Gimbal umożliwia dodatkowo podładowanie baterii w kamerze przez baterię drona. Inteligentny system zastosowany w SOLO oprócz poziomu naładowania baterii pokazuje również kiedy należy wracać „do domu”, aby bezpiecznie wylądować. Odpowiedni sygnał zostanie wyświetlony na kontrolerze, w aplikacji, dodatkowo zostaniemy ostrzeżeni wibracją.

 

SOLO wyposażono w najnowszy kontroler lotu PIXHAWK 2 oraz dwa komputery pokładowe o mocy obliczeniowej 1 GHz każdy. Jeden w dronie, drugi w sterowaniu, połączone bardzo silnym, dedykowanym sygnałem Wi-Fi. Dzięki temu SOLO jest w stanie wykonać loty autonomiczne w różnych trybach.

 

gallery_22566_88_14465.jpg

 

Dron obsługuje parę trybów automatycznych, które mogą być atrakcyjne nie tylko dla hobbystów. W trybie „Cable Man” operator zaznacza palcem na mapie trasę, którą dron następnie automatycznie przemierza. Tryb ten okaże się przydatny, gdy sami chcemy skoncentrować się na kadrowaniu i obsłudze stabilizatora. Tryb „Orbit” powoduje ruch drona po okręgu i kadrowanie zaznaczonego obiektu w środku.  Kolejnym trybem jest „Selfie”, w którym dron oddala się i przybliża kadrując operatora. Tryb „Follow Me”, znany już między innymi z IRIS+, powoduje, że dron będzie automatycznie podążał za operatorem oraz utrzymywał go w kadrze.

 

Urządzenie zapowiada się bardzo ciekawie i będzie stanowiło ogromną konkurencję dla nadchodzącego Phantoma 3. Na rynku polskim swojej premiery jeszcze się nie doczekał (w Stanach Zjednoczonych planowana jest na maj), ale jego cena będzie oscylowała w okolicach 6.000 PLN.

 

Źródło:

 


FORUM | |    |

 


#2

sebi

sebi

    Newbie

  • Użytkownik
  • 48 postów

    Fajny bajer ale drogi. Konkurent - Phantom 3 od DJI z kamerą 4k prawdopodobnie będzie kosztował poniżej 6k PLN. A do SOLO trzeba jeszcze doliczyć cenę gopro.



    #3

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 4053 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

    Po za brakiem kamery czym różni się od Phantomów?



    #4

    Priders

    Priders

      Alpha i Omega

    • Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 2543 postów
    • Miejscowość:Śrem
    • Kamera: BMPCC, Gopro H3+B
    • Karta pamięci: SanDisk, Samsung
    Ma follow me ?

    Pozdrawiam,

     

     

    Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


    #5

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 4053 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

    Moim zdaniem i tak trzeba poczekać ze wszelkimi dronowymi zakupami do momentu pojawienia się na rynku dronów od GP!



    #6

    Priders

    Priders

      Alpha i Omega

    • Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 2543 postów
    • Miejscowość:Śrem
    • Kamera: BMPCC, Gopro H3+B
    • Karta pamięci: SanDisk, Samsung
    Tylko ciekawe, kiedy się pojawią ;)

    Pozdrawiam,

     

     

    Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


    #7

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 4053 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
    Nie mam pojęcia! Pewnie razem z h5 o ile będzie! Choć też nie wiem czy to dobrze. Zobaczymy :) Z drugiej strony wszystkie drony są prawie takie same!

    Co do tego drona to szkoda że nie ma ochrony śmigieł! Choć też czytałem że niewiele dają!

    #8

    Priders

    Priders

      Alpha i Omega

    • Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 2543 postów
    • Miejscowość:Śrem
    • Kamera: BMPCC, Gopro H3+B
    • Karta pamięci: SanDisk, Samsung
    Zależy, jak upadnie dron, mi dwa razy uratowały od kupna nowej obudowy ;)

    Pozdrawiam,

     

     

    Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


    #9

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 4053 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

    Chodziło mi bardziej o ochronę osób postronnych!



    #10

    Priders

    Priders

      Alpha i Omega

    • Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 2543 postów
    • Miejscowość:Śrem
    • Kamera: BMPCC, Gopro H3+B
    • Karta pamięci: SanDisk, Samsung
    Ja narazie latam po polu, jedyne w co mogę tam wlecieć to drzewo ;)
    Ale ciekawi mnie ta funkcja follow me, jak dron omija przeszkody na swojej drodze ? Przecież lecąc przed, załóżmy rowerzystą, kamer zwrócona jest na niego, a dron leci tyłem. Skąd wie (albo nie wie) że jest za nim wysokie drzewo ?

    Pozdrawiam,

     

     

    Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


    #11

    krisu23

    krisu23

      Newbie

    • Użytkownik
    • 17 postów
    • Miejscowość:Zawoja
    • Kamera: GoPro 3 black

    Ja w ten follow me średnio wierzę. Przynajmniej na razie. Pewnie jak każdy system będzie wymagało dopracowania, upgrade'ów itd. Ale patrząc na to co się dzieje to jednak człowiek ma wrażenie, że ze swoim sprzętem za który wybulił konkretną kasę zostaje w tyle. No cóż taki lajf. Kupisz kolejnego drona, dwa lata będzie fajny a później wymyślą coś jeszcze lepszego.



    #12

    Priders

    Priders

      Alpha i Omega

    • Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 2543 postów
    • Miejscowość:Śrem
    • Kamera: BMPCC, Gopro H3+B
    • Karta pamięci: SanDisk, Samsung
    Niestety...

    Pozdrawiam,

     

     

    Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


    #13

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 4053 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
    Może inaczej czymś ten sprzęt muszą sprzedawać! Jeszcze inaczej pisząc! Drift ma ekran tryb video recordera itp! Czy ma to GP nie co wcale nie znaczy że GoPro jest złe a tym samym Drift. A co do Follow me! Pewnie działa tylko na otwartej przestrzeni. Na zasadzie nagrywania trasy gdy jeździ się motocrosem itp. Przyjdzie GoPro wyda swoją max machinę i co i za 1000$ będzie funkcja Follow me! Zapomniałem jej nie będzie ale za to będzie w wydana w modelach z 2016r!

    #14

    skiper83

    skiper83

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 663 postów
    • Miejscowość:Lubuskie
    • Kamera: GoPro 3 Silver & Phantom ??
    • Karta pamięci: 2x SanDisk 16GB (10)

    Panowie żeby rozwiać wasze wątpliwości w pewnym stopniu podrzucam film który już nie raz wrzucałem jako przykład na forum

    3Drobotics i ich iris+ z funkcją follow me :) 
    Myślę że wyjaśnia dużo.

     

     

    Co do omijania przeszkód to nie dajcie się swojej wyobraźni bo z dronów to chyba tylko narazie dji wprowadziło czujniki pod dronem w inspire 1 i w phantom 3 :)

    Dron w funkcji follow me będzie się poruszą na zadanej wysokości czyli jeśli właściciel da ciała z przewidzeniem trasy i ewentualnych przeszkód na niej to dupa zbita w dornie oczywiście i portfel lżejszy o koszt części.


     

     

     

     

     


    #15

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 4053 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

    Szybciej będzie zatrudnić kogoś doświadczonego do obsługi drona. Choć nie powiem funkcja fajna.



    #16

    skiper83

    skiper83

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 663 postów
    • Miejscowość:Lubuskie
    • Kamera: GoPro 3 Silver & Phantom ??
    • Karta pamięci: 2x SanDisk 16GB (10)

    Pod warunkiem że w twojej okolicy jest co najmniej 5 dronów i każdy ma czas by z dnia na dzień wpaść i coś pokręcić. Tutaj kasa wydana raz z funkcją a ludzie pro latający to się cenią :D a do tego dojdzie jeszcze informacja dla ciebie jako zatrudniającego że jakiś pro poleci w twoim projekcie ale on ma prawko na drona i to kosztuje 2 razy tyle :P 


     

     

     

     

     


    #17

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 4053 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

    No wiesz jest prawo i życie! Z drugiej strony czy ty masz kogoś kto nagrał by twoje wybryki twoim sprzętem który mógłby zniszczyć?




    Wróć do Filmowanie z powietrza · Następny nieczytany temat →