Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Sandmarc Metal Edition


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1

Atais

Atais

    Newbie

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Miejscowość:Łódź

Siemka! 

Przedstawię wam krótką recenzję z użytkowania tytułowego monopodu.

 

Zatem moją pierwszą kamerką została GoPro 4 Silver i po długim szukaniu w necie ostatecznie wybór padl na monopod Sandmarca. Postanowiłem zainwestować w kijek... żeby się nie popsuł, żeby była gwarancja. Chciałem to zrobić jak należy.

 

Bardzo poważnie skłaniałem się do monopodu GoPole szczególnie po tym jak była przedstawiona sytuacja z reklamacją monopoda, jednak Sandmarc urzekł mnie aluminiowym złączem i śrubą. Na Ebay było sporo opinii o porządnym serwisie w ramach gwarancji, nowych częściach itd - postanowiłem zaufać firmie :smile:.

 

Nie chciałem zamawiać zza oceanu, sklep firmowy jeszcze nie działał i wybór padł na . Sklep z bardzo przyjazną obsługą, również męczyłem (za co przepraszam) dość długo, także ze swojej strony mogę polecić. Jeżeli to jest wg. kogoś reklama - proszę o usunięcie nazwy. Jest to osobiste zdanie i nikogo nie przekonuję, że warto tam kupować.

-----

Gdy kijek do mnie przyszedł od razu miałem parę problemów.

Przede wszystkim jeśli chodzi o samo aluminiowe mocowanie.... ma swoje plusy i minusy. Rozumiem, że jest trwałe, jednak aluminium jak się okazuje nie najlepiej traktuje moje ręce. Co mam na myśli? Podczas gdy większość plastikowych śrub jest miękka - łatwo je dokręcić do maksimum nawet gołymi palcami. Aluminium jest twarde, przez co nie pozwala dokręcić śruby tak mocno by unieruchomić kamerkę kompletnie. Po prostu się poranimy. Podczas użytkowania okazało się, że nie ma to dużego znaczenia, gdyż tarcie, które uzyskamy przy przykręceniu nawet palcami jest wystarczające. Nie potrafię jednak powiedzieć jakby sprawa wyglądała przy np. jeździe na nartach. Sytuację mogę zobrazować w ten sposób. Jeśli przykręcimy kamerkę i wykonamy zamach monopodem w dół, gwałtownie zatrzymując, możemy przesunąć kamerkę w statywie, odchylić ją - poprzez siłę odśrodkową zamachu. Dla mnie minus.

 

Ponadto okazało się, że istnieją prawdopodobnie różne wersje monopodu. W Polsce zdaje się jest (była) dostępna stara wersja. Różnice są marginalne, jednak są. W starej wersji statyw jest jakby dwuczęściowy. Na szczęście "nakrętkę" możemy zostawić w domu, bo nie jest potrzebna by dokręcić kamerkę. Jest jedynie ozdobą, którą trudno założyć i łatwo zgubić. Patrz zdjęcia:

Załączony plik  Załącznik pocztowy.jpeg   135,53 KB   19 Ilość pobrańZałączony plik  Załącznik pocztowy 2.jpeg   34,16 KB   19 Ilość pobrań

 

Powiem szczerze, że myślałem nawet nad wymianą na edycję Black, głownie ze względu na plastikowy (chyba) wkręt. Jednak stwierdziłem, że łatwiej wziąć swój wkręt z innego mocowania lub używać klucza (który dostałem od sklepu gratis, dziękuję). 

Tak uposażony pojechałem na wyprawę.

 

-----

Test w rzeczywistości.

Miejsce padło dość ciepłe, był to wyjazd na Kubę w Marcu. Temperatury około 30 stopni, słona woda. Wiadomo.

 

Jak wypadł sam monopod? Źle i dobrze. 

Faktycznie nie miałem najmniejszych problemów z systemem rozsuwania, złączkami. Sam aluminiowy "statyw" też był wystarczająco "dokręcalny" palcami i wszystko było ok. Ten system, lekkiego luzu, okazał się nawet czasem przydatny, gdyż można było ręką zmieniać nachylenie kamery bez odkręcania śruby. Guma bardzo dobrze.... No generalnie, nie mam z czym porównać, ale spełniał swoje zadanie - w wodzie i na lądzie.

 

Niestety, niektóre części nie wytrzymały 2 tygodniowego użytkowania. Pech chciał, że trafiło na zabezpieczenie na rękę. Odpadł guzik do zapinania sznurka na nadgarstku. Powiedziałbym, że się zdarza. Dało się używać kija dalej.

Niestety w drugim tygodniu, prawdopodobnie od upału puścił klej mocujący śrubę, która łączy kijek (monopod) z podstawą do GoPro. To, że za pewnym razem odkręciłem ten statyw razem z tą śrubą było małym problemem. Gorzej, że tę śrubę mogłem zgubić, bo wykręcała się teraz z obu elementów. Postanowiłem wkręcić ją ponownie do monopodu, tak jak było oryginalnie i używać dalej. Ku mojemu zaskoczeniu, za pewnym razem okazało się, że gwint na tę śrubę jest głębszy niż długość śruby i po wyjęciu kija z plecaka nie miałem na co nakręcić kamerki. Powiem szczerze, że zdziwko.

Załączony plik  image1.JPG   89,7 KB   19 Ilość pobrańZałączony plik  image2.JPG   135,16 KB   19 Ilość pobrań

 

-----

Po powrocie monopod odesłałem na gwarancję i na dniach ma do mnie wrócić nowy kijek. Niedługo kolejna wyprawa, tym razem w mniej ciepłe rejony, zobaczymy czy będę miał podobne problemy. Oby nie!

Ogólnie, za tę kasę miałem nadzieję, że uda mi się uniknąć kłopotów.... nie udało się, chociaż jak czytam, każdy kij ma swoje problemy. Może będzie lepiej z nową sztuką? Na pewno dam znać.

 

Podsumowanie:

+ system wysuwania i wsuwania bardzo porządny, stabilny i szybki

+ stabilny kijek nawet przy maksymalnym wyciągnięciu, zero dodatkowych drgań 

+ wygodny grip

+ bardzo trwałe mocowanie kamerki

+ ładnie się prezentuje (kwestia gustu)

+ jak na razie, system gwarancji producenta

+ trwałość aluminiowych części

 

- aluminium jest twarde, trudno dokręcić kamerkę (trudno o kompromis :P)

- drobne usterki, ok ale po 2 tygodniach?

- możliwe, że błąd konstrukcyjny dokręcania statywu (ta śruba nie powinna wpaść do środka)


  • Bartq, Priders i jacqu1916 przyznali pochwałę

#2

jacqu1916

jacqu1916

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1847 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: H3+B, H4B x 2
  • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2

bardzo dobrze opisany produkt nie w teorii a praktyce, oby więcej takich recenzji 

ps. ja chcę jechać we wrześniu na Kubę :)

posiadam walizkę na kamerę tej firmy, także polecam na wycieczki, pojemny sprzęt, ale wiadomo wszystkiego nie zmieści, bo trzeba by cały plecak ze sobą nosić :)


Użytkownik jacqu1916 edytował ten post 28 kwiecień 2015 - 15:18

 facebook_icon30x30.jpg

 

  social-instagram-30x30.png

 

  youtube-icon-30x30.png


#3

Bartq

Bartq

    Administrator

  • Admin
  • 521 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: GoPro Hero 4 Black
  • Karta pamięci: 2x Samsung SDXC 64GB

Ze śrubą aluminiową to pomoże: http://kamerypov.pl/...-gopro-2499-zł/


FORUM | |    |

 


#4

aleksandermcgregor

aleksandermcgregor

    Newbie

  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Miejscowość:torun
  • Kamera: gopro 4 silver
  • Karta pamięci: 32GB sandisk ultra

Witam.

Niedawno zakupiłem monopod Sandmarc Metal Edition.

Długo rozważałem zakup monopodu, i przyznam że jestem zadowolony z zakupu.

Jedyna rzecz na którą należy zwrócić UWAGĘ, jest fakt, że nakręcane na śrubę mocowanie gopro może się odkręcić.

Mi osobiście poluzowało się po skakaniu i pływaniu w jeziorze, czym byłem zaniepokojony, być może zbyt lekko dokręciłem. Teoretycznie można to przykleić. 

Przy wspinaczce w tatrach sprawował się znakomicie. Polecam Aleksander.



#5

przemobp

przemobp

    Newbie

  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Miejscowość:Inowrocław
  • Kamera: GoPro HERO 4 Silver
  • Karta pamięci: Samsung PRO 64GB (10) UHS-I

Witam

 

Również zakupiłem Pole Metal Edition firmy Sandmarc. Spodobało mi się jego solidne aluminiowe wykonanie. Testowałem go w sierpniu przez tydzień na Krecie. Jeśli chodzi o minusy to faktycznie ciężko jest dokręcić śrubę palcami, żeby kamera nie miała luzów na zawiasie. Nakrętkę zgubiłem w pierwszym dniu testów. Na szczęście nie była do niczego potrzebna. Poza tym jestem zadowolony. Jednocześnie testy przeprowadzałem nurkując w morzu. Niestety, po każdym nurkowaniu w słonej wodzie należało rozebrać na części pierwsze, wymyć w słodkiej wodzie, wysuszyć i naoliwić. Jeśli tego nie zrobimy to bardzo ciężko wysuwają się poszczególne elementy i słychać nieprzyjemny odgłos tarcia. Poza tym nie mam żadnych usterek.
 


  • Bartq przyznał pochwałę

#6

Bartq

Bartq

    Administrator

  • Admin
  • 521 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: GoPro Hero 4 Black
  • Karta pamięci: 2x Samsung SDXC 64GB

Problem dokręcania do gwinta 1/4" rozwiązuję w ten posób, że po dokręceniu kamery chwytam za całość wraz ze śrubą i jeszcze dokręcam na maks. Wtedy nic już się nie luzuje :). A do samej śruby aluminiowej używam klucza.
Co do czyszczenia po kąpieli w słonej wodzie, to fakt, zaleca się wyczyścić z soli, ale to chyba akurat z każdym kijkiem tak trzeba zrobić :).


FORUM | |    |

 



Wróć do Akcesoria · Następny nieczytany temat →