Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Silver - nagrywanie bez ekranu, opłacalność dla moich potrzeb


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
  • Przejdź do pierwszego nieczytanego posta
22 odpowiedzi w tym temacie

#1

samba_del_diablo

samba_del_diablo

    Newbie

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Miejscowość:Poznań

Hej! Czytam, szukam, czytam i szukam. Mam już wyrobiony jako taki pogląd, wiem mniej więcej na co zwracać uwagę i tak dalej.

 

Do czego potrzebuje kamery? Podróże. Dokładniej, podróże autostopem. Czyli do wszystkiego i niczego. Jednego dnia będzie to nagrywanie mocno statyczne przy dobrym oświetleniu i stałym dostępie do prądu, drugiego odwrotność pierwszego. Wydawać by się mogło, że wersja 3+Silver jest fajnym wyborem, stosunkowo dobra a jednak nie aż tak przesadnie droga, jak Black czy wersje 4. Jest jednak kilka "ale", które nie dają mi spokoju:

 

1 - Brak ekranu. Ciężko robić dobre ujęcia nie wiedząc dokładnie co się nagrywa. Jakie elementy są łapane przez obiektyw, jakie ucięte. Przy robieniu zdjęć to jedna z kluczowych opcji. Można oczywiście dokupić ekran LCD (który wg gohd.pl mocno nie zmniejsza żywotności baterii), ale kosztuje on ponad 350 zł. Dorzucając w takim razie jeszcze stówkę można dostać 4 Silver z np. lepszym aparatem i oczywiście wbudowanym już ekranem. Czy ma to sens? Czy czegoś tutaj nie dostrzegam? Wiele osób pisało tutaj, że wystarczy im podgląd na telefonie przez wifi. Zgadzam się, normalnie by wystarczyło, jednak telefon i bez wifi trzyma te 2 dni, z wifi drastycznie mniej a jak już wspomniałem podróże autostopem mają do siebie to, że czasem nie ma dostępu do prądu (oprócz tego obstawiam, że niezbyt wygodnie będzie się nagrywać trzymając w jednej ręce kamerę, w drugiej smartphona do podglądu, mając na plecach duży plecak i parę innych rzeczy).

2 - Monopad. Polecacie chińczyki z dx za 1/3 ceny i się zgadzam, jednak czy taki chińczyk nie będzie odstawał jakością od oryginału? Jakiś czas temu, podczas żeglugi do Maroka, miałem niezwykłą przyjemność natrafić na gromadę delfinów, która nie opuszczała nas przez ponad 20 minut. Nic, tylko rozciągnąć monopad, zanurzyć kamerę pod wodą i mocno trzymać. Ale, jeśli ciąg wody "zdmuchnie" kamerę z kijka? Ponadto, ewentualna reklamacja przy używaniu oficjalnego, dedykowanego, sprzętu mogłaby mieć sens, ale u chińczyka?

3 - Bateria. Nie znalazłem nigdzie informacji o tym, czy jest ona wyciągana czy też nie. Planuje zakupić ładowarkę słoneczną i uniezależnić się od gniazdek sieciowych (a znajdź takie człowieku na afrykańskiej wiosce), ale czy zda to egzamin w przypadku GoPro? Trafiłem na Battery BacPac. Dobrze rozumiem, że jest to tak jakby zwykła bateria, którą mogę doładować w każdym momencie? Jak wygląda sprawa jej montażu w 4 Silver, skoro tam jest ekran LCD przymocowany na stałe? Inną opcją jest też dokupienie porządnego power banku, jako ekwiwalentu zapasowej baterii.

 

Pozdrawiam Was serdecznie!



#2

mistrzCK

mistrzCK

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, 4x 32 GB

1. GP ma naprawdę szerokie kąty. Przy używaniu 2 tyg wyczaisz jak i co. Kamera oddala obraz, z bliska traci trochę ostrości. Używam ~4 lata i wg mnie nie jest to sprzęt obowiązkowy.

2. Monopod. Jak już masz używać go tak hardkorowo kup hardkorowy, a nie chińczyka. Do wody przy kręceniu( jak podałeś) polecałbym linkę + uchwyt na nadgarstek do kamery. Tak na wszelki wypadek, gdyby kamera się odczepiła lub kijek wypadł ci z ręki.

3. Kup 4-5 (lub więcej) zamienników chińskich. Na Ebay wyjdzie ci 10 baterii taniej niż dobrej klasy ładowarka słoneczna. Do tego kilka ładowarek żeby przy dostępie do prądu podładować kilka akumlatorów na raz.  

Nowej Silver 3+ nie kupisz w polskiej dystrybucji - 2 lata gwarancji

Pozdrawiam


  • samba_del_diablo przyznał pochwałę

#3

jacqu1916

jacqu1916

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1726 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: H3+B, H4B x 2
  • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2
Ad1 ekran rzecz zbędna tel wystarczy
Ad 2 kup porządny ja używam gopole evo i jest super
Ad 3
Kup z 6 baterii zapasowych mogą być zamienniki
Bac pac to dodatkowa bateria przydaje się
Tak baterie są wymienne
Powerbank tak

 facebook_icon30x30.jpg

 

  social-instagram-30x30.png

 

  youtube-icon-30x30.png


#4

Priders

Priders

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2047 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black Phantom fc40
  • Karta pamięci: 4x Sandisk, Extreme i Ultra
1. Zaiwestuj i kup 4 silver. Pisałeś, że będziesz używał w miejscach bez dostępu prądu, a telefon wtedy będzie żarł baterię jak szalony. Kup kamerę razem z ekranem i będzie po sprawie.
2. Jeśli nie chcesz dużo wydać, a chcesz w miarę pożądny monopod kup powerbee, jeśli nie żal ci kasy, bierz coś od gopole.
3. Tak, jest wymienna. Kup trochę zamienników z dx.com.
Bacpac to jakby dodatkowa bateria, nie musisz zmieniać częściej tej w środku, ale (wybierając 4 silver) zasłoni ci ekran.
Co do powerbanku, kup i do wszystkiego ci się przyda ;)

  • samba_del_diablo przyznał pochwałę

Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#5

samba_del_diablo

samba_del_diablo

    Newbie

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Miejscowość:Poznań

Ok, dzięki wielkie za odpowiedzi. Wezmę je wszystkie pod uwagę przy ostatecznym wyborze. Trzymajcie się! :)

 

(swoją drogą pozdrawiam kolegę ze Śremu)



#6

Priders

Priders

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2047 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black Phantom fc40
  • Karta pamięci: 4x Sandisk, Extreme i Ultra
Proszę bardzo.
Ty też śrem ?
  • Michal przyznał pochwałę

Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#7

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 3040 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

A ja jeszcze dodam że dziś dystrybutor PL obniżył rekomendowane ceny :)


  • jacqu1916 przyznał pochwałę

Subskrybuj mój kanał :)


#8

Priders

Priders

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2047 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black Phantom fc40
  • Karta pamięci: 4x Sandisk, Extreme i Ultra
Tak, dali dzisiaj posta na fb.
Black: 2299 na 2149 złotych;
Silver: 1849 na 1748 złotych;
Brać puki gorące ;)

Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#9

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 3040 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
I tak drogo! Bardziej to zareagowanie na nowego Garmina czy nawet TomToma. Swoją stroną raz in plus wychodzi nam konkurencja!

Subskrybuj mój kanał :)


#10

samba_del_diablo

samba_del_diablo

    Newbie

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Miejscowość:Poznań

Pieniądze i tak będę miał najwcześniej na przyszłą wypłatę, więc jak się cena utrzyma to fajnie, jak nie, to 50 zł (kupuje z dziewczyną na pół) w sumie i tak wielkiej różnicy nie robi przy wydatku 2 x 1000zł ;) Niemniej, dzięki za info.



#11

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 3040 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

W praktyce za te 100zł masz zamienniki do wszystkich praktycznie potrzebnych akcesoriów! Więc to spory plus! Choć GoPro to marka na tyle silna że wątpie żeby większość osób zastanawiało się czy dokładać te 100zł czy też kupić kamerkę o 100 tańszą. W przypadku króla rynku!


Subskrybuj mój kanał :)


#12

samba_del_diablo

samba_del_diablo

    Newbie

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Miejscowość:Poznań

Podbijam temat, poniewaz zlozylem sobie zestaw na start i bylbym wdzieczny, abyscie go 'zaakceptowali', lub wytkneli razace bledy. Mam zamiar do konca tygodnia zlozyc / odebrac zamowienie :)

 

kamera:

na morele.net sa tylko te wersje adventure/music/surf, wydaje mi sie, ze adventure to standardowa a wlasnie o taka mi chodzi, bez zadnych dziwnych zaczepow etc

 

karta:

predkosc zapisu ponad 60, pare osob z tego forum polecalo ta karte i wydaje mi sie, ze jest to spoko opcja

 

kij: 

zasieg do 1m, duzo osob stad polecalo tego monopoda a za ta cene chyba nic lepszego nie ma i tez nie widze sensu w wydawaniu 3x tyle na gopole / sandmarc

pytanie tylko mam, czy taki sposob rozkladania kija jest trwaly? czy po roku nie rozreguluje mi sie tak, ze nie bedzie trzymac i sam bedzie mi sie skladac do 30cm? :P

w zestawie jest linka do zaczepienia kija o nadgarstek, ale rozumiem, ze nie bedzie problemu, jak bede chcial w jakis sensowny sposob zaczepic na nadgarstku linke przyczepiona do samej kamery, tak? tak na wszelki wypadek w sytuacjach np krecenia pod woda

 

(dodatkowe baterie i druga karte kupie sobie z czasem, takze poki co tego tematu nie trzeba poruszac)

 

dzieki wielkie za odpowiedzi, ktore mam nadzieje nadejda i milego wieczoru!



#13

KilereQ

KilereQ

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 174 postów
  • Miejscowość:Łuków (lubelskie)
  • Kamera: GoPro HERO 2014
  • Karta pamięci: 2x Sandisk Ultra 32Gb 48mb/s
Nie wiem czy morele ma kamery z dystrybucji freeway. Tak to chyba będzie pan zadowolony. :P

#14

samba_del_diablo

samba_del_diablo

    Newbie

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Miejscowość:Poznań

W razie czego jeszcze jest , tez polecana przez ludzi tutaj strona. Jutro zadzwonie na infolinie morele i spytam skad maja kamerki.

 

Tak swoja droga, ta kamera z w/w linku jest ta sama kamera co z posta wyzej (ze sklepu morele)? Wiekszosc akcesoriow sie pokrywa, nie wszystko, ale opisy na stronach maja do siebie to, ze rzadko sa w 100% zgodne ze stanem faktycznym.



#15

jacqu1916

jacqu1916

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1726 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: H3+B, H4B x 2
  • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2

kamery są wszędzie takie same, zestawy identyczne, więc o to się nie martw, na agito.pl są lub były dobre ceny, a oni mają kamery z freeway, koniecznie to sprawdź, baterie kup najpierw !!!!!!!!!


 facebook_icon30x30.jpg

 

  social-instagram-30x30.png

 

  youtube-icon-30x30.png


#16

Ziem

Ziem

    Newbie

  • Użytkownik
  • 16 postów
  • Kamera: na razie brak

Nie wiem czy morele ma kamery z dystrybucji freeway. Tak to chyba będzie pan zadowolony. :P

Morele mają z dystrybucji freeway, tutaj można to sprawdzić (agito dzisiaj też się pojawiło w autoryzowanych):

 

Z tego co patrzę najtaniej można ten zestaw (kamera + karta kingstona) kupić w morele (1724 zł), potem w agito (1736,99 zł).


  • samba_del_diablo przyznał pochwałę

#17

samba_del_diablo

samba_del_diablo

    Newbie

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Miejscowość:Poznań

kamery są wszędzie takie same, zestawy identyczne, więc o to się nie martw, na agito.pl są lub były dobre ceny, a oni mają kamery z freeway, koniecznie to sprawdź, baterie kup najpierw !!!!!!!!!

Zestawy nie sa identyczne, skoro dla wersji music dodaja zaczepy na instrumenty. Ja chce uniknac kupowania dziwnych zaczepow kosztem standardowych, dlatego upewniam sie co do wybranego zestawu.

 

Dlaczego najpierw mam kupic baterie? W zestawie jest juz jedna, poki co bede sie bawil kamerka w miescie a jak juz na wlasnej skorze dowiem sie ile dodatkowych baterii potrzebuje zamowie u chinczyka.


Użytkownik jacqu1916 edytował ten post 30 czerwiec 2015 - 19:47


#18

Ziem

Ziem

    Newbie

  • Użytkownik
  • 16 postów
  • Kamera: na razie brak

W takim wypadku kup najbardziej podstawową wersję czyli Adventure lub Moto. Tutaj masz wypisane co jest w danym zestawie:

 

Hero4 Standard (Adventure/Moto):
HERO4 Camera
Standard Housing 131’(40m)
Skeleton Backdoor
Rechargeable Battery
Curved Adhesive Mount
Flat Adhesive Mount
Quick Release Buckles
3-Way Pivot Arm (Mounting Hardware)
USB Cable

 

Hero4 Surf:
HERO4 Camera
Standard Housing 131’(40m)
Skeleton Backdoor
Rechargeable Battery
Surfboard Mount
FCS Plug Mount
Camera Tether
Quick Release Buckles
3-Way Pivot Arm (Mounting Hardware)

 

Hero4 Music:
HERO4 Camera
Rechargeable Battery
The Frame
2 Removable Instrument Mounts
Mic Stand Mount
Protective Lens + Lens Cap
Quick Release Buckles
3-Way Pivot Arm (Mounting Hardware)
USB Cable


  • jacqu1916 i samba_del_diablo przyznali pochwałę

#19

jacqu1916

jacqu1916

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1726 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: H3+B, H4B x 2
  • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2

Zestawy nie sa identyczne, skoro dla wersji music dodaja zaczepy na instrumenty. Ja chce uniknac kupowania dziwnych zaczepow kosztem standardowych, dlatego upewniam sie co do wybranego zestawu.

 

Dlaczego najpierw mam kupic baterie? W zestawie jest juz jedna, poki co bede sie bawil kamerka w miescie a jak juz na wlasnej skorze dowiem sie ile dodatkowych baterii potrzebuje zamowie u chinczyka.

chodzi mi o to że zestawy np moto wszędzie są takie same, źle się zrozumieliśmy 

 

uwierz mi baterie to pierwszy zakup powinien być, jedna bateria to ci padnie jak z domu wyjdziesz  :)


  • samba_del_diablo przyznał pochwałę

 facebook_icon30x30.jpg

 

  social-instagram-30x30.png

 

  youtube-icon-30x30.png


#20

samba_del_diablo

samba_del_diablo

    Newbie

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Miejscowość:Poznań

chodzi mi o to że zestawy np moto wszędzie są takie same, źle się zrozumieliśmy 

 

uwierz mi baterie to pierwszy zakup powinien być, jedna bateria to ci padnie jak z domu wyjdziesz  :)

Rozumiem. Natomiast tak jak mowie, poki co pobiegam z tym co mam, mam tez dosyc pojemny power bank i po tygodniu - dwoch testow zamowie sobie odpowiednia ilosc u chinczyka i bede mial kompletny zestaw (z czasem dokupie druga karte). Kamere i tak kupuje na troche pozniej, ale chce ja kupic juz teraz, aby sie z nia obyc, na wlasnej skorze przekonac sie co i jak.

 

Jak bateria wytrzyma godzine to super, wiecej czasu i tak nie mam w trakcie dnia a latac z 4k full hd 120fps i tak nie mam zamiaru ;p

Dzieki wszystkim za odpowiedz, potwierdziliscie to, co mialem nadzieje, ze potwierdzicie, jutro skladam zamowienie i czekam!




Wróć do GoPro Hero3+ · Następny nieczytany temat →