Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Pytanie odnośnie 1080 i 720. Jak intro gp2014 na poczatku zrobić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1

leymann

leymann

    Newbie

  • Użytkownik
  • 14 postów

    Witam,

    mam 2 pytania odnośnie kamerki i oprogramowania. Trochę poczytałem na forum, na internecie, a także sam przeprowadziłem kilka testów i dalej mam dylemat odnośnie tego, czy lepiej nagrywać w 1080 czy 720, nie potrafię się zdecydować, gdzie lepszy obraz jest. Wyczytałem, że tryby 720 maja opcję AutoLow Light. W trybie 1080 wszelkie napisy, kontury i ogólnie obraz jest wyraźniejszy, ale z kolei w 720 mam wrażenie, że kolory są lepsze, płynność obrazu jest lepsza, a także można robić lepsze slow ( przy 1080 próbowałem i też nie wychodzi najgorzej, szczególnie przy opcji flux). Czy macie dla mnie jakies konkretne argumenty, które pomogłyby mi wybrać najlepszy tryb? Dodam, że filmować chcę nurkowanie (tu domyślam się, że najlepszy będzie tryb 720 ze względu na opcję autolow Light), jazdę na motocyklu i wakacyjne wypady.

    Drugie pytanie, to skąd mogę pobrać te intra, które sa na początku i na końcu filmu z kamerką GoPro Hero 2014, ale w takim formacie, aby odczytał mi je program Gopro studio ( w rodzielczości 1080 i 720) ponieważ pobrałem z youtuba, ale z kolei program mi ich nie "widzi". I jeszcze jedno pytanko, program oferuje różne filtry, czy jest możliwość, aby samemu na suwakach dostosować sobie własne parametry i zapisać, je jako swój filtr? Ponieważ, często używam filtru protune, ale zmniejszam przy tym Sharpness, bo wydaje mi się go za dużo, a także zwiększam ekspozycje lekko, gdyż obraz wydaje się być za ciemny.

     

    Gdzie znajde silikonowa obudowę, ponieważ, nie wiem jak to wpisać w allegro hasło, zeby mi znalazło ją :P, czy można już kupić ten battery pack z tymi drzwiczkami powiększonymi?



    #2

    alfak123

    alfak123

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 107 postów

       

      Co do obudowy to sam bym kupil, moze ktos powiedziec czy bedzie pasowala do hero 2014?

       

      wszystkie linki znalazlem w kilka sekund, wystarczy google oraz translate.google.pl ;p



      #3

      rax90

      rax90

        Użytkownik

      • Użytkownik
      • 132 postów
      • Miejscowość:Szczecin
      • Kamera: GoPro HERO (entry level)
      • Karta pamięci: Kingston 32gb UHS-I
      Obudowa w 4/3+/entry level(2014) jest taka sama, więc jak jest 4/3+ to na 100% pasuje. Co do tego intra, to po pierwsze przenieś ten plik na inny dysk niż "C", bo po prostu nic nie czyta z tego dysku. Ja z YouTuba ściągałem intro i po przeniesieniu na "E" czyta je, tyle że trzeba przekonwertować.
      Co do rozdzielczości, to sam musisz wybrać, 1080p/30fps - dobry jak chcesz lepszą jakość, natomiast 720p/60fps dobre do slow motiona.
      Z tym jak zrobić własny filtr to nie wiem...

      #4

      leymann

      leymann

        Newbie

      • Użytkownik
      • 14 postów

        też znalazłem, te linki, ale chciałem jakiś sklep w PL z tymi rzeczami. Szukałem też jak przypiąć linkę, lub smycz to kamerki naszej, możecie mi powiedzieć, czy jest jakiś tutorial? Bo hero 2 i 3 maja taka przerwę w tym plastiku na zawiasie, a nasza nie ma :)



        #5

        rax90

        rax90

          Użytkownik

        • Użytkownik
        • 132 postów
        • Miejscowość:Szczecin
        • Kamera: GoPro HERO (entry level)
        • Karta pamięci: Kingston 32gb UHS-I
        HERO ma obudowę jak 4/3+
        Kiedyś ktoś tutaj zamieścił link do filmu, niestety, musisz sam poszukać. Co do gumowej osłony, to na allegro poszukaj, kilka znalazłem