Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Go Pro 4 problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1

gryfis

gryfis

    Newbie

  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Kamera: GoPro 4 Silver

Witajcie od tygodnia jestem posiadaczem go pro 4 silver. Mam ze swoją kamerą problem. Otóż nie mogę skopiować dużych plików po podpięciu kamery przez kabel usb do kompa podczas kopiowania wyskakuje mi komunikat ze upłynął czas. Do tego kamera sie kilka razy zawiesiła oraz jeden z filmików miał tylko dźwięk a po jego odpaleniu kamera się wieszała. Może to być wina karty micro sd czy może to cos z kamerą?

Karta sd to toshiba micro sdxc I UHS-I class 10. Kamera jest nowa. Kartę wybrali mi w sklepie.

 

Pozdrawiam



#2

Godlik

Godlik

    Newbie

  • Użytkownik
  • 46 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: GoPro HERO4 Silver
  • Karta pamięci: Lexar 633x 64GB

Próbowałeś kopiować przez jakiś czytnik kart?



#3

gryfis

gryfis

    Newbie

  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Kamera: GoPro 4 Silver

hmmm wyłożyć tyle kasy za sprzęt żeby potem kombinować przy głupim zgrywaniu filmów to trochę głupie, jak dla mnie to ma działac jak należy bez żadnych kombinacji

nie wiem w czym moze leżeć przyczyna czy to przez tą kartę sd czy kamera ma jakąś wadę. Jedno jest pewne jest to bardzo irytujące. Nie tak wyobrażałem sobie mój poczatek przygody z go pro. Ktos ma jakiś pomysł co do przyczyny i jak to rozwiązać udać sie z reklamacją ? Czy może ja coś źle robie jeśli chodzi o obsługe?



#4

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk
Większość ludzi kopiuje pliki przez czytnik kart, ponieważ szybciej się przesyła.

Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#5

gryfis

gryfis

    Newbie

  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Kamera: GoPro 4 Silver

rozumiem ale przez kabel usb tez powinna byc taka mozliwosc. Przez  usb moge kopiowac tylko małe pliki. Przy tych dużych, pełnych wyskakuje mi komunikat ze przekroczono czas cos takiego. A jedno nagranie to czarny obraz z samym dźwiękiem po uruchomieniu którego kamera sie wieszała. Czy to może to być wina słabej karty micro sd ? Jakies pomysły jak rozwiązać ten problem? Kamera na fabrycznych ustawieniach nic nie zmieniałem.



#6

Micheł

Micheł

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 389 postów
  • Miejscowość:Jastrzębie Zdrój
  • Kamera: Gopro Hero 4 Silver Edition
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme Plus 32GB

Podaj prędkość zapisu twojej karty.



#7

gryfis

gryfis

    Newbie

  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Kamera: GoPro 4 Silver

predkosc odczytu 30mb/s zapisu 10 mb/s i w tym pewnie tkwi problem bede próbował wyminic jutro karte na lepsza w media expert prosiłem o karte do hero 4 nie rozpoznałem tematu wczesniej na jakiej zasadzie to działa.



#8

Micheł

Micheł

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 389 postów
  • Miejscowość:Jastrzębie Zdrój
  • Kamera: Gopro Hero 4 Silver Edition
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme Plus 32GB

No właśnie, twoja karta jest po prostu za słaba. Kup jakiegoś dobrego Sandiska lub Samsunga. Na forum jest dział o kartach pamięci, także do dzieła :)



#9

gryfis

gryfis

    Newbie

  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Kamera: GoPro 4 Silver

pomyłka taką jednak mam karte  podaja 30 mb/s obydwa parametry z tymże na opakowaniu pisze ze predkosc zapisu mniejsza ale nie jes napisane ile wynosi



#10

Micheł

Micheł

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 389 postów
  • Miejscowość:Jastrzębie Zdrój
  • Kamera: Gopro Hero 4 Silver Edition
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme Plus 32GB

Tak czy siak i tak twoja karta jest za wolna (zapis). Najlepiej aby miała zapis na poziomie min. 45mb/s bo z taką prędkością Silver zapisuje.


  • gryfis lubi to

#11

gryfis

gryfis

    Newbie

  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Kamera: GoPro 4 Silver

Pytałem pracownika czy to ma jakieś znacznie odpowiedział że nie teraz juz wiem że ma... mam nadzieje ze uznają reklamacje i wymienią mi na lepszą



#12

gryfis

gryfis

    Newbie

  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Kamera: GoPro 4 Silver

czy cos takiego bedzie sie nadawac ?



#13

Micheł

Micheł

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 389 postów
  • Miejscowość:Jastrzębie Zdrój
  • Kamera: Gopro Hero 4 Silver Edition
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme Plus 32GB

Będzie ok. Ale na twoim miejscu brałbym coś z większym zapisem (tak na przyszłość). Np Samsung Pro, użytkownicy bardzo dobrze sobie chwalą.

 



#14

Godlik

Godlik

    Newbie

  • Użytkownik
  • 46 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: GoPro HERO4 Silver
  • Karta pamięci: Lexar 633x 64GB
Kupiłem kilka dni temu Lexara 633x 64GB taniej niż ta z Twojego linka. Nie pamiętam nazwy sklepu, chyba fotoaparaciki.pl. Znalazłem przez ceneo

#15

Enigma

Enigma

    Newbie

  • Użytkownik
  • 32 postów
  • Miejscowość:Brzeszcze
  • Kamera: GoPro Hero 4 Black Edition
  • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB (10)
Rownież polecam Samusng Pro. Ja akurat mam 64 GB. Posiadam i jestem zadowolony.

#16

matiax

matiax

    Newbie

  • Użytkownik
  • 17 postów
  • Miejscowość:Katowice
  • Kamera: AS200, SJ4000
  • Karta pamięci: 32 SDHC

sprawdziłem u siebie na pożyczonym gopro 4 silver najbardziej badziewne karty jakie mam czyli class4 z tabletów i  komórek. Pomijam jakość nagrywania, klatkowanie filmów itp - ale zgrywanie bezpośrednio z kamery przez usb na kompa leci PŁYNNIE może wolno ale płynnie. Żadnych zwiech sprzętu ani komunikatów. A karty wsadzałem różne 2,4,8,16 class 4 - noname, z Biedronki, jakiś kingston.  



#17

gryfis

gryfis

    Newbie

  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Kamera: GoPro 4 Silver

Zakupiłem samsung pro 64 gb 90 mb/s odczytu 80 mb/s zapisu. Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Pozdrawiam.



#18

gryfis

gryfis

    Newbie

  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Kamera: GoPro 4 Silver

Podczas kopiowania plików z kamery podłączonej do kompa przez kabel usb wywala mi komunikat że urządzenie zostało odłączone lub że upłynął czas i kopiowanie zostaje przerwane spotkał sie ktoś z was z czymś takim?



#19

KilereQ

KilereQ

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 184 postów
  • Miejscowość:Łuków (lubelskie)
  • Kamera: GoPro HERO 2014
  • Karta pamięci: 2x Sandisk Ultra 32Gb 48mb/s
Zgrywaj przez adapter.


Wróć do GoPro Hero4 · Następny nieczytany temat →