Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

jakie ustawienia?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#21

adrian19x19

adrian19x19

    Newbie

  • Użytkownik
  • 31 postów
  • Kamera: gopro hero 4 black
  • Karta pamięci: SANDISK Extreme SDXC 64GB

Bez sensu samemu testować?? A co tu jest do testowania? Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

też masz rację bo trzeba testować lecz skoro można zapytać to pytam, tak jak w moim przypadku szukam wiedzy u ludzi na tym forum którzy wypowiedzą się na moje pytania które są sprecyzowane pode mnie a nie czytać innych posty które nic mi nie dają. 



#22

jacqu1916

jacqu1916

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2381 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: H3+B, H4B x 2
  • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2
Jeszcze raz nie ma najlepszych ustawień A co do zdjęć to pamiętaj że rozdzielczość zdjęcia będzie rozdzielczością filmu Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik jacqu1916 edytował ten post 18 czerwiec 2015 - 12:21

 facebook_icon30x30.jpg

 

  social-instagram-30x30.png

 

  youtube-icon-30x30.png


#23

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk
Jeśli masz 48fps to możesz ewentualnie wyrenderować do 24fps.

Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#24

merceolog

merceolog

    Newbie

  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Kamera: GoPro HERO 4 Black
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme PRO 64GB

Witam!

 

Co do tego jakie ustawienia są ok to dużo informacji jest tu:

Ja mam kamerę GP 4B i już po 2 dniach wiedziałem że nie ma idealnych ustawień na każdą okazje, w zależności co filmujemy trzeba wybrać inne ustawienia.

 

Ale fakt faktem że czasami warto zapytać bo np. wyjeżdżamy gdzieś i nie mamy możliwości nagrać czegoś drugi raz i wtedy ja sam bym pytał (bo jestem świeżakiem w temacie) jakie ustawienia zastosować aby się później nie denerwować przy oglądaniu :)



#25

robertbytom

robertbytom

    Newbie

  • Użytkownik
  • 37 postów
  • Miejscowość:Bytom
  • Kamera: Gopro 4 black
  • Karta pamięci: sandisk 32g extreme plus

Ja nagrywając w 120fps renderuję na 60fps , a nagrywając w 60fps też renderuję  na 60fps i wszystko jest elegancko , dodam iż materiał nie jest na YT tylko na TV.



#26

Smyku99

Smyku99

    Newbie

  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Miejscowość:Bełchatów
  • Kamera: GOPRO HERO 4 Black Edition
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

a dlaczego nie ma sensu 120klatek? wtedy jest płynniejszy obraz czy się mylę? Chodzi mi głównie żeby obraz był jak najbardziej ostry i płynny zarazem. Na laptopie bez problemu mogę obrobić taki film tylko bez obróbki jakie ustawienie będzie najlepsze dla oka z tego co oferuje kamerka i dlaczego?

Ludzkie oko przesyła to mózgu niecałe 60kl./sekundę. Więc czy będzie 60 klatek/s czy 600 klatek/s będzie ta sama płynność. 48-60 klatek to jest norma przy końcowym renterowaniu. Słyszałem też że im więcej klatek ustawimy tym bardziej słabnie jakość obrazu, ale czy tak jest to nie mam pojęcia. Kolejną sprawą jest to, że nagrywając w 2.7K możesz użyć funkcji stabilizacji i sprowadzić do FullHD i będziesz miał płynny, ostry obraz. :)



#27

princeas

princeas

    Newbie

  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Miejscowość:KrK
  • Kamera: GoPro Hero 4 Silver
  • Karta pamięci: Sandisk 64GB Class 10 Extreme

Hejka,

podepnę się pod ten temat bo najbedziej aktualny.

Przeglądnałem większą ilość tematów związanych z moimi wątpliwościami i chciałbym tylko uzyskac potwierdzenie moich wniosków.

 

kamera gopro4 silver, karta Sandisk 64G Class 10 Extreme, Komp: intel i7, 6GB RAM, AMD Radeon 260, GoPro Studio (po najświeższym update'cie)

 

Nagrywam głównie podróże (z kija), bawię się w Slow/Fast Motion, TimeLapse'y- nic ponadto.
Do tej pory nagrywałem głównie w 1080/60 i w dobrym świetle obraz żyleta, natomiast przy słabszym już daleko od HD. Po konwersji i exporcie do YT

Moje wnioski i pytania po przejrzeniu dziesiątek stron tego Forum i innych:

  1. W dobrym oświetleniu nagrywać w 1080/60, w słabszym w 1080/30 albo 1080/60 + Low light
  2. Slo/FasMo lepiej wyciagac z 1080/60
  3. Konweertować do AVI (bo taki zalecany format dla użytkownikow Windows)
  4. Kowersja na takie same ustawienia (tj.1080 i 59,97fps)
  5. Exportowanie: na Youtube z automatu ustawia bitrate 8Mbps, czyli jeśli chciałbym lepszą jakość by oglądnąć na TV, to muszę drugi raz renderować na 15Mbps (kosztem oczywiscie wielkosci pliku)?
  6. Opcja Flux – renderowanie 10 minutowego filmu zajęło mi z tą opcją 7h (!) czy coś zrobiłem źle? 2-3 SloMo w filmie zawarte, czy duża jest róznica bez Flux’a? Oczywiscie Flux włączony tylko przy tych częściach Slo/FaMo.
  7. Nie użuwam Protune, natomiast używam go jako Preset przed zrenderowaniem, niestety, rezultat czasem pozostawia wiele do zyczenia, bo obraz sie rozmywa, mimo 1080/60 i dobrych warunków oświetlenia.

Dzięki za jakąkolwiek podpowiedź i opinię/sugestie


  • jarastbg lubi to

#28

jacqu1916

jacqu1916

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2381 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: H3+B, H4B x 2
  • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2

1 dobre oświetlenie nie ma znaczenia jak będziesz nagrywał wyjdzie dobrze, słabe oświetlenie im mniej fps tym lepiej, czyli 24

 

2 tak

 

3 chyba tak

 

4 możesz konwertować do 3 np

 

5 tak

 

6 tu się zgadza to tyle zajmuje

 

7 zacznij używać protune 


  • jarastbg lubi to

 facebook_icon30x30.jpg

 

  social-instagram-30x30.png

 

  youtube-icon-30x30.png


#29

princeas

princeas

    Newbie

  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Miejscowość:KrK
  • Kamera: GoPro Hero 4 Silver
  • Karta pamięci: Sandisk 64GB Class 10 Extreme

1 dobre oświetlenie nie ma znaczenia jak będziesz nagrywał wyjdzie dobrze, słabe oświetlenie im mniej fps tym lepiej, czyli 24

 

2 tak

 

3 chyba tak

 

4 możesz konwertować do 3 np

 

5 tak

 

6 tu się zgadza to tyle zajmuje

 

7 zacznij używać protune 

Dzięki piękne! :)



#30

Micheł

Micheł

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 388 postów
  • Miejscowość:Jastrzębie Zdrój
  • Kamera: Gopro Hero 4 Silver Edition
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme Plus 32GB

Czy może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z tym timelapse video? Ustawiłem nagrywanie w 4K w interwale 10 sec, a w drugim co 30 sec. O dziwo bitrate wyszedł dla pierwszego ok 65917 kb/s, a dla drugiego ponad 97124 kb/s, natomiast moja karta ma prędkość zapisu na poziomie 50 MB/s, o co Chodzi?!

 

Druga kwestia. Zamierzam nagrać timelapse'a 24h lepiej wybrać timelapse video czy może standardowo timelapse photo?



#31

jacqu1916

jacqu1916

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2381 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: H3+B, H4B x 2
  • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2
Raz próbowałem uruchomić nic nie wyszło, robię tradycyjnie :)
O tyle jest to wygodne że masz już gotowy film, ale z drugiej strony przy tradycyjnym timelapsie możesz sobie pojedyncze zdjęcia zatrzymać, tu żeby to zrobić trzeba wyciągać klatki z filmu, wole tradycyjną metodę

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka


  • Micheł lubi to

 facebook_icon30x30.jpg

 

  social-instagram-30x30.png

 

  youtube-icon-30x30.png


#32

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk
Ustaw normalnego time lapsa.

Wysłane z mojego Tornado 348 przy użyciu Tapatalka


  • Micheł lubi to

Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 



Wróć do GoPro Hero4 · Następny nieczytany temat →