Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Phantom 3 Professional pierwsze wrażenie

P3P phantom 3 professional dji dron

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

skiper83

skiper83

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 663 postów
  • Miejscowość:Lubuskie
  • Kamera: GoPro 3 Silver & Phantom ??
  • Karta pamięci: 2x SanDisk 16GB (10)
Siema ekipa.
Pozwoliłem sobie założyć osobny temat z własnymi spostrzeżeniami na temat pierwszego wrażenia w kontakcie z P3P.
Zacznę od tego że fantom jak fantom , kształt ten samo co wszystkie.
Jakość wykonania... powiem szczerze że miałem P1 , P2 i teraz P3 i zgodnie z upgradem poszła też bardzo jakość wykonania. Nadal wygląda jak latająca mydelniczka ale już z lepsiejszego tworzywa. ;)
Technicznie nie będę się rozpisywał bo nie poznałem go do końca od tej strony.
 
Pierwsze wrażenie po rozpakowaniu i wystartowaniu.... bardzo pozytywne.
"Wciskając" w aplikacji Pilot ikonkę auto startu fantom prawie jak na sztywnym wysięgniku unosi się w górę i zawisa około 1,5 m nad ziemią bez ani mm odchylenia od miejsca startu tak jak to miało często miejsce w P2V (mówię o moim)
Stabilność jak już większość z was mogła się zorientować jest wspierana przez GPS, kompas , barometr, 2 sonary czy jak to nazwać które na bieżąco "skanują" podłoże nie pozwalając fantomowi drgnąć w dowolną stronę.
Dodam że dzisiaj wiało około 8-10km/h i to już nie zalecany wiatr przez producenta.
A fantom.... "stał" jak wryty w powietrzu.
Do kompletu kamerka obok "sonarów" która też wpływa na pozycję fantoma.
 
Lot naprawdę stabilny , momentami miałem wrażenie że kamera z rozpędu chce lecieć dalej a fantom hamuje po puszczeniu drążków.
Mając do dyspozycji 2 poprzednie wersie mogę stwierdzić że to duży skok techniczny.
 
Tyle plusów z lotu co do wideo i foto mało się wypowiem i obecnie w samych minusach.
3 dni czytałem pełną instrukcję by czegoś nie pominąć.
Zrobiłem upgrade fantoma , radia i baterii do najnowszych sterowników. trwało to prawie 30 min. Zakończone sukcesem.
Pobrana apka na telefon uruchomiona , zalogowana.
Dzisiaj fantom poleciał w górę i przed siebie i co........ po około 15m obraz na podglądzie zaczął się wieszać, miał takie lagi że męczyło latanie...
Dodam że rekomendowany sprzęt do podglądu to między innymi Xperia Z3 która różni się tylko a może i aż od mojej Z2 tym że Z3 ma 2,5Ghz a Z2 2,3Ghz procesor reszta parametrów taka sama  .... czy to aż taka różnica... pozostawiam do oceny mocnym w tym temacie.
Reasumując uważam że sprzęt warty swojej ceny pod warunkiem że podgląd zacznie działać jak powinien.
Bo na dzień dzisiejszy latałem P2Vision na 200m z podglądem na WiFi a tutaj jest lightbridge i powinno śmigać nawet do 1,5km :(
Jeśli coś się dowiem bo pisałem do serwisu na pewno napiszę tutaj.
A tym czasem narka
UPDATE
Tak wygląda odtwarzanie filmu pojawiają się parametry lotu takie jak współrzędne home czyli miejsca startu , Data, godzina, gps aktualny , Barometr ?? do czego służy nie wiem , ultrasonic czyli ultradźwięki to chyba wysokość od czujników do ziemi, no i parametry samego obrazu  jak widać.
Załączony plik  dane.jpg   74,06 KB   14 Ilość pobrań
UPDATE
Dzisiaj kilka lotów ale nie o tym chciałem wspomnieć. Wszyscy się ekscytujemy samą platformą latającą ale oprócz niej są akcesoria które ułatwiają albo utrudniają nam korzystanie z platformy latającej.
Dzisiaj dokładam do tematu info o ładowarce do baterii.
Dużym plusem jest w P3 Professional ładowarka która akumulator rozładowany do około 20% ładuje w niecałe 35min :-o
Co nawet przy jednym aku pozwala nam na w miarę szybką gotowość do następnego lotu.
Akumulator się ładuje a my możemy ( jeśli klient , albo znajomy któremu robimy foty lub film nam zrobi) spić kawę i pogadać o kolejnych ujęciach.
Professional między innymi też tym  się różni od P3 Advanced.
Do wglądu oryginalny JPG:
Załączony plik  DJI_0005.JPG   131,06 KB   12 Ilość pobrań
Dziękuję kolejne updaty już niebawem...

  • jacqu1916 lubi to

 

 

 

 

 


#2

skiper83

skiper83

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 663 postów
  • Miejscowość:Lubuskie
  • Kamera: GoPro 3 Silver & Phantom ??
  • Karta pamięci: 2x SanDisk 16GB (10)
Od kilku dni prowadzę rozmowę z sympatyczną Panią Sophie z dji support w sprawie przycinania się obrazu live z fantoma. Wyobraźcie sobie że jak to support robi wszystko by była wina po stronie użytkowników a nie firmy. Kazała mi wiele spraw załatwić np. Pobrać najnowsze sterowniki do Fantoma, nową wersję aplikacji na telefon co zrobiłem zaraz po rozpakowaniu :-) jedyne czego nie mogę obecnie zrobić to sprawdzić na jakimś przez dji rekomendowanym telefonie. Co ciekawe przejrzałem listę fanów rekomendowanych przez dji i porównałem je z moją Xperią Z2 i okazało się że większość jest mocniejsza od Z2 ale.... Jest takie coś jak xiaomi Mi3 co ma Identyczne bebechy jak Z2 i przy tym zetka bije go o 1gb ramu. Postanowiłem więc przesłać takie dane do supportu. Odebrałem maila że moja sprawa zostanie przekazana do starszego technika czegoś tam... :-)
Oto kawałek maila:
"
Sophie Zhang (DJI)

Jul 2, 17:40

Dear Bartek,

Will redirect your request to our R&D senior engineer.

Thanks for your feedback.

DJI Product Application Technical Support"
Jak będę miał takie parcie to jeszcze będę musiał pojechać do siedziby dji na rozmowy hehehehe.
To taka wzmianka w temacie cięcia się obrazu z fantoma.
Kolejny update już w krótce...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka


 

 

 

 

 


#3

Paradise

Paradise

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 205 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: GoPro hero 3 silver+
  • Karta pamięci: Sandisk 32GB Ultra Class 10
W jaki sposób przycinania? Od razu po wystartowaniu?
Ile FPV ma GHz?
Czy w okolicy której latasz są jakieś drzewa?

#4

skiper83

skiper83

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 663 postów
  • Miejscowość:Lubuskie
  • Kamera: GoPro 3 Silver & Phantom ??
  • Karta pamięci: 2x SanDisk 16GB (10)

W jaki sposób przycinania? Od razu po wystartowaniu?
Ile FPV ma GHz?
Czy w okolicy której latasz są jakieś drzewa?

Startuję , odlatuję na może 5-10 m i już jest opóźnienie więc jak lecę jeden ciągły lot to muszę to robić mega wolno by się nie zdziwić że za chwilę w coś uderzę.

Podane jest 2.4GHz ISM
Zobacz tutaj na końcu jest wpis o aplikacji i live view 

Właśnie nie ma pierwszy lot próbny robiłem na otwartej łące gdzie drzewa był na jej samym końcu , żadnych przeszkód typu anteny , linie energetyczne czy drzewa przerywające sygnał nic. Otwarta przestrzeń , a sam ustawiałem się latając tak by anteny od radia "widziały" fantoma.


 

 

 

 

 


#5

Paradise

Paradise

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 205 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: GoPro hero 3 silver+
  • Karta pamięci: Sandisk 32GB Ultra Class 10
Łączysz się z FPV przez kabel czy przez Wifi?

#6

skiper83

skiper83

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 663 postów
  • Miejscowość:Lubuskie
  • Kamera: GoPro 3 Silver & Phantom ??
  • Karta pamięci: 2x SanDisk 16GB (10)

Łączysz się z FPV przez kabel czy przez Wifi?

przez kabel


 

 

 

 

 


#7

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5071 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Jak oceniasz jakość video względem GoPro?


 


#8

skiper83

skiper83

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 663 postów
  • Miejscowość:Lubuskie
  • Kamera: GoPro 3 Silver & Phantom ??
  • Karta pamięci: 2x SanDisk 16GB (10)

Mam porównanie tylko z GP3 silver więc marne a nie robiłem porównania z Gopro 4 black.
Tutaj jest 1080 krótki lot do wglądu.

 Powiem szczerze że robi robotę. Jakość jest bardzo zadowalająca. Tylko to przycinanie się obrazu mnie wk......


 

 

 

 

 


#9

nobi

nobi

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 165 postów
  • Miejscowość:Jarosław
  • Kamera: GP3B&GP4B&Ph3&S900+Gh4
  • Karta pamięci: class10 90mb/s 64gb

Mam gopro 3 black, porównując do jakości obrazu z phantom 3 jestem zadowolony jak na pierwszy dzień, ale to zabawka za kilka dobrych tysi więc nie może wymiękać!


powolutku się ziemniaczki gotują...


Wróć do Filmowanie z powietrza · Następny nieczytany temat →



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: P3P, phantom 3 professional, dji, dron