Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Uchwyt na rower - alu czy plastik


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1

penetratore

penetratore

    Newbie

  • Użytkownik
  • 14 postów
  • Miejscowość:kraków
  • Kamera: narazie zadna
  • Karta pamięci: brak

Przeleciałem przez wątki z akcesoriami i coś już widziałem ale taki wątek zbiorczy do mnie nie przemawia.

 

Zakupiłem Drifta Ghost HD i teraz zastanawiam się jak go zamontować i znalazłem takie opcje:

1. .- mam taką są bazę pod uchwyt na tel i co do samego trzymania się kierownicy to jest ok.

2.

3.

4. - uchwyt na kask, do auta i rower w jednym pakiecie.

 

 

Ceny raczej niskie wiec pozostaje pytanie który wybrać.

 

przymierzałem się do zestawy nr4. bo jest uchwyt do kasku i samochodu ale czytałem w innym poście że na rower lepiej kupić aluminiowy.

 

Poradzicie coś ?



#2

Sebastian

Sebastian

    Wyjadacz

  • Moderator
  • PipPipPip
  • 1316 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: 3BE/3BE+
  • Karta pamięci: 16/32/64
Aluminiowe najpewniej nie pęknie po kilku miesiącach. Po drugie jak nie zgrzyta plastikiem na nagraniu jak jedziesz :) Konfiguracja ustawienia identyczna dla obu wersji Jabadabadu

Pozdrawiam

Sebastian

MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#3

penetratore

penetratore

    Newbie

  • Użytkownik
  • 14 postów
  • Miejscowość:kraków
  • Kamera: narazie zadna
  • Karta pamięci: brak

a nie lepiej zamontować na kasku rowerowym ... np  ?

w sumie to użył uchwyt na gogle ... który jak dla mnie wydaję się bezużyteczny na gogle bo chyba za bardzo będzie trzęść.

 

A na zimę planuje do kasku zamontować na tych standardowych clipach (wygiętym)



#4

Marek

Marek

    Newbie

  • Użytkownik
  • 42 postów
  • Miejscowość:Gliwice

Mocowanie na kasku zmienia ujęcie i bardziej je stabilizuje (jeśli kask jest dostatecznie stabilny na głowie, bo z tym bywa różnie), ale dla głowy to nie jest obojętne. Jak dla mnie - kamera za bardzo obciąża kask. Nagle zaczyna się czuć na łbie coś, co dotąd było niemal niewyczuwalne. Co innego rowerowe kaski integralne czy ciężkie skorupy do innych zabaw.

Ciekawe ujęcia wychodzą z klaty, bo jest dość stabilnie, a na pierwszym planie widać co robimy (czym jedziemy). Ujęcia z kierownicy to tylko ruch kamery względem gruntu. Wprawdzie można wrzucić do kadru przednie koło, ale to mocno podnosi horyzont. 
Wracając do tematu - lepiej wybrać mocowanie metalowe niż z tworzywa. I lepiej krótkie niż długie. W pierwszym wypadku eliminuje się nadmierną sprężystość mocowania, w drugim - skraca ramię siły, czyli zmniejsza moment. Ma to znaczenie szczególnie przy jeździe terenowej, choć i na szosie drgania kamery bywają upierdliwe.
Czyli na placu boju zostaje "aluminiowy krótki".
Kiedy było mi potrzebne takie mocowanie, nie było ich na polskim rynku. Kupiłem więc długie. W ofercie nie ma informacji o średnicy rury, do jakiej przeznaczone jest to mocowanie. U mnie pasuje na lagę amortyzatora (po dodaniu warstwy folii samoprzylepnej)  i na . Na kierownicę potrzebny byłby solidny adapter z aluminium. Pchanie tam gumy czy plastiku najprawdopodobniej obniżyłoby sztywność mocowania.



#5

Shaddy

Shaddy

    Newbie

  • Użytkownik
  • 24 postów
  • Kamera: SJCAM SJ4000
  • Karta pamięci: Samsung EVO 32GB

Od siebie dodam, żę fajne ujęcia wychodzą z kamery zamontowanej na sztycy podsiodłowej w kierunku jazdy.