Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Dziwne problemy w GoPro Studio


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1

szyman683

szyman683

    Newbie

  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Miejscowość:wz
  • Kamera: go pro hero 4 silver
  • Karta pamięci: SANDISK 64GB EXTREME

Witam,

 

Od pewnego czasu jestem posiadaczem kamery GoPro Hero 4 Silver.

Jakiś czas temu obrobiłem w GoPro Studio swój pierwszy film - wyszło rewelacyjnie  8-)

 

Niestety ostatnio robiłem reinstalację windowsa 7 64bit, następnie chciałem zainstalować oprogramowanie do obróbki - totalna klapa.

Próbowałem już na wszelkie sposoby, różne wersje kodeków, programów GoPro Studio, sterowników do grafiki itp - nadal klapa...

 

Obecnie wygląda to tak:

- Świeżutki system

- .NET Framework 4.5.2

- Quick Time 7.77.8

- Silverlight 5.1.4

- K-Lite Codec Pack 11.2.0

- GoPro Studio 2.5.6.509

 

Odtwarzanie nagrań w programie MPC-HC odbywa się idealnie, ale po wrzuceniu nagrań do programu strasznie zacina się obraz, ciężko wyłapać fragment do wycięcia. Dodam, że po wyeksportowaniu fragmentów do STEP 2 o dziwo obraz jest płynny, niestety pojawia się kolejny problem - brakuje Time line u dołu programu i nie mogę tam nic wrzucić...

 

Cały dzień prób i błędów i niestety nic, przejrzałem całe forum i niestety nadal nie znalazłem sensownej odpowiedzi jak rozwiązać te dziwne przypadłości. Proszę o pomoc, bo nie chce żeby moja przygoda z obróbką nagrań skończyła się z takiego powodu  :cry:

 

Pozdrawiam wszystkich



#2

Marshal3d

Marshal3d

    Newbie

  • Użytkownik
  • 24 postów
  • Miejscowość:Warszawa

A jaką masz kartę graficzną w kompie ? Jeżeli masz dwie to spróbuj zmienić obsługiwanie GoPro Studio na zintegrowaną grafikę lub na odwrót w zależności od tego co masz tam ustawione. Powinieneś mieć te opcje w ustawieniach grafiki.



#3

szyman683

szyman683

    Newbie

  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Miejscowość:wz
  • Kamera: go pro hero 4 silver
  • Karta pamięci: SANDISK 64GB EXTREME

To jest komputer stacjonarny z grafiką AIT Radeon HD. Wcześniej nie miałem takiego problemu, wszystko chodził płynnie. Kolego @Newbie mógłbyś napisać gdzie dokładnie mógłbym zmienić ustawienia grafiki (zintegrowana / główna)? Oczywiście wyjście na monitor mam z Radeona, ale rzeczywiście program może korzystać z procesora graficznego - zintegrowanej...

 

Dzięki za zainteresowanie  :-P

 

---

Edit

 

Udało mi się uporać z brakującym Time line w STEP 2. Odinstalowałem GoPro Studio oraz NET Framework 4.5.2, następnie wyczyściłem rejestry... Wykonałem restart komputera i od razu odpaliłem instalację GoPro Studio 2.5.6.509, instalacja wykryła brak składników .NET, więc pozwoliłem na automatyczną instalację owych składników. O dziwo Time line w STEP 2 jest już widoczne  :shock:  Niestety zacinanie obrazu w pierwszej fazie obróbki nadal występuje, oczywiście w każdym programie poza GP Studio surowe nagrania z kamery odtwarzają się płynnie.

 

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

 

PS

NET Framework po instalacji Auto przez program GP Studio widnieje w systemie w wersji 4.5.50709



#4

Marshal3d

Marshal3d

    Newbie

  • Użytkownik
  • 24 postów
  • Miejscowość:Warszawa
Ja mam geforca i u mnie te opcje są we właściwościach karty graficznej. Mogę tam wybierać czy danyi program ma korzystać z zintegrowanej grafiki czy z geforca .
Prawy klawisz myszy na pulpicie, wybierasz chyba rozdzielczość ekranu i tam powinny być właściwości twojego redeona. Jak jest inaczej to musisz poszukać w sieci jak się wybiera takie opcje dla twojej karty graficznej.

#5

szyman683

szyman683

    Newbie

  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Miejscowość:wz
  • Kamera: go pro hero 4 silver
  • Karta pamięci: SANDISK 64GB EXTREME

Niestety przy Radeonach nie można tego ustawić bezpośrednio w systemie. Wszedłem do BIOSu i wyłączyłem całkowicie zintegrowaną grafikę;

 

- Initiate Graphic Adapter: PEG / IGD

- IGD Graphics Mode Select: Disable

 

Teraz system startuje od razu na Radeonie, jednak problem nie zniknął  :| W pierwszym etapie strasznie przycina nagrania...

Teraz to już chyba pozostaje kwestia kodeków itp. Poniżej podaję zrzut z zainstalowanymi programami w systemie:

 
Programy.png

 

Może ktoś znajdzie nieprawidłowości...

Załączone pliki

  • Załączony plik  Programy.png   71,13 KB   7 Ilość pobrań


#6

Marshal3d

Marshal3d

    Newbie

  • Użytkownik
  • 24 postów
  • Miejscowość:Warszawa

U mnie GoPro Studio chodzi tylko na zintegrowanej karcie intela - na Geforcie 860M nie mam podglądów filmów w pierwszysm trybie jak imporuje materiał, nie mam pojęcia dlaczego ale tak jest. Spróbuj ustawić tylko zintegrowaną kartę , tylko upewnij się w menadzerze urządzeń że jest wyłączony twój radeon. 



#7

szyman683

szyman683

    Newbie

  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Miejscowość:wz
  • Kamera: go pro hero 4 silver
  • Karta pamięci: SANDISK 64GB EXTREME

Niestety wszystkie próby skończyły się fiaskiem  :-( Nie potrafię zrozumieć dlaczego coś działa dobrze, a za chwilę nie można tego doprowadzić ponownie do takiego samego stanu. Zaczyna mnie denerwować to wszechobecne "GoSro", żeby nie było nowa kamera (4 miesiące) również okazała się bublem (popularny frozen) i została wysłana na gwarancję. Niestety została zakupiona w USA, więc trochę się namęczyłem żeby ustalić co i jak z gwarancją. Ostatecznie wysłałem ją do Holandii (główny przedstawiciel na PL). Summa summarum dostałem nową sztukę + baterię gratis...

 

Dziękuję za podpowiedzi, ale pora nauczyć się obróbki w jakimś konkretnym programie. Rozdział tp "GoSro Studio" uważam za zamknięty  8-)

 

Pozdrawiam Wszystkich!



#8

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2543 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: BMPCC, Gopro H3+B
  • Karta pamięci: SanDisk, Samsung
Ja nadal tego używam :D
Co prawda tylko do timelapse, ale jest ;)

Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 



Wróć do GoPro Studio 2.0 · Następny nieczytany temat →