Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

OC /AC na Drona


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

skiper83

skiper83

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 663 postów
  • Miejscowość:Lubuskie
  • Kamera: GoPro 3 Silver & Phantom ??
  • Karta pamięci: 2x SanDisk 16GB (10)

Siema latający i mający w planach latać.

Jak wiadomo sprzęt latający spada równo czasem na kwiatek a czasem na g.... czyli nie wiadomo nigdy kiedy może spaść komuś na głowę, na auto, na dziecko , psa, żonę z wykluczeniem teściowej ;)
W lotach i amatorskich , hobbystycznych i komercyjnych mile widziane jest OC od w razie wyrządzonej szkody przez nasze latadło. Gdzie w pierwszym przypadku jest OC dobrowolne to w drugim już jest obowiązkowe na minimalną kwotę 3000SDR czyli w PLN jakieś 16.000 zł
Koszt ten to około 500pln (niestety zrobię tu reklamę pewnej firmy ale myślę że wartej uwagi).

Hestia bo o niej mowa ma w ofercie jak wiecie ubezpieczenia na drony OC i ku zaskoczeniu wszystkich AC tzw. aerocasco.

Jeśli popytacie indywidualnie to koszt OC/AC was wyniesie 500 + 650 = 1150zł na rok.

Tutaj z pomocą wchodzi pewna firma niestety druga reklama na forum ale admini i moderatorzy poczytać do końca a potem rozważyć usuwanie.

 

Koszt OC w tej firmie nie zaczyna się od 500pln tylko kolejno od:

100pln dla amatorskiego latania

235pln dla amatorskiego i komercyjnego i to ubezpieczenie około 20.000zł ( a minimum w SDR 3000 = 16.000)

350 pln albo jakoś tak dla amatorskiego i komercyjnego i to ubezpieczenie około 50.000zł

500 pln dla amatorskiego i komercyjnego i to ubezpieczenie około 100.000zł

 

Robi różnice?? a no robi zawsze to na początek działalności mniejszy koszt

 

Teraz AC

Nikt nie chciał ubezpieczać dronów bo nikt nie wiedział jak to zrobić

tutaj macie w tej firmie tak jak w samej Hestii 650zł i to czy załatwicie sami czy przez tych ludzi nie ma różnicy .

 

Różnica jest taka że biorąc opcję OC /AC w tej firmie stajecie się członkiem aeroklubu i macie możliwość skorzystania z tańszego OC jak już pisałem wyżej.

Ja skorzystałem i całość mnie wyniosła 880zł :)

a nie 1150zł

OC ważne od dnia wysłania wniosku i potwierdzenia wpłaty a AC od dnia następnego.

Ja to zrobiłem wczoraj i od dzisiaj mam komplet papierów.

W razie pytań pisać jeśli będę znał odpowiedź to ją podam.

Całość załatwiłem w niecałą godzinę :D

 

Pozdrawiam


 

 

 

 

 


#2

DaroTV

DaroTV

    Newbie

  • Użytkownik
  • 42 postów
  • Miejscowość:Lublin
  • Kamera: Tracer eXplore SJ4000/Manta MM336
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra, 32gb, (10)

Całkiem ciekawa sprawa z tymi ubezpieczeniami ;) Nie wiedziałem, że coś takiego jest :D ...Sorki jeśli głupie pytanie, ale takie ubezpieczenie jest przypisane do jednego drona? Czy jeśli posiada się jednego drona i go sprzeda, a kupi innego to ubezpieczenie dotyczy tego drugiego? ;) Z góry dzięki za odopwiedź :D


Zapraszam :D https://www.youtube.com/user/thedarotv

#3

skiper83

skiper83

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 663 postów
  • Miejscowość:Lubuskie
  • Kamera: GoPro 3 Silver & Phantom ??
  • Karta pamięci: 2x SanDisk 16GB (10)
Powiem tak do końca nie wiem jak to ma się do OC ale do wniosku na AC kazali przysłać zdjęcia sprzętu z widocznymi numerami seryjnymi na dronie i kamerze. I takie numery są na Kwicie AC. OC to chyba ogólna polisa OC na życie bez wskazania konkretnego Sprzętu bo to jest wypłacane na podstawie uszkodzeń, zniszczeń na mieniu kogoś a uszkodzenia na dronie to z AC idą.

 

 

 

 

 


#4

nobi

nobi

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 165 postów
  • Miejscowość:Jarosław
  • Kamera: GP3B&GP4B&Ph3&S900+Gh4
  • Karta pamięci: class10 90mb/s 64gb

Trochę tego szukałem, ale wszystko kieruje do tego co wypisał na samym początku Skiper83, póki co oferuje to tylko hestia (nie reklamuje ino informuje o tej opcji) i takie kwoty jak pisał są nadal aktualne czyli 500 oc + 650 ac. Pojawia się jednak lepsza opcja dla robiących szkolenia gdyż firmy organizujące mają w ofercie tańsze ubezpiecznia, np mnie teraz podczas szkolenia na licencję dla komercyjnych wyniesie oc 390zł, dla hobbystycznych oc 130zł. Dzwoniłem pytałem czy jest opcja po za szkoleniem i nie ma! AC dostępne tylko dla tych którzy tam wykupili drona :/ tu trochę mnie zmartwili.

Mało co tu nowości dodałem, ale teraz mam coś świeżego, otóż od dziś podobno miało też coś mieć generali (nie reklamuje), czekam na @ od rana Pani miała przysłać 10ego września więc jutro Ją zmolestuje telefonem gdzie oferta ;]


powolutku się ziemniaczki gotują...

#5

skiper83

skiper83

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 663 postów
  • Miejscowość:Lubuskie
  • Kamera: GoPro 3 Silver & Phantom ??
  • Karta pamięci: 2x SanDisk 16GB (10)

Dowiedz się z finansową hatą. AC 650zl płaciłem 


 

 

 

 

 


#6

nobi

nobi

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 165 postów
  • Miejscowość:Jarosław
  • Kamera: GP3B&GP4B&Ph3&S900+Gh4
  • Karta pamięci: class10 90mb/s 64gb
ooo to dopiero cena! Kiedy to płaciłeś? Wracając do Pani z Generali podpinają to pod ubezpieczenie domu czy np wozu transmitującego wtedy dron jest zestawem czy tam wyposażeniem, ale to z pewnością dla mnie teraz odpada. Musze to co skiper83 sprawdzić :) ps dzięki za info Snt frm iP usng Tptlk
powolutku się ziemniaczki gotują...

#7

skiper83

skiper83

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 663 postów
  • Miejscowość:Lubuskie
  • Kamera: GoPro 3 Silver & Phantom ??
  • Karta pamięci: 2x SanDisk 16GB (10)

Płaciłem w lipcu jak pisałem post. AC inaczej nie zapłacisz a OC jak pisałem wyżej


 

 

 

 

 



Wróć do Filmowanie z powietrza · Następny nieczytany temat →