Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Test karty pamięci Sandisk Ultra microSDHC 16GB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

Guest__*

Guest__*
  • Guests
Test karty pamięci Sandisk Ultra microSDHC 16GB

Po przetestowaniu Sandisk Ultra microSDHC 32GB programem HD Tune Pro, postanowiłem przetestować wersję 16GB tego samego typu. Test wykonałem tak samo jak poprzedni. Wyniki są trochę lepsze niż karty 32GB. Karta ma mniej pików w dół i jest trochę szybsza. W kamerze GoPro powinna sprawować się lepiej niż wersja 32GB.

Dodatkowo zrobiłem test z systemem plików fat32, pierwsze 4096 MB, prędkość zapisu nie spadła poniżej 7,5 MB/s co jest dobrym wynikiem.

Test programem HD_Speed wykazał spadek prędkości w czasie zapisu do 5888 MB/s

Czytnik karty Sandisk MobileMate Micro USB 2.0

Dołączona grafika

podłączony bezpośrednio do USB 2.0 na płycie głównej komputera.

Capacity 15185 MB
Serial 3734-3664
Firmware version 9407
Sector size 512 bytes
File system exFAT

Test w kamerze GoPro Hero 3 Black

Nagrywanie w 2.7k protune 45 700 Kb/s, czyli 5,7 MB/s przebiegło pomyślnie do całkowitego zapełnienia karty.

Dodatkowy test

Z powodu wątpliwości na forum i innych wynikach testów na forum zrobiłem dodatkowy test jak na forum wyżej, programem HD_Speed z wielkością bloku 32 KB.

Wyniki załączam jako plik tekstowy HD_Speed Log.txt w zip, najgorszy transfer wyniósł 5888 MB/s w jednym miejscu, co zaznaczyłem w logu. Jest to na granicy transferu kamery, który wynosi 5,7 MB/s w trybie protune. Biorąc pod uwagę, ze nie wszystkie karty są takie same, możemy trafić na kartę Ultra minmalnie wolniejszą, która nie obsłuży trybu protune.



Załączone pliki

  • Załączony plik  hdtunepro-16gbsandiskultramicrosd1.jpg   149,32 KB   144 Ilość pobrań
  • Załączony plik  hdtunepro-16gbsandiskultramicrosd3.jpg   279,57 KB   144 Ilość pobrań
  • Załączony plik  hdtunepro-16gbsandiskultramicrosd2.jpg   385,52 KB   144 Ilość pobrań
  • Załączony plik  hdtunepro-16gbsandiskultramicrosd4.jpg   166,84 KB   92 Ilość pobrań
  • Załączony plik  HD_Speed Log.zip   20,54 KB   8 Ilość pobrań


#2

pepik

pepik

    Ekspert

  • Moderator
  • PipPip
  • 381 postów
  • Miejscowość:Przemyśl- Warszawa
  • Kamera: GoPro Hero 3 Black x2
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme 32GB x2
Czyli jak mam te testy rozumieć? Karty 16 są lepsze niż 32? Lepiej mieć dwie 16 niż jedną 32?
Oczywiście odnosząc się również do tego testu:

Be a HERO.

 

MacBook Air/ Dji Phantom 2/ Zenmuse H3-3D/ full FPV

 

 


#3

Guest__*

Guest__*
  • Guests
W protune działa Sandisk Ultra microSDHC 16GB, Sandisk Ultra microSDHC 32GB nie działa w protune. Bez protune działają obie dobrze. Jeśli nagrywasz wyłącznie bez protune lepiej mieć Sandisk Ultra microSDHC 32GB, jeśli nagrywasz w protune to Sandisk Ultra microSDHC 16GB może zadziałać, ale nie ma gwarancji.

#4

888mike

888mike

    Newbie

  • Użytkownik
  • 4 postów
    A co z kartami samsunga 40mb/s 16, 32 gb ?? protune bedzie chodzic ?

    #5

    Guest__*

    Guest__*
    • Guests

    A co z kartami samsunga 40mb/s 16, 32 gb ?? protune bedzie chodzic ?


    Jak ktoś przetestuje, to będziemy wiedzieć.

    #6

    888mike

    888mike

      Newbie

    • Użytkownik
    • 4 postów
      Wg opisu karty predkosc zapisu to 16mb/s czyli sandisk ultra ktory ma 30/30 odczyt/zapis
      wychodzi lepiej :(

      #7

      Guest__*

      Guest__*
      • Guests
      Przeczytaj uważnie testy kart na forum, to będziesz wiedział, czy to co podają producenci odnośnie prędkości jest prawdą czy nie jest prawdą.