Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

DJI phantom 3 standard -nowy dron od DJI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1

KilereQ

KilereQ

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 184 postów
  • Miejscowość:Łuków (lubelskie)
  • Kamera: GoPro HERO 2014
  • Karta pamięci: 2x Sandisk Ultra 32Gb 48mb/s


#2

mcdavid

mcdavid

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 250 postów
  • Miejscowość:Wrocław
  • Kamera: Hero 3+ BE, Xiaomi, Yi
  • Karta pamięci: Sandisk 32GB

coś pomiędzy professional a advanced?



#3

KilereQ

KilereQ

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 184 postów
  • Miejscowość:Łuków (lubelskie)
  • Kamera: GoPro HERO 2014
  • Karta pamięci: 2x Sandisk Ultra 32Gb 48mb/s
Chyba tak a bardziej nawet następca advanced

#4

mcdavid

mcdavid

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 250 postów
  • Miejscowość:Wrocław
  • Kamera: Hero 3+ BE, Xiaomi, Yi
  • Karta pamięci: Sandisk 32GB

czyli ceny raczej niewiele spadną (jeśli w ogóle). Kurcze fajny sprzęt, ale ceny niestety jak dla mnie zaporowe przynajmniej na razie.



#5

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5158 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

 

Innymi słowy GoPro Dron bardzo blisko. Testował ktoś z was obiektywnie kamerę od DJI? 



#6

skiper83

skiper83

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 670 postów
  • Miejscowość:Lubuskie
  • Kamera: GoPro 3 Silver & Phantom ??
  • Karta pamięci: 2x SanDisk 16GB (10)

phantom 3 standard to 2,7k najwyższe filmowanie co na pewno doczytaliście.

Różnica między pro/adv a standrard to radio, a mianowicie.

Takie radio jak w phantom 2 vision plus to z wbudowanym aku i przesył wideo przez wifi. 

Czyli coś czym trzeba zapchać znów rynek by gopro miało pod górkę :D od cała ekonomiczna filozofia wg. mojej obserwacji 

Michal

Testował ktoś z was obiektywnie kamerę od DJI? 

 

Co masz na myśli obiektywnie?? Ja teraz testuję co chwilę kamerę jako latającą jak i ostatnio robiła nawet za "gimbal" ręczny do kilku ujęć na ziemi. 


 

 

 

 

 


#7

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5158 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

To super! Wiele czyta się o nie najlepszej jakości filmów DJI. Choć ja tak nie twierdzę na podstawie tego co oglądam. Nie mniej jednak tak opinia jest. Mógłbyś zrobić side by side z GoPro? Choć GP ma akurat rybie oko.



#8

skiper83

skiper83

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 670 postów
  • Miejscowość:Lubuskie
  • Kamera: GoPro 3 Silver & Phantom ??
  • Karta pamięci: 2x SanDisk 16GB (10)

Tylko ja mam gopro 3 silver czy to będzie adekwatne ... nie sądzę ale coś pomyślę może się uda z kumpla gopro coś skręcić. Lot i poruszanie się odpada bo gopro nie będzie miało stabilizacji i to już na starcie będzie minus. Mogę coś pomyśleć na stojąco obok siebie ten sam obraz czy coś ale to muszę mieć chwilę wolnego w pracy a to nie lada wyzwanie w okresie urlopowym :D


 

 

 

 

 


#9

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5158 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Silver no to było super super super! Jedyny problem to FishEye w GoPro vs 94o w DJi. Dało by się z zoomować jakość?



#10

Bartq

Bartq

    Administrator

  • Admin
  • 544 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: GoPro Hero 4 Black
  • Karta pamięci: 2x Samsung SDXC 64GB

Parę miesięcy po premierze dronów Phantom 3 Advanced oraz Phantom 3 Professional, firma DJI prezentuje budżetową wersję drona – Standard. Cena nowych zabawek od DJI, które ujrzały światło dzienne w kwietniu, była dla wielu użytkowników za wysoka względem innych tego typu sprzętów dostępnych na rynku, stąd też ruch DJI.

med_gallery_22566_103_21429.jpg

Phantom 3 Professional to wydatek rzędu 6.000 zł, natomiast Phantom 3 Advanced to niecałe 5.000 zł. Aby trafić d­o mniej wymagających użytkowników, DJI zaprojektował wersję Standard, która kosztuje 200 dolarów mniej niż wersja Advanced i 460 dolarów mniej od wersji Professional. Spodziewamy się więc, że cena na rynek polski wyniesie około 4.000 zł.

Podobnie do wersji Advanced i Professional, Phantom 3 Standard posiada 3-osiowy stabilizator z wysokiej jakości kamerą. Co zaskakujące, Phantom 3 Standard filmuje w jakości do 2.7K z prędkością 30 klatek na seknudę, co jest lepszym wynikiem niż droższa wersja Advanced (1080p/60 kl./s). W porównaniu do wersji Professional osiągi są już niższe, ponieważ Phantom 3 w najdroższej wersji filmuje w jakości 4K z prędkością 30 kl./s.

med_gallery_22566_103_1284.jpg

Podobnie jak wcześniejsze modele, Standard oferuje podgląd na żywo poprzez urządzenie mobilne z jakością 720p, wbudowany GPS, funkcję „powrót do domu” oraz czas lotu do 25 minut na jednym ładowaniu.

Najnowsza aktualizacja oprogramowania ma również udostępnić dodatkowe funkcję, między innymi programowanie ścieżki lotu, śledzenie operatora, okrążanie obiektu.

med_gallery_22566_103_17687.jpg

Dlaczego zatem dron jest tańszy od poprzedników? Modele Advanced i Professional posiadały oprócz GPS system lokalizacji GLONASS, którego brak w modelu Standard. Dodatkowo, Standard nie jest wyposażony w czujniki wizualne i soniczne wspomagające latanie w pomieszczeniach zamkniętych. Kolejną różnicą jest skrócony zasięg drona – z 2 km do 1 km.

Dron na pewno zostanie miło przyjęty przez początkujących użytkowników, ale czy nie warto dopłacić paręset złotych, aby zabezpieczyć się przed „ucieczką” urządzenia?


FORUM | |    |

 


#11

skiper83

skiper83

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 670 postów
  • Miejscowość:Lubuskie
  • Kamera: GoPro 3 Silver & Phantom ??
  • Karta pamięci: 2x SanDisk 16GB (10)

 

 

Dron na pewno zostanie miło przyjęty przez początkujących użytkowników, ale czy nie warto dopłacić paręset złotych, aby zabezpieczyć się przed „ucieczką” urządzenia?

Ucieczki w dużej mierze spowodowane są właśnie zawodnością tych zabezpieczeń :D

Mając włączony tryb lotu w pełni automat czyli GPS y GLONASSy są włączone latamy hasamy sobie po polach i nagle pojawia się "gęsta" chmura która nie pozwala w pełni korzystać z GPS (dobrze wiemy jak GPS działa w pochmurne dni-- jak by żył swoim życiem) i tu pojawia się ucieczka drona... bo my puszczamy drążki sterownicze na radiu licząc że gps wypoziomuje i wyrówna lot czyli zatrzyma drona w miejscu a ten nie mając kontaktu z GPS leci dalej.

Tutaj przykład z P2 z gopro i locie w GPS Mode :) (jeszcze bez GLONASS)
W komentarzach widać że lot w GPS :)


Nie mówię że w pełnym manualu latać bo sam latam z GPSami sresami i innymi pierdołami podobno dbającymi o bezpieczny start lot i powrót ale .... to tylko elektronika i zawsze może nawalić.

 


  • Bartq lubi to

 

 

 

 

 


#12

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5158 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Wybacz pytanie laika, ale masz większą wiedzę niż ja w temacie. Czy glonas i GPS działają w tym sam czasie na raz? Na zasadzie gdyby padł GPS dron i tak wisi w miejscu na Glonasie? I przy okazji co doprowadzało do wywrotek Phantomów? 



#13

skiper83

skiper83

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 670 postów
  • Miejscowość:Lubuskie
  • Kamera: GoPro 3 Silver & Phantom ??
  • Karta pamięci: 2x SanDisk 16GB (10)
Tak jednocześnie działają co widać po wskaźniku satelit w aplikacji. Wcześniej było 8 jak trafiło się 10 gps to było super teraz minimum w pochmurny dzień ja mam 13-14. Czy jak gps padnie to glonas będzie działał to tak w sensie globalnego pozycjonowania to dwa odrębne systemy lokalizacji ale jak to technicznie w fantomach jest to niewiem chyba niema miejsca na dwa odrębne nadajniko odbiorniki gps.
Co do wywrotek... Mój zrobił Koziołka bo przegrzał mu się silnik. Wina może leżeć po stronie złej kalibracji kompasu i złym doborze miejsca do jego kalibracji.
Np: zamiast na łące kalibracja robiona jest na betonowym parkingu gdzie zakłócenia mogą być spowodowane przez zbrojenie, i wszystko co może tworzyć pole magnetyczne.

 

 

 

 

 



Wróć do Filmowanie z powietrza · Następny nieczytany temat →