Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Kamera sportowa BLACKVIEW HERO1

kamery sportowe bkackview blackview hero1

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1

Bartq

Bartq

    Administrator

  • Admin
  • 544 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: GoPro Hero 4 Black
  • Karta pamięci: 2x Samsung SDXC 64GB

GoPro doczekało się kolejnego ambitnego konkurenta. Nowa kamera Blackview HERO1 niedość, że wyglądem i nazwą kojarzy się z GoPro, to osiągi ma zbliżone do kamer firmy z Kalifornii.

 

gallery_22566_104_20497.jpg

 

W kamerze Blackview HERO1 znajdziemy bardzo ciekawe wnętrze, bo procesor Ambrarella A7LS75 (stosowany również w kamerach SJCAM) oraz sensor obrazu SONY IMX206.

 

Dzięki zastosowaniu takich komponentów, Blackview jest w stanie pochwalić się naprawdę dobrymi osiągami. Kamera filmuje w rozdzielczości 2.3K z prędkością 30 klatek na sekundę, a w jakości Full HD umożliwia filmowanie 60 klatek na sekundę. Dzięki zastosowanemu szerokokątnego obiektywu otrzymamy filmy nagrane w kadrze 170 stopni.

 

gallery_22566_104_2147.jpg

 

Producent chwali się zastosowaniem innowacyjnego AutoFokusa, który ma dostarczyć ostre zdjęcia i filmy. W połączeniu z sensorem SONY mamy dostać wyrazisty obraz z nasyconymi kolorami.

 

gallery_22566_104_33854.jpg

 

Kamera wyposażona jest w wymienną baterię 1050mAh, która pozwala na pracę do 120 minut na jednym naładowaniu. Do łatwiejszej obsługi, Blackview zostało wyposażone w wyświetlacz LCD o przekątnej 2 cali.

 

Dzięki wbudowanemu modułowi WiFi mamy możliwość sterowania kamerą za pomocą specjalnej aplikacji na telefon lub tablet. Aplikacja umożliwia również szybkie podzielenie się ujęciami i zdjęciami na Twitterze oraz Facebooku.

 

Kamera jest niewielkich rozmiarów – 59x41x29 mm, a w zestawie znajdziemy bardzo szeroki wachlarz dołączonych akcesoriów.

Koszt kamery to 699 zł, więc za to co otrzymujemy w zestawie oraz możliwości kamery, wydaje się to być bardzo atrakcyjną ceną.

 

gallery_22566_104_43163.jpg

Najważniejsze ceny:

·      Procesor Ambrarella A7LS75

·      Sensor obrazu SONY IMX206

·      Wyświetlacz LCD HD 2 cale ( 960x240)

·      Obiektyw szerokokątny 170 stopni

·      Zasilanie bateria wymienna wielokrotnego ładowania Li-Ion 1050mAh 5V/2A

·      Format Video MP4

·      Rozdzielczość wideo: 2.3K 30fps, FULL HD 60fps

·      Rozdzielczość obrazu: 16M

·      Obsługiwana karta microSDHC do 64 GB class 10

·      Dodatkowe funkcjonalności : wbudowany mikrofon, AV-OUT, wyjście HDMI, głośnik (AAC)

·      Czas pracy: około 120 minut 1080P

 


FORUM | |    |

 


#2

tomaszterka

tomaszterka

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 147 postów
  • Miejscowość:Wodzisław Śląski
  • Kamera: GoPro HERO 2014
  • Karta pamięci: Sandisk Ultra 32GB (10) 48mb/s

Ciekawa kamerka, zarówno pod względem ceny, specyfikacji jak i dołączonych akcesorii.


 Subskrybuj mój kanał  :)


#3

rax90

rax90

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 132 postów
  • Miejscowość:Szczecin
  • Kamera: GoPro HERO (entry level)
  • Karta pamięci: Kingston 32gb UHS-I
Hmm, bardziej przypomina gp, niż SJCAM czy Xiaomi. Parametry też niezłe, a nawet lepsze jak za tą cenę. Może kiedyś się skuszę, dla mnie jest to trzecia opcja po SAC (plany na przyszłość)

#4

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk
Jakieś surówki są dostępne ?

Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#5

tomaszterka

tomaszterka

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 147 postów
  • Miejscowość:Wodzisław Śląski
  • Kamera: GoPro HERO 2014
  • Karta pamięci: Sandisk Ultra 32GB (10) 48mb/s

Jest kilka unboxingów na YT, można wysłać pw do autorów z prośbą o surówki.


 Subskrybuj mój kanał  :)


#6

snajp

snajp

    Newbie

  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Kamera: GitUp Git2
  • Karta pamięci: OV Micro SDHC 32G Class 10

surówki blackview hero 1



#7

drzewo

drzewo

    Newbie

  • Użytkownik
  • 30 postów
  • Miejscowość:SO
  • Kamera: Hero2014
  • Karta pamięci: Sandisk

Wszystko teoretycznie ok, ale obraz wydaje się być rozmyty i występuje rybie oko. Z budżetówek wg mnie lepiej wypada hero 2014, a jeśli mniejszy kąt nagrywania nie jest problemem to redleaf rd32 też daje rade i obraz ma zdecydowanie lepszy.



#8

bazyli2013

bazyli2013

    Newbie

  • Użytkownik
  • 38 postów

    Hej, mam tą kamerkę na rower. Ponieważ mam też Xiaomi do drona to miałem okazje porównać te kamery. Przed aktualizacją oprogramowania obraz był powiedzmy że zbliżony aczkolwiek dało się zauważyć że HERO 1 jest lepsze, jednak po dokonaniu aktualizacji w weekend ( jest nowe oprogramowanie na stronie producenta ), obraz jest jeszcze lepszy tak więc za 599 zł ( Sferis na allegro z darmową wysyłką ) można faktycznie można nabyć kamerę lepszą od Xiaomi ( chociaż tu nie ma co porówywać bo Xiaomi to golas bez wyświetlacza ani niczego innego ), od SJ4000, 5000. Jedyna kamera jaka może konkurować z Blackview Hero1 to SJ5000+, chociaż poza trochę lepszą baterią ma wyświetlacz 1,5 cala a Hero1 ma 2 cale  no i rozdzielczość 2,3K która robi wrażenie podczas oglądania ( 30 klatek 2.3k ). Jeśli ktoś szuka kamery do 600 zł to wybór jest oczywisty, Blackview Hero1 chociaż tak jak pisałem w innym poście ja dałem 699 zł na początku sierpnia więc przepłaciłem 100 zł. Za 599 brać w ciemno !

     

    Poniżej moje sugestie:

     

    Cena - 599 zł to idealny stosunek ceny do tego co oferuje ta kamera, począwszy od rozdzielczości, 2 calowego LCD, przesłony, aku i masy akcesoriów. Można kupić gołego Xiaomi za 350 zł, można taniego i bardzo słabego SJ4000 za 300 zł, lub SJ4000+ czy SJ5000 za 400 zł ale po co jeśli tam mamy 30 klatek w Full HD. Lepiej od razu dać 599 i mieć 60 klatek w FULL HD, 30 w 2.3K i wszystko inne co wypisałem.

     

    Chipset - bez komentarza, jest sprzęd z Hero 3Black,  ale jest też Sensor od Sony.

     

    Obiektyw - przesłona 2.0 czyli dużo jaśniejsza mimo, że inne kamery mają 2.8 - zauważalne jak dla mnie przy zachmurzonym dniu ponieważ obraz jest dużo jaśniejszy wtedy od Xiami czy Hero 3 Blacka ( z tymi porównywałem ).

     

    Wyświetlacz - 2 cale, spory, konkurencja albo go nie ma albo ma 1,5 cala. Wygodna sprawa, menu bardzo łatwe.

     

    WiFi - jest, działa poprawnie.

     

    Akcesoria - jakościowo nie odbiegają od GoPro, ilościowo jest tyle samo. Mi co prawda pękło jedno mocowanie na rowerze ale to z mojej winy, szarpałem ile wlezie chcąc odczepić kamerę na siłę, chociaż przy takim szarpaniu badziew już dawno by się urwał a tutaj dopiero przy bardzo mocnym nacisku więc to dobrze świadczy o jakości. PLUS - Dodatkowe zamykanie w zestawie do obudowy wodoszczelnej.

     

    Rozdzielczość - 2.3K - bardzo dobra jakość ale do nagrywania widoczków ( 30 klatek ), przy szybkiej jezdzie brakuje klatek, jednak kamera oferuje 60 klatek dla FULL HD. 2.3K mimo wszystko to fajna sprawa.

     

    Kąt obiektywu - szeroki - 170, dzięki czemu kamera obejmuje wszystko dookoła co objąć powinna.

     

    Bateria - 1050mAh, starcza podobno na 2 godziny ciągłego nagrywania w Full HD, ale mi poprzez kilkukrotne włączanie/wyłączanie starczyła na cały dzień i jakby policzyć to około dwugodzinny zapis przy używaniu LCD.

     

    W razie pytań pisać. Jak będzie ładna pogoda i czas to nagram jakiś film w 2.3K i puszczę surowiznę gdzieś na serwer.


    • mistrzCK lubi to

    #9

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 5194 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

    Ortografia - przeczytaj uważnie swój wpis!



    #10

    kalopo

    kalopo

      Newbie

    • Użytkownik
    • 1 postów

      N filmikach z YT widać, że gdy video kręcone jes z założoną osłoną, wówczas szczególnie w górnych rogach obraz jest przycięty-w sensie widać jakby kaszetę - obudowę własnie...

      i nie wiem, czy to tak zawsze, czy akurat się trafiło choćby tu:

       

      na tym materiale w szóstej minucie zakładana jest ta pleksikabura i wyraźnie widać jej część w prawym górnym rogu

       

      A to dość istotna dla mnie kwestia. Z góry dzięki za info zwrotne od osób, które miały do czynienia z tym sprzętem

      W innych kamerkach chyba taki efekt nie występuje?



      #11

      Michal

      Michal

        Alpha i Omega

      • Senior Moderator
      • PipPipPipPipPip
      • 5194 postów
      • Miejscowość:Polska
      • Kamera: Hero 3
      • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

      Kompresja YT. Nie licząc rogów. Postaraj się zdobyć sample 1:1 bez kompresji. 



      #12

      Mezir

      Mezir

        Newbie

      • Użytkownik
      • 10 postów
      • Miejscowość:Dynów

      Widoczne rogi w obudowie, to wrodzona wada tego produktu?

      Właśnie zastanawiam się nad kupnem tej kamerki. 



      #13

      DaroTV

      DaroTV

        Newbie

      • Użytkownik
      • 42 postów
      • Miejscowość:Lublin
      • Kamera: Tracer eXplore SJ4000/Manta MM336
      • Karta pamięci: SanDisk Ultra, 32gb, (10)

      Nie wiem czy obudowa widoczna w rogu to wrodzona wada, akurat kamerki Blackwiev, ale ten problem występuje również w tanich podróbkach SJ4000


      Zapraszam :D https://www.youtube.com/user/thedarotv

      #14

      bazyli2013

      bazyli2013

        Newbie

      • Użytkownik
      • 38 postów

        U mnie te rogi nie występują. Ostatnio wziąłem kamerkę na wakacje do Włoch a potem na wyjazd do UK. Kumpel po powrocie kupił to samo i też nic złego nie powiedział o kamerce chociaż on używa jej na rower. Jedno jest pewne, ta kamera kosztuej 549 zł i ma 60 klatek w full hd a SJ5000 nad którym zastanawiał się kumpel 30 klatek. Ceny spadają bo powoli wchodzą kamery z 4K, ale umówmy się, 4 K jest tylko w nazwie i oferuje taką ilosć klatek że nie da się tego oglądać, jedyny sensowny wybór to kamera z 60 klatkami w full hd a takie nawet chińskie kosztują po ok 600-700 zł więc wybór Hero1 jak na razie jest oczywisty.



        #15

        Mezir

        Mezir

          Newbie

        • Użytkownik
        • 10 postów
        • Miejscowość:Dynów

        A gdyby po zakupie okazało się, że kamerka ma tą wadę(widoczne rogi) to można to zgłaszać na gwarancje?

        Ta kamerka jest jakiej produkcji, chińska?



        #16

        bazyli2013

        bazyli2013

          Newbie

        • Użytkownik
        • 38 postów

          Mam film znajomego, ale uwaga obraz HD 60 klatek :) Oczywiście pow wybraniu FULL HD lub 2.3 obraz jest dużo lepszy.

           



          #17

          robojox

          robojox

            Newbie

          • Użytkownik
          • 1 postów
          • Miejscowość:Olsztyn
          • Kamera: Iphon4s
          • Karta pamięci: 32gb

          Cześć
          Mam pytanie bo rozważam zakup tej kamery lub podobnej np: Akmov SJ5000.
          Pyt 1. Czy te lub któreś podobne kamery mają tryb zapętlania ? Chodzi mi także o to czy można je jednocześnie ładować i nagrywać. Posiadam usb 2A które chciałbym wykorzystać. 
          Pyt.2 Znacie jakieś kamery ze stabilizacją obrazu, z podobnej półki cenowej?



          #18

          Irek

          Irek

            Newbie

          • Użytkownik
          • 1 postów
          • Miejscowość:Nowy Tomyśl
          • Kamera: Blackview Hero 1
          • Karta pamięci: Samsung 32GB (10)

          Witam.

          Podepnę się trochę w innej sprawie.

          A mianowicie skąd można pobrać aktualizację oprogramowania takiej kamerki?

          Na stronie producenta link nie działa a krajowy przedstawiciel nie udostępnia aktualizacji z poza ich dystrybucji.

          Dodam że kamera pochodzi z sieci Komputronik gdzie też mają z tym kłopot.

          Proszę o pomoc.

          Pozdrawiam.



          #19

          Michal

          Michal

            Alpha i Omega

          • Senior Moderator
          • PipPipPipPipPip
          • 5194 postów
          • Miejscowość:Polska
          • Kamera: Hero 3
          • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

          Pisz do dystrybutora.



          #20

          Haris Pilton

          Haris Pilton

            Newbie

          • Użytkownik
          • 4 postów
          • Miejscowość:Gdansk
          • Kamera: Blackview Hero 1
          • Karta pamięci: Goodram 32GB class 10

          Witajcie,
          mam problem z moją Hero 1.
          Otóż kiedy nagrywam wideo, co jakiś czas widoczne jest nazwijmy to przejaśnienie obrazu. Występuje to szczególnie, kiedy filmuje się ciemne obiekty po tym, jak wcześniej kręciło się coś normalnie oświetlonego (zmiana kadru z jasnego na ciemny), Wygląda to tak, jakby kilka klatek przez ułamek sekundy było zupełnie białych. 
          Kamerę dostałem wczoraj, mam możliwość jej zwrotu, ale zastanawiam się, czy to normalne i może po prostu ten model tak ma. 
          Poniżej filmy jakie nagrałem, na których widoczne jest to, o czym piszę:

          (bezpośrednie linki do filmów, nie trzeba ściągać)

          PS: Sorry za burdel;)







          Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kamery sportowe, bkackview, blackview hero1