Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

DJI Phantom 1.1 czy warto?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1

PiotrAs

PiotrAs

    Newbie

  • Użytkownik
  • 21 postów
    Jako, że przymierzam się do kupna drona, a na rynku nie brakuje chińszczyzny, biorę pod uwagę również Phantom 1.1.
    I tutaj mam pytanie do znawców czy warto inwestować w takiego drona, na co ewentualnie zwrócić uwagę, czy może odpuścić sobie ten pomysł.
    Wszystkie konstruktywne uwagi mile widziane.
    Pozdrowienia
    PiotrAs

    #2

    Priders

    Priders

      Alpha i Omega

    • Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 2543 postów
    • Miejscowość:Śrem
    • Kamera: BMPCC, Gopro H3+B
    • Karta pamięci: SanDisk, Samsung
    Jak juz kupujesz drona i chcesz go wykorzystać do kręcenia dorzuć na cos lepszego. Np phantom 2 z gimbalem to juz bardzo dobry zestaw. Na moje nie opłaca się się kupować 1.1, nie masz w nim nic, no chyba ze chcesz kupić drona tylko do po latania sobie ;)

    Pozdrawiam,

     

     

    Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


    #3

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 4050 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

    Hmm nagrywanie filmów dronem oznaczana pewien jego poziom poniżej którego nie da się zejść. W praktyce nie da się też oszczędzić. Wszystko zależy od tego co zamierzasz robić lub też co nagrywać. Choć tutaj nagrywanie to akurat temat do dyskusji. By nagrywać filmy dobrej jakości musisz mieć dobry gimbal który kosztuje zapewne tyle ile twój dron. Pytanie czy ktoś może oferuje Ci drona z gimbalem itd. W DJI Phantom występowały problemy z tak zwanym flipem oraz gubieniem sygnału GPS. Pytanie jak też z zużyciem samego drona. Chłopaki mieli różne przygody. Ja sam też uświadczyłem ze tak powiem różnych cudów. 

     

    Zapytam inaczej jaki budżet i jakie wymagania ale raczej cele? 



    #4

    PiotrAs

    PiotrAs

      Newbie

    • Użytkownik
    • 21 postów

      Raczej amatorsko, żadna komercja. Budget do 2tyś - bo od czegoś trzeba zacząć.

       No i tutaj rodzi się pytanie czy warto "inwestować" w oferowany na rynku wtórnym sprzęt.

      Np taki:

       

      Pozdro

      PiotrAs



      #5

      Michal

      Michal

        Alpha i Omega

      • Senior Moderator
      • PipPipPipPipPip
      • 4050 postów
      • Miejscowość:Polska
      • Kamera: Hero 3
      • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

      Za taką kwotę hmm warto. Gimbal ok ale są lepsze ale wiadomo nie wszystko za taką cenę. Rozumiem że będzie to twój pierwszy dron? Kupił bym jeszcze coś mniejszego za 100zł i nauczył się latać. 




      Wróć do Filmowanie z powietrza · Następny nieczytany temat →