Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Eken H9 vs Xiaomi yi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1

Yakób

Yakób

    Newbie

  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Miejscowość:Pszów
  • Kamera: Xiaomi Yi
  • Karta pamięci: Samsung 16GB Evo UHS-1
Mam naprawdę poważny problem bo już nie wiem co wybrać. Wszyscy mówią że najlepszą tanią kamerką jest Xiaomi Yi. No ale oglądam porównania z Ekenem H9 i eken ją miażdży:
tam gdzie xiaomi ma ciemny i niewyraźny obraz, eken nagrywa sobie w najlepsze
tu eken jest wyraźnie ostrzejszy i po prostu obraz jest lepszy.
a tutaj zaś według mnie eken został zmiażdżony przez Yi. Nocny obraz jest wyraźnie dużo jaśniejszy na Yi niz H9 przez co na Yi widać całą ulice fajnie a na H9 ciemność. To samo tyczy sie kolorów, Yi ma o wiele żywsze. To samo zauważyłem w porównaniu Yi vs SJ5000. Też mam wrażenie że Yi jest żywsze a SJ blady.

Więc podsumowując, Yi to miks zachwyceń i rozczarowań. Raz nagrywa piękną ulicę nocą a raz nic nie widać bo trochę słońce poświeciło...no kurde :/
No i za Yi przemawia do mnie 240FPS w 480p. 120 mi niestety nie wystarcza, potrzebuje większego spowolnienia w niektórych filmikach :)
Eken natomiast ma 4K i co najbardziej mnie do niego kusi - cena o ~100zł niższa od Yi a dostajemy niezliczoną ilość mocowań, zapięć, obudowe wodoszczelną i inne. Na olx jest aukcja 270zł za H9 i dostajemy to wszystko co wymieniłem. W Yi za ~350zł dostajemy samą kamerke, kabel i instrukcje po chińsku...

Naprawdę nie wiem co wybrać:
Eken:
Tańszy
4K
W 9/10 filmów lepsza jakość od Yi
Więcej akcesoriów

Xiaomi
Szybszy (240FPS)
Droższy
Mało akcesoriów
Często słaba jakość
Traci sie w jasnym oświetleniu

Ech... :/

Więc jak łatwo można wywnioskować. Chciałbym 240FPS i jakość jak w Ekenie :D no chyba że ktoś pokaże mi więcej filmików na których Xiaomi wygrywa to może przekonam sie do jakości Xiaomi. Na razie mam wrażenie że to typowy chinol który jest dobry tylko na papierze.

A jeśli nie te dwie to może jest inna kamerka do 350zł nagrywająca lepiej? (W co wątpię :D )
  • sadd33 lubi to

#2

jacqu1916

jacqu1916

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2381 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: H3+B, H4B x 2
  • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2
Za 350 pln chcesz jakość 4K do tego 240fps i nocne tryby nagrywania. Spore wymagania plus akcesoria w cenie
Jak znajdziesz daj znak

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 facebook_icon30x30.jpg

 

  social-instagram-30x30.png

 

  youtube-icon-30x30.png


#3

Yakób

Yakób

    Newbie

  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Miejscowość:Pszów
  • Kamera: Xiaomi Yi
  • Karta pamięci: Samsung 16GB Evo UHS-1
Chyba sie nie zrozumieliśmy.

Chciałbym 240FPS więc ciągnie mnie w stronę Xiaomi ale za to Eken ma tak jakby lepszą jakość więc nie wiem co wybrać :) dlatego pytam sie Was :)

#4

jacqu1916

jacqu1916

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2381 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: H3+B, H4B x 2
  • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2
Tylko te 240fps jest w rozdzielczości 480 to jest nie do wykorzystania a pozatym za 350 pln nie wymagaj cudów
I prosiłbym jednak o szanowanie zasad panujących na forum i odwiedzenie działu przywitaj się
Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik jacqu1916 edytował ten post 22 listopad 2015 - 13:52

 facebook_icon30x30.jpg

 

  social-instagram-30x30.png

 

  youtube-icon-30x30.png


#5

Yakób

Yakób

    Newbie

  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Miejscowość:Pszów
  • Kamera: Xiaomi Yi
  • Karta pamięci: Samsung 16GB Evo UHS-1
No ale jak nie do wykorzystania? Nie rozumiem.

Dział odwiedziłem :)

#6

jacqu1916

jacqu1916

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2381 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: H3+B, H4B x 2
  • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2
Rozdzielczość, gdzie to użyjesz?
Np hero4 black ma 240 fps przy 720p ale w trybie narov i tu jest lipa a co dopiero 480
Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik jacqu1916 edytował ten post 22 listopad 2015 - 14:27

 facebook_icon30x30.jpg

 

  social-instagram-30x30.png

 

  youtube-icon-30x30.png


#7

Yakób

Yakób

    Newbie

  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Miejscowość:Pszów
  • Kamera: Xiaomi Yi
  • Karta pamięci: Samsung 16GB Evo UHS-1
Ale przecież 480p to wcale nie taka mała rozdzielczość. Ja wiem i Cię rozumiem że Ty mając H4B to dla Ciebie 480p jest nie do oglądania ale mi w zupełności wystarczy :)
- przecież nie wygląda to tak tragicznie :)

#8

jacqu1916

jacqu1916

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2381 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: H3+B, H4B x 2
  • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2
Wygląda tragicznie

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 facebook_icon30x30.jpg

 

  social-instagram-30x30.png

 

  youtube-icon-30x30.png


#9

Micheł

Micheł

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 455 postów
  • Miejscowość:Jastrzębie Zdrój
  • Kamera: Gopro H4S / H6B
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme+,Samsung Pro+

Do czego ta kamera ?



#10

Yakób

Yakób

    Newbie

  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Miejscowość:Pszów
  • Kamera: Xiaomi Yi
  • Karta pamięci: Samsung 16GB Evo UHS-1
Głownie DH/FR (na rowerze) z tym że ujęcia będą w większości przypadków statyczne tj kamera będzie gdzieś leżała czy stała a ja będę jechać w jej polu widzenia. Dlatego też ważny jest dla mnie tryb slow motion żeby robić ciekawe ujęcia a potem sklejać je w całość z innymi i zrobić taki duży filmik :)
No i jakieś widoczki (ale to tylko zdjęcia)

#11

Micheł

Micheł

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 455 postów
  • Miejscowość:Jastrzębie Zdrój
  • Kamera: Gopro H4S / H6B
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme+,Samsung Pro+

Jak już się zastanawiasz nad tymi modelami, to raczej xiaomi. 300 zł i 4k bez sensu? w dh nie potrzebne 4k. Co do slow motion, jak chcesz mieć ładny filmik to min te 720p i koniec kropka, bo z tymi 480p to jest śmiech na sali w dzisiejszych czasach.

 

PS. 4k w ekenie to max 10 fps. Taki niby chwyt marketingowy. Dobrze wiemy że tego nie będzie się dało oglądać



#12

Yakób

Yakób

    Newbie

  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Miejscowość:Pszów
  • Kamera: Xiaomi Yi
  • Karta pamięci: Samsung 16GB Evo UHS-1
Doskonale wiem że te 2,7 i 4K w Ekenie to śmiech ale pisząc
"Więc jak łatwo można wywnioskować. Chciałbym 240FPS i jakość jak w Ekenie"
...miałem na myśli jakość w trybie 1080p60. Bo zobacz sobie ten filmik który podlinkowałem w pierwszym poście (link drugi). Eken wyraźnie wygrywa ostrością i nasyceniem kolorów (to drugie akurat dla niektórych jest minusem bo wolą naturalne kolory jak GoPro, ja wole nasycone)

#13

Micheł

Micheł

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 455 postów
  • Miejscowość:Jastrzębie Zdrój
  • Kamera: Gopro H4S / H6B
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme+,Samsung Pro+

No niby tak, ja na twoim miejscu popytałbym się na forum o surówki z tych kamer, bo yt też pieprzy jakość i to równo.


  • jacqu1916 lubi to

#14

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1959 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

Co byś nie wybrał i tak po pół roku zmienisz:)



#15

Yakób

Yakób

    Newbie

  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Miejscowość:Pszów
  • Kamera: Xiaomi Yi
  • Karta pamięci: Samsung 16GB Evo UHS-1
Czemu tak sądzisz? ;)

Raczej nie zmienię bo wiem ze nie będę mieć na to środków. Nie pracuje a na Xiaomi albo tego Ekena pójdzie cała moja kasa bo mam właśnie ok 300zł :) a jeszxze ksrte pamięci trzeba kupić.

#16

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk
Po co idziesz w action camy skoro chcesz nagrywać ujęcia statyczne ? Zobacz film wlodka markowicza, w całości nagrany yi i jakość według mnie lepsza.
350zl kamera + 100zł karta + około 50 wszystkie uchwyty potrzebne daje 500zł, trochę więcej niż twoje 300 ;)
Ps
480p to nawet nie pół HD, którego doświadczasz w TV, co przy twoim DH daje kilka pikseli zmieniających barwę.

Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#17

Furminator

Furminator

    Newbie

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Kamera: Szukam...

Ja akurat mam Ekena H9 i jestem zadowolony.

Tu masz porównanie...

 

Po pierwsze ostrości nie da się niczym zstapić i jest faktycznie dobrze.

Tryb 4K można sobie darować, tak samo 2.7 K.

 

Eken ma tryb korekcji ekspozycji, byc może w nocy mozna podbić o 2ev i zobaczyc lepsze efekty. A na tym filmie nocnym czy Ty widziałeś kolory i szczegóły z tego xiaomi? Dla mnie, to że jest jasniej to wcale nie oznacza, że ten film się do czegokolwiek nadaje.

 

420p i 240 fps :-P , szkoda nawet sie zastanawiać. Moim zdaniem nic poniżej 720p jest nie istotne, juz przecietne telefony mają full hd obecnie.

 

Jeśli 240 fps to dla Ciebie koniecznośc to musisz poszukać innej kamery bo Eken tego trybu nie ma a w xiaomi jest słaba rozdzielczość, pomijąjąc mniej szczegółowy obraz.

 

Jeśli jednak wybierasz z tych dwóch to ja też tak wybierałem i stanęło na Ekenie. Ekena H9 mozna do 300 zł wyrwać z 2 akumulatorami, karta sd wystarczy klasy 10 i masz już całkiem przyzwoity komplet. Widziałem nawet gdzies zestaw z 3 dodatkowymi uchwytami na klatkę, nadgarstek, przyssawką i 2 akumulatorami za niecałe 400 zł.



#18

Yakób

Yakób

    Newbie

  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Miejscowość:Pszów
  • Kamera: Xiaomi Yi
  • Karta pamięci: Samsung 16GB Evo UHS-1

Ekena H9 mozna do 300 zł wyrwać z 2 akumulatorami, karta sd wystarczy klasy 10 i masz już całkiem przyzwoity komplet. Widziałem nawet gdzies zestaw z 3 dodatkowymi uchwytami na klatkę, nadgarstek, przyssawką i 2 akumulatorami za niecałe 400 zł.

400zł? Przecież na olx jest aukcja nówka Eken H9 za 270zł i do tego mnóstwo akcesoriów:


Ten test co podlinkowałeś to niby Eken jest lepszy ale akurat te zdjęcie bardziej mi sie podoba w wykonaniu Xiaomi bo może jest i mniej nasycone ale na ekenie nie widać nieba :D i w ogóle wyostrzenie i nasycenie jest bardzo "cukierkowe". Na moje szczęście bardzo sprawnie potrafię posługiwać się programami do obróbki zdjęć i filmów i mogę robiąc zdjęcie tym Xiaomi uzyskać taki efekt jak na Ekenie (po prostu trzeba zwiększyć ogólne nasycenie kolorów i tyle). Tak samo z wyostrzeniem. W ogóle to mam wrażenie że Eken nagrywa tak jakby juz "po obróbce" a Xiaomi nagrywa naturalnie to co widzi :)
Jako przykład wziąłem zdjęcia z tego testu co podlinkowałeś i poddałem szybkiej obróbce :) no i wygląda to tak:

Zdjęcia trzeba pobrać.

I widzicie to? Eken po dodaniu takiej samej ilości ostrości co Xiaomi to wygląda już ochydnie bo ostrość jest przesadzona. Chodzi mi po prostu o to że Eken co już powiedziałem wyżej - "nagrywa po obróbce", a Xiaomi naturalnie :)
Mnie najbardziej sie podoba obrazek o nazwie "Xiaomi Yi nasycenie 1.5x, ostrość 1,4x. :)

Lubie nasycone kolory ale Eken ma je troche przesadzone. Bo na Xiaomi te chmury co są w prawym górnym rogu to zobacze a na Ekenie nie, a jak chce taki efekt jak na Ekenie to sie przysiądzie na 5 minut przy programie i tyle :)


Priders
Karta 100zł ale mam pendrive 16gb i nie wiem czy nie dałoby sie po prostu kupić kabla USB OTG czyli z jednej strony normalne USB (podpiałbym pendrive) a z drugiej miniUSB (kamerka). Działałoby to? A jak nie to to mam w domu gdzieś karte 8GB z tym że ma chyba za małą prędkość (jaka jest potrzebna do Yi?)

#19

Furminator

Furminator

    Newbie

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Kamera: Szukam...

Moim zdaniem nawet w post procesie nie osiągnołeś z obrazka z xiaomi takiej ilości detali jak jest w Ekenie.

 

Koleś z testu też wspominał o kolorach z xiaomi, ja za to nasyceniu i analityczności Ekena nic złego zarzucić nie mogę, jest fajnie i mnie się podoba. To tak jak z ekranami samsunga, wszyscy wiedzą, że mają przesadzone barwy, a i tak większość je za to właśnie lubi.

 

Aukcja na olx jest z tym co wychodzi z fabryki, ja Ci napisałem o większym zestawie uchwytów z dodatkowym akumulatorem.

 

Co do kolorów z xiaomi ja mam wrażenie, że są jakieś takie brudne, mają delikatny żółty zafarb, więc też nie są jakieś tam idealne.

Wystarczy, że zobaczysz sobie na 1.46 trzeciego filmu z Twojego pierwszego posta, koleś ma czarną klawiaturę, czy brudnożółtą?

 

Ja jestem zbyt leniwy aby każdy film poddawać postprocesowi i korekcji bo się inaczej nie nadaje. Lubię jak wszystko jest od razu na akceptowalnym poziomie, oszczędza mi to czas. Co do samego postprocesu to nie chodzi o zdjęcia, a o filmy, to nie jest 5 minut bo poza ustawieniami trzeba to jeszcze przerenderować a to trwa już długie minuty.

 

Co do karty, to nie wiem jak xiaomi, ale Eken potrzebuje takiej w klasie 10 prędkości. 8Gb starczy ci na ok 20 min filmu full hd 60 fps.



#20

Yakób

Yakób

    Newbie

  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Miejscowość:Pszów
  • Kamera: Xiaomi Yi
  • Karta pamięci: Samsung 16GB Evo UHS-1
No faktycznie kolory na Yi są żółte :/

Kurde byłem w sumie nastawiony już na Yi a teraz znowu nie wiem :/

Jeszcze kwestia zdjęć. Jak wyglądają na Ekenie? Bo w necie mało można ich znaleźć a to też dla mnie ważna kwestia. Te z Yi już widziałem, to co jest fotografowane z bliska to jest szczegółówe i w ogóle super ale dalsze obiekty wyglądają jak cyt.: "malowane pastelami" :D tak wyczytałem w jednym teście.


Wróć do Co kupić ? · Następny nieczytany temat →