Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Irdrone - rozterki :)

Irdrone

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1

Kosa

Kosa

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 79 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: Szukam nowej
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme SDXC 64 GB
Witajcie.
Postanowiłem zakupić pierwszego w swoim życiu drona (dla amatora). Poczytałem trochę na ten temat i miałem cierpliwe czekać na jakąś ciekawą i pewną ofertę na naszym rynku. Niestety, albo właśnie "stety", przez tą świąteczną atmosferę oraz chwilę słabości zakupiłem poniższy wynalazek na jednym z portali "z okazjami" i teraz cały czas się zastanawiam czy dobrze zrobiłem:

Od razu powiem, że cena była o wiele niższa niż na tej stronie.
Jak myślicie, czy to dobry wybór jak na początek i czy to będzie w ogóle latać ?
:-)

Kilka słów opisu drona z portalu :
Ghost Drone z wi-fi
Futurystyczny design
Wyjątkowa stabilność lotu i precyzja sterowania
Silniki bezszczotkowe
2 prędkości
Pilot do zdalnego sterowania z zasięgiem 500 m
Możliwość przymocowania smartfona do pilota
Możliwość lotu przy wietrze do 70 km/h
Czas pracy: do 15 min
Ekran i kamera z wi-fi umożłiwiającym przesyłanie zdjęć na smartfona (Android lub Apple)

Wymiary: 33 x 33 x 10 cm
Waga: 120 g
Zasilanie: ładowarka USB w komplecie i 4 baterie LR6 (do kupienia osobno)

Gwarancja: 1 rok

#2

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk
Ja bym go nie brał, chyba że byłby on czysto do nauki, wiedząc ze pol roku później kupiłbym cos lepszego, a tym bym mógł w lecieć bez oporów w ścianę ;)

Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#3

Kosa

Kosa

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 79 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: Szukam nowej
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme SDXC 64 GB

No to mnie pocieszyłeś :-( No nic każda opinia jest dla mnie ważna.

A napiszesz krótko co jest z nim nie tak wg Ciebie ?

 

Chciałem kupić coś niedrogiego (max 450 pln)  na czym potrenuję i jednocześnie będę mógł od razu filmować (wiem będzie trzęsło :-) ). Gdy zobaczyłem, że kamerka ma być HD (720)  z wi-fi a dron ma rozmiar 30 cm to po obejrzeniu innych dronów z konkurencji i sprawdzeniu ceny na stronie producenta uznałem, że to musi być dobry wybór. Cięzko było znaleźć coś innego w tym segmencie. Ale może podejmowanie dycyzji pod presją czasu nie było najlepszym wyjściem.



#4

skiper83

skiper83

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 672 postów
  • Miejscowość:Lubuskie
  • Kamera: GoPro 3 Silver & Phantom 3 pro
  • Karta pamięci: 2x SanDisk 16GB (10)

Siema.

Podejście Kosa mi się podoba. Kupuję coś w małych pieniądzach uczę się latać i jak mi to idzie sprawnie inwestuję w coś lepszego bardziej "pro". 

Kwestia kasy. 450zł to kupa szmalu i tak.

Niestety teraz każdy kto już lata a uczył się jak to Priders napisał czymś lepszym teraz ma wiedzę (bynajmniej ja taką zasadę mam dla każdego znajomego kto chce drona). Kupić coś, co jak się rozbije nie będzie szkoda kasy czyli koszt maks do 200pln. Wiem że każdy ja też przy pierwszym zakupie patrzy na HD, 720p itd a nie na to że latanie jest trudne i potem się okazuje że z lataniem to ma mało wspólnego i filmy daje jakie daje. 
Osobiście w okresie zimowym polecam takie zabawki do użytku nawet w małym pokoju czy domu. Koszt nie wielki bo jak dobrze się poszpera w allegro to w 100pln się zamykasz.

Plusy mały więc w pokoju można śmigać i uczyć się pamięci mięśniowej i szybkości reakcji, Minimum elektroniki jak np w fantomach gpsy sresy i inne a potem bo nie zapanowałem nad dronem.

minusy 7 min lotu 40min ładowania, brak HD,  
W zimie latasz kiedy chcesz bo pod dachem , w garażu , piwnicy w ciepłych papuciach i z ciepłą herbatką. itd... a np fantomem do 0 stopni bo potem szlak trafia plastiki wiem bo moje tak się zniszczyły.
Czy dobrze zrobiłeś?? Ocenisz sam. Polatasz , i sam zobaczysz. Szkoda tylko że nie kupiłeś np w bierdnejromce za 150pln bo na zimowy czas to tylko kupować taki cudaki a na sezon letni albo jak niektórzy nazywają filmowy już masz wiedzę co kupić z górnej półki.

 

 

New-Arrival-Syma-X12-Nano-4CH-Mini-RC-Qu


 

 

 

 

 


#5

Kosa

Kosa

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 79 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: Szukam nowej
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme SDXC 64 GB

@skiper83, dzięki za konstruktywnego posta.

Dałeś mi nieźle do myślenia z tym rozwaleniem drona. W necie jest cała masa filmików, gdy dronik już przy pierwszym starcie rozwala się na ścianie lub ląduje w pobliskim jeziorze lub rzece :( Jak wspomniałeś 450 pln to dużo kasy i nie chciałbym przy pierwszym locie zaliczyć od razu crash-testu.

 

Hmmmmm, poczekam chyba aż "Mikołaj" spokojnie położy drona pod choinką (dron ma "dolecieć" z Francji około 22 grudnia) i spojrzę na jego jakość wykonania. Jeżeli będzie słabe to od razu go odeślę a jeżeli będzie prezentował sobą coś przyzwoitego, to chyba odłożę go na późniejszy okres. Mam do treningu mały helikopter, ale domyślam się, że to inna bajka ze sterowaniem.

 

Najbardziej mnie teraz ciekawi, czy ten dron za 450 pln (który oficjalnie na ich stronie kosztuje 1000 pln) to bardziej plastikowa zabawka dla dzieci czy może rozsądna i logiczna konstrukcja z parametrami, które można już nazwać "dronem".



#6

skiper83

skiper83

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 672 postów
  • Miejscowość:Lubuskie
  • Kamera: GoPro 3 Silver & Phantom 3 pro
  • Karta pamięci: 2x SanDisk 16GB (10)

Nie mówię że każdy "pierwszy lot" to gleba i awaria. Sam zobaczysz co to będzie. Jak już go będziesz miał i zostanie u ciebie to lataj bo inaczej to bezsensu inwestycja a z czasem może coś lepszego kupisz. 


 

 

 

 

 


#7

PiotrAs

PiotrAs

    Newbie

  • Użytkownik
  • 25 postów

    Bezszczotkowe silniki i zasięg do 500 m - tego nie oferuje żadna zabawka na rynku do 450 zł. Ale za cenę ze strony, którą podałeś to już mógłby być wyposażony w automatyczny powrót.

    Dawaj znać, bo ciekaw jestem jak ten sprzęcik będzie się sprawował.



    #8

    Kosa

    Kosa

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 79 postów
    • Miejscowość:Warszawa
    • Kamera: Szukam nowej
    • Karta pamięci: SanDisk Extreme SDXC 64 GB

    Trzeci dzień z rzędu śni mi się ten dron po nocach. I nie jest to przyjemny sen, a raczej koszmar, bo widzę jak się nim od razu rozwalam :-P Chyba na początek obłożę ściany i sufit poduszkami i zacznę startować w salonie  :-P 

     

    Na pewno napiszę kilka zdań jak zakończy się ta cała historia oraz kilka moich własnych odczuć co do jakości drona. Dzięki za słowa otuchy, bo ciągle nie mogę się opędzić od rozterek czy dobrze zrobiłem wydając tyle kasy na ten sprzęt.



    #9

    Priders

    Priders

      Alpha i Omega

    • Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 2545 postów
    • Miejscowość:Śrem
    • Kamera: Gopro
    • Karta pamięci: SanDisk
    Na początek nie startuj w domu, wyjdz na dwór (no chyba ze pada ;) )

    Pozdrawiam,

     

     

    Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


    #10

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 5194 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

    Kup coś do nauki za jak najmniejszą kwotę. Odłóż kasę na coś większego i lepszego jak już chcesz się pobawić w tą zabawę :)



    #11

    Kosa

    Kosa

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 79 postów
    • Miejscowość:Warszawa
    • Kamera: Szukam nowej
    • Karta pamięci: SanDisk Extreme SDXC 64 GB

    @Michal

    Dzięki za tę uwagę. Tak jak wspominałem jestem amatorem i chcę to traktować bardziej w formie rozrywki niż nawet hobby, dlatego mam tutaj silnie ograniczony budżet a wybrany przeze mnie "dron" spełniał podstawowe moje wymagania. Skorzystałem z forum w celu upewnienia się czy nie zrobiłem jakiejś totalnej głupoty / pomyłki (w stylu "jedyne 200 zł za najnowszy model butów ADIDOS"  :mrgreen:  )  i jak widać są głosy zarówno ZA jak i PRZECIW zakupowi tego drona.

     

    Podobne podejście zastosowałem przy wyborze mojej kamery sportowej rok temu. Kupiłem Drifta mimo, że mogłem wówczas pozwolić sobie nawet na go pro z 4K :) Nie żałuję na szczęście tego wyboru. Do dzisiaj nie wykorzystuję w pełni możliwości Ghosta a to co filmuję i efekt końcowy w zupełności mi wystarczy. Mam nadzieję, że będzie tak samo w przypadku tego drona.



    #12

    Kosa

    Kosa

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 79 postów
    • Miejscowość:Warszawa
    • Kamera: Szukam nowej
    • Karta pamięci: SanDisk Extreme SDXC 64 GB

    A więc tak.... Trochę wstyd się przyznać... :oops:

    Przyszła paczka z Frnacji a Pani Mikołajowa pozwoliła rzucić okiem na jej zawartość. No i się zaczęło. Sam dron może nie wygląda tak bardzo źle, ale kamerka i pilot do sterowania wyglądają tragicznie. Kamerka waży może z 5 gramów a soczewka jest wielkości jak 2 łebki od szpilki. Zastanawiam się czy to w ogóle nagrywa i lata. Jakość "plastiku" wg mnie zostawia wiele do życzenia. Naklejka na pilocie od razu zrolowana jakby była przyklejona na ślinę. Cały pilot jest jak ze straganu na odpuście.
    Dzisiaj wieczorem przyjrzę się temu wszystkiemu już dokładnie, ale nie wiem czy nawet będę próbował włączać to ustrojstwo. Po tych kilku minutach pierwszych wrażeń jestem na 95% zdecydowany na  odesłanie tego wynalazku i zainwestowanie zwróconych pieniędzy w ACME ZOOPA Q CRUISER 420.



    #13

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 5194 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

    Idz do MM i zobacz na żywo to co chcesz mniej więcej kupić. Nie masz pewności jaki będzie następny dron w realu. Ile uczynił Cie ten latawiec? 



    #14

    Kosa

    Kosa

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 79 postów
    • Miejscowość:Warszawa
    • Kamera: Szukam nowej
    • Karta pamięci: SanDisk Extreme SDXC 64 GB

    450 pln - na szczęście istnieją zwroty :wink:

    ACME ZOOPA Q CRUISER 420 oglądałem już wcześniej i czytałem o nim. Nie zdecydowałem się na jego zakup właśnie z powodu tego "latawca", który pokazał się na necie w promocji i miał być większy, z dużo lepszą baterią, 7 razy większym zasięgiem lotu itd.

    Nic to, wstrzymuję się jeszcze do wieczora z ostateczną decyzją, gdy dokładniej się przyjrzę każdemu elementowi tego "drona", ale papiery na odesłanie towaru mam już przygotowane.



    #15

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 5194 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

    Dużo! Poczekaj pobaw się potraktuj to jako zabawkę do nauki i nic więcej.


    • skiper83 lubi to

    #16

    skiper83

    skiper83

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 672 postów
    • Miejscowość:Lubuskie
    • Kamera: GoPro 3 Silver & Phantom 3 pro
    • Karta pamięci: 2x SanDisk 16GB (10)

    Jeśli ACME to zobacz ten film jeśli go nie widziałeś i weź poprawkę że za sterami na pewno siedzi jakiś pro amator widać po jakości lotu.
    W 0:45 sek obraz z kamery 

     


     

     

     

     

     


    #17

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 5194 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

    Z drugiej strony żeby nie było więcej tego samego. Podeślij fotki jakieś? Może filmy? Będziemy mieli obraz sytuacji przynajmniej z jakimś tam poglądem na nią :P



    #18

    Kosa

    Kosa

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 79 postów
    • Miejscowość:Warszawa
    • Kamera: Szukam nowej
    • Karta pamięci: SanDisk Extreme SDXC 64 GB

    Ech,.... szkoda, że nie napisałeś tego wczoraj. Wieczorem elegancko zapakowałem to cudo a dzisiaj o 9 rano paczka wyruszyła w drogę powrotną. Już teraz za późno na sesję fotograficzną, ale mam nadzieję, że już sam temat uratuje parę osób przed popełnieniem mojego błędu.

     

    Co do wyboru kolejnego niskobudżetowego drona to właśnie filmy promocyjne Acme silnie skłaniają mnie do tej decyzji. Z drugiej strony jak to zawsze bywa w tego typu filmikach, jest tam masa marketingu i kto wie jak on się zachowuje w "realu".

    Byłem w sklepie obejrzałem go i przypadł mi do gustu. Z kolejnej strony, gdy popatrzyłem na Acme Q600 to Q420 wyglądał przy nim jak upośledzony brat :mrgreen:  No i bądź tu mądry i pisz wiersze. Znowu przetoczyło mi się przez głowę 1000 myśli i Waszych porad. Kupić Q420 (bo mniejszy, może lepszy do nauki i akurat jest w dobrej promocji) czy poczekać jeszcze z miesiąc, dozbierać kasę i zainwestować w Q600 ? Normalnie czuję się jak baba wybierająca sukienkę :-P Nie spałem pół nocy, oglądałem filmiki i czytałem artykuły. Chwilowo nadal myślę, kombinuję i kalkuluję, aby nie popełnić kolejnego błędu.



    #19

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 5194 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

    Noc z piątku na sobotę więc nie widzę problemu :)



    #20

    PiotrAs

    PiotrAs

      Newbie

    • Użytkownik
    • 25 postów
      Kosa, tak trochę Ci kibicowałem z tym zakupem i czekałem na recenzję tego drona. Osobiście miałem podobne rozterki. Po wielu za i przeciw zakupiłem MJX X400. Bez kamery dlatego, że będę się uczył latać, a na kamerowanie przyjdzie jeszcze czas.
      Tani, którego nie będzie żal wyrzucić, tani w naprawie bo części dostępne za kilka złotych.
      Niestety, sprzęt będę próbował dopiero w święta i jak na razie nic konkretnego nie mogę o nim powiedzieć.

      No i czekam na premierę oraz powoli zbieram na drona od Gopro :)