Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

DroneRadar czyli widzisz co w powietrzu wisi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1

skiper83

skiper83

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 672 postów
  • Miejscowość:Lubuskie
  • Kamera: GoPro 3 Silver & Phantom 3 pro
  • Karta pamięci: 2x SanDisk 16GB (10)

Siemka dzisiaj przypadkiem trafiłem na polską apkę przydatną droniarzom i nie tylko.

Drone Radar .... 

Zresztą sami oceńcie co o niej piszą sami twórcy. 
Czy się przyda komuś jeśli tak to fajnie a jak nie to trudno

Apka bazuje na GPS i danych z ULC i pobocznych.
Dodatkowo ma funkcję check in czyli zgłaszasz się do systemu że wykonujesz lot w danym rejonie.

Czas poczytać opis i sprawdzić może coś fajnego z tego będzie 


  • mistrzCK lubi to

 

 

 

 

 


#2

Krzysielowski

Krzysielowski

    Newbie

  • Użytkownik
  • 28 postów
  • Kamera: GoPro Hero4 Black
  • Karta pamięci: Sandisk Exterme 64GB

Fajna apka, tylko wyszła kilka lat za wcześnie :)

Najbardziej przydatna jest mapa ograniczeń, ale raczej tylko poglądowo - nie koniecznie trzeba się do niej stosować, byle nie latać po lotniskach. Opcja check-in też fajna, ale więcej osób musiałoby zacząć z niej korzystać żeby miała sens. Twórcy troszkę wyjechali w przyszłość, w tej chwili latając praktycznie niemożliwe jest spotkać innego drona.



#3

skiper83

skiper83

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 672 postów
  • Miejscowość:Lubuskie
  • Kamera: GoPro 3 Silver & Phantom 3 pro
  • Karta pamięci: 2x SanDisk 16GB (10)

Fajna apka, tylko wyszła kilka lat za wcześnie :)

Najbardziej przydatna jest mapa ograniczeń, ale raczej tylko poglądowo - nie koniecznie trzeba się do niej stosować, byle nie latać po lotniskach. Opcja check-in też fajna, ale więcej osób musiałoby zacząć z niej korzystać żeby miała sens. Twórcy troszkę wyjechali w przyszłość, w tej chwili latając praktycznie niemożliwe jest spotkać innego drona.

Masz rację ale co dzisiaj jest futurystyczne i przyszłościowe jutro może być już stare. Co do opcji check in to każdy by musiał byś w porządku do całego świata dronów a tak nie jest. też mam jakieś ale co do apki no ale pomysł i realizacja fajna a co istotne jak na polski rynek to tania bo za free. Oby nie zrobili podziału na wersję lite i pro :D 


 

 

 

 

 


#4

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Jeszcze nie! Pytanie też czy wszyscy będą za jakiś czas posiadać lokalizatory w dronach. Idea fajna ciekawe jak się rozwinie.



#5

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)



#6

skiper83

skiper83

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 672 postów
  • Miejscowość:Lubuskie
  • Kamera: GoPro 3 Silver & Phantom 3 pro
  • Karta pamięci: 2x SanDisk 16GB (10)

Odpowiem linkiem na link 

Dużo się chwilowo nie zmieniło co do obszarów w których można latać a w których dron nawet nie drgnie śmigłem by polecieć. 
Okolice lotnisk, itp

Teraz ...niestety bardzo wzorujemy się na Hameryce i popadniemy w taką paranoję jak oni czyli powstanie polski odpowiednik strony 

a w nim "nie lataj nad moim domem" czyli rejestruję swoją posesję jako strefę no fly zone :D i doleci dron do posesji i albo zawróci albo wyląduje i właściciel będzie prosił o zwrot sprzętu :D 
A jeśli dojdzie do takiej paranoi (a dojdzie na 99% dzięki takim firmom jak i wtedy się zacznie jazda. Glebowanie przez policję , straż wiejską i inne :)

 


 

 

 

 

 


#7

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Pic na wodę trochę. Przestrzeń jest ogromna ale bez przesady. Nikt nie lata 500 m nad domem. Moim zdaniem na razie jest wiele piany. 



#8

skiper83

skiper83

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 672 postów
  • Miejscowość:Lubuskie
  • Kamera: GoPro 3 Silver & Phantom 3 pro
  • Karta pamięci: 2x SanDisk 16GB (10)

Oj zdziwił być się ile jest oszołomów z takimi pomysłami w głowie a od pomysłu do realizacji w pustych głowach to zaledwie chwila i już. :D

Zobaczymy nie ma co panikować i tak nie mamy na to wpływu jako zwykli użytkownicy przestrzeni powietrznej .
 


 

 

 

 

 


#9

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Wiesz latanie lataniem ale czesto to jest to zabawa na wysokości maksymalnie 50m. Gdzie nic nie lata nad głową i niczemu nie zagraża. 



#10

skiper83

skiper83

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 672 postów
  • Miejscowość:Lubuskie
  • Kamera: GoPro 3 Silver & Phantom 3 pro
  • Karta pamięci: 2x SanDisk 16GB (10)

Jasne zgadzam się i broń boże nie chcę by mnie odebrano jako kogoś kto popiera pełną inwigilację. 


 

 

 

 

 


#11

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

No jeszcze czego :)



#12

nobi

nobi

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 165 postów
  • Miejscowość:Jarosław
  • Kamera: GP3B&GP4B&Ph3&S900+Gh4
  • Karta pamięci: class10 90mb/s 64gb

Też kilka dni temu dorwałem tą apkę lecz przed lotem nie zrobiłem "check in" gdyż tam jest wymagana rejestracja i nydyrydy tego wysłać, nie miałem czasu by czytać więcej odnośnie tej rejestracji to i ją zlałem ;]

Te wszystkie nagonki to nie dla nas Panowie, czy ktoś z Was lata nad domem sąsiada bo chce coś zobaczyć? Profesjonaliści nawet nie myślą o czymś takim, tu się rozchodzi by taki Grzesio lat 7 czy 19 czy 25 dostaje pierwszy raz dronika do łapki i myśli kurde fajny resorak zdalnie sterowany, a jeszcze może latać i w dodatku podpatrzeć co robi sąsiad. Wy Panowie też byście sobie tego nie życzyli by ten Grzesio do Was przyleciał....


powolutku się ziemniaczki gotują...

#13

skiper83

skiper83

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 672 postów
  • Miejscowość:Lubuskie
  • Kamera: GoPro 3 Silver & Phantom 3 pro
  • Karta pamięci: 2x SanDisk 16GB (10)

Też kilka dni temu dorwałem tą apkę lecz przed lotem nie zrobiłem "check in" gdyż tam jest wymagana rejestracja i nydyrydy tego wysłać, nie miałem czasu by czytać więcej odnośnie tej rejestracji to i ją zlałem ;]

Te wszystkie nagonki to nie dla nas Panowie, czy ktoś z Was lata nad domem sąsiada bo chce coś zobaczyć? Profesjonaliści nawet nie myślą o czymś takim, tu się rozchodzi by taki Grzesio lat 7 czy 19 czy 25 dostaje pierwszy raz dronika do łapki i myśli kurde fajny resorak zdalnie sterowany, a jeszcze może latać i w dodatku podpatrzeć co robi sąsiad. Wy Panowie też byście sobie tego nie życzyli by ten Grzesio do Was przyleciał....

Jasne że chodzi o ludzi z przedrostkiem amator a nie pro. Ci co robią to na zlecenie , "zawodowo" biorą kasę nie będą się narażać na utratę dobrej kasy (bo jest to dobra kasa jak się człowiek ustawi) takim podglądaniem sąsiadki jak się opala czy coś. Osobiście jeśli ktoś leci tak jak ostatnio latał gość inspire 1 nad moją okolicą i doleciał do mojego domu spoko bo widziałem że jest około 70-80m nad nami więc nie poszaleje z podglądem poza tym nie mam nic do ukrycia w chwili obecnej na terenie więc looz. Chyba że takie loty będą robione co 5-10 min w ciągu dnia to będę z tym walczył miotłą :D ;) 
Trzeba robić swoje ci co mieszkają w ujowym położeniu (duże miasta, lotniska , itd) mają problem ja się o to nie martwię bo do najbliższego lotniska czy aeroklubu mam jakieś 80-90 km i na mapach PAŻP się nie łapię w żadną strefę więc spoko. Myśleć , latać , obserwować temat cała filozofia tego sportu.


  • nobi lubi to

 

 

 

 

 


#14

cray

cray

    Newbie

  • Użytkownik
  • 43 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: GoPro Hero3+ Black Edition
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme, 64GB, (10)

W Poznaniu w kilku miejscach obkleili billboardy. ;)


  • skiper83 i rax90 lubią to