Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Komputer i monitor do obróbki 4K


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#41

jacek00

jacek00

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 114 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: GoPro Hero 4 Silver
  • Karta pamięci: Samsung 32 GB UHS-1
A właśnie że bierz gotowca. Raz że podzespoły przetestowane i dobrze ze sobą współpracujące a dwa że w takim dellu masz bardzo dobra gwarancję Next Business Day gdzie jak Ci coś padnie to następnego dnia Ci naprawią/wymienią. Żaden janusz składanych komputerów na forum nie zapewni Ci takiego wsparcia.

Nie wiem czy komp All In One będzie najlepszym wyjściem, bo to zawsze jest jakiś kompromis. Wg mnie szukaj stacji roboczej i monitora

#42

Micheł

Micheł

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 389 postów
  • Miejscowość:Jastrzębie Zdrój
  • Kamera: Gopro Hero 4 Silver Edition
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme Plus 32GB

Może zacznę od końca. W jakim programie będziesz pracował?



#43

parapa

parapa

    Newbie

  • Użytkownik
  • 8 postów

    Micheł nawet nie wiem jakie są:) Kamerke mam zamiar dopiero kupić,nic nigdy nie montowałem ,a ze mam starego kompa to od razu chce wymienić.

    Widze ze weszła nowa kamerka sony HDR-AS50 może to na nia sie zdecyduje:)Polecili byscie jakiegoś kompa,może być też laptop pod filmiki z tej kamerki ?

    Kamerki będe używał głównie na motocyklu:)



    #44

    Micheł

    Micheł

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 389 postów
    • Miejscowość:Jastrzębie Zdrój
    • Kamera: Gopro Hero 4 Silver Edition
    • Karta pamięci: Sandisk Extreme Plus 32GB

    Jeśli będziesz się siedział w Final Cut pro czy też adobe Premiere pro to można za tą kwotę wybrać już jakiegoś macbooka itp. Desktop też spokojnie można coś złożyć i dobrać jakiś monitor- praca w Sony Vegasie, PP i innych programach płatnych czy też bezpłatnych. Laptop z windowsem? Nie wiem czy jest jakiś sens. Co do tego della nie podoba mi się ten dysk ssd 32 GB- kpina jakaś i dysk twardy 5400 obr. żenada, o karcie graficznej ddr3 już się nawet nie będę wypowiadał.



    #45

    parapa

    parapa

      Newbie

    • Użytkownik
    • 8 postów

      nie no znowu jestem w punkcie wyjscia ,teraz znowu macbooki bede przegladał :)Micheł poleć jakiegoś do 5000 :)Jak nie to dam komuś do złożenia. Mysle ze program na poczatek to jakis darmowy.Cały czas tez rozważam czy kupować tą HDR-AS50 czy dołożyć i wziąść X1000V (mozna już ją dostać za 1300 zł )co myslicie?



      #46

      mistrzCK

      mistrzCK

        I'm a Pro!

      • Użytkownik
      • PipPipPipPip
      • 1919 postów
      • Miejscowość:Kielce
      • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
      • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB
      W grę na mcbook wchodzą de facto dwa programy. Final cut oraz premiere pro. Pamiętać należy że nie będziesz miał "cywilizowanych" programów typu World itp. Jeśli ma służyć tylko do klejenia i internetów to bierz. Jeśli chcesz do wszystkiego kupuj na Windowsie. Za te pieniądze bierz :
      Szybkie i7
      32 RAM
      SSD 250 + dwa dyski talerzowe 7200 po 1 TB
      Kartę grafiki wspierającą CUDA powinieneś kupić dobrego geforce 4GB
      Gotowy produkt będzie lepszy ale i droższy. Skladak to podzespoły jakie chcesz, ale różnie bywa że współpracą. Jeśli złożyć w dobrym sklepie powinno być ok. Mam i takie i takie. I szczerze nie widzę różnicy w trwałości.
      Pozdrawiam

      Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

      #47

      Michal

      Michal

        Alpha i Omega

      • Senior Moderator
      • PipPipPipPipPip
      • 5194 postów
      • Miejscowość:Polska
      • Kamera: Hero 3
      • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

      x1000v bierz albo zobacz dokładnie as50!