Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Tracer sj 4060 problem z 4K


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
  • Przejdź do pierwszego nieczytanego posta
20 odpowiedzi w tym temacie

#1

konrad1993nw

konrad1993nw

    Newbie

  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Miejscowość:Nowa wies
  • Kamera: tracer sj 4060

Witam, po sprawdzeniu wszystkich tematow czy juz taki aby nie powstal postanowilem zglosci sie z prośbą o pomoc. kupilem tracera 4060 z funkcja nagrywania w 4K. jednak gdy chce ustawic taki format nagrywania to nie da sie na niego najechac kursorem. tzn widnieje na ekranie ale po prostu nie da sie na niego wejsc i wlaczyc. czy ktos wie co jest na rzeczy? wybieram sie w alpy na narty za tydzien i chcialbym miec to ustawione. prosze o pomoc ! pozdrawiam



#2

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5157 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

A czy ten tracer na w ogóle 4k? Tzn 4k z 30fps? Bo poniżej tego to są jedynie zdjęcia seryjne a nie filmy.
A próbowałeś za pomocą aplikacji?



#3

rax90

rax90

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 132 postów
  • Miejscowość:Szczecin
  • Kamera: GoPro HERO (entry level)
  • Karta pamięci: Kingston 32gb UHS-I
10 fps przy 4k
To nawet nie otrzymasz płynnego filmu.

#4

konrad1993nw

konrad1993nw

    Newbie

  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Miejscowość:Nowa wies
  • Kamera: tracer sj 4060

Jest to tracer 4060 a w jakiej rozdzielczości lepiej nagrywać filmy sportowe 1080 30 klatek

czy 720 60  klatek



#5

konrad1993nw

konrad1993nw

    Newbie

  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Miejscowość:Nowa wies
  • Kamera: tracer sj 4060

Zainstalowałem aplikację Ez i Cam na androida po instalacji i po połączeniu

przez wifi na ekranie telefonu mogę przełączyć tylko na 720 30 klatek

oraz 720 60 klatek a 1080 w ogóle nie wyświetla na ekranie już nie mówiąc o 4k



#6

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5157 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Oddaj na serwis!



#7

pietrucha83

pietrucha83

    Newbie

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Miejscowość:hrubieszów
  • Kamera: Sj 4060
  • Karta pamięci: 32 GB

Witam, w ustawieniach wyłącz Nagrywanie w pętli, i wtedy bedzie można włączyć tryb 4K. Ja osobiście nagrywam na tej kamerce w rozdzielczości 1080 60fps i spoko, a nawet 1080 30fps też daje rade :)

Tryb 4k to tak przycina, że nie da się oglądać :)

Pozdrawiam



#8

konrad1993nw

konrad1993nw

    Newbie

  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Miejscowość:Nowa wies
  • Kamera: tracer sj 4060

Witam dzięki za info ale przyczyną była zła karta micro sd zakupiłem SanDisc 16GB prędkość 80MB/s i wszystko chodzi tylko nie wiem co będzie lepsze na stoku

może 720p 120 fps ??? .

Pozdrawiam



#9

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk
1080, nie potrzebne 120fps na stoku, chyba ze chcesz co chwile robić slowmotion ;)

Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#10

konrad1993nw

konrad1993nw

    Newbie

  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Miejscowość:Nowa wies
  • Kamera: tracer sj 4060

Witam, w ustawieniach wyłącz Nagrywanie w pętli, i wtedy bedzie można włączyć tryb 4K. Ja osobiście nagrywam na tej kamerce w rozdzielczości 1080 60fps i spoko, a nawet 1080 30fps też daje rade :)

Tryb 4k to tak przycina, że nie da się oglądać :)

Pozdrawiam

Witam cię  ile trzyma  bateria w twojej kamerce bo masz chyba sj 4060



#11

pietrucha83

pietrucha83

    Newbie

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Miejscowość:hrubieszów
  • Kamera: Sj 4060
  • Karta pamięci: 32 GB

Witam cię  ile trzyma  bateria w twojej kamerce bo masz chyba sj 4060

zależy na jakiej rozdzielczości, 1080 30fps okolo 90 min, natomiast 1080 60fps to juz tylko 55 min. :)

A u Ciebie jak jest  ?



#12

zygert

zygert

    Newbie

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Kamera: brak

Mam pytanko odnośnie tej kamerki tj. tracer sj4060 wifi

Czy podłączając ją do prądu zacznie nagrywać materiał jak model SJ4000?



#13

pietrucha83

pietrucha83

    Newbie

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Miejscowość:hrubieszów
  • Kamera: Sj 4060
  • Karta pamięci: 32 GB

Mam pytanko odnośnie tej kamerki tj. tracer sj4060 wifi

Czy podłączając ją do prądu zacznie nagrywać materiał jak model SJ4000?

Tak, nagrywa bez probelmu.



#14

zygert

zygert

    Newbie

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Kamera: brak

Dzięki

A czy mógłbym prosić o natywny film nakręcony w pogodny dzień - te na youtube mają jakąś straszną pixeloze (np. wrzucajac na Chciałbym porównać do modelu sj4000 wifi (posiadam wersję bez wifi), a opcja w full hd 60fps bardzo mnie kusi jak i ciekawa obecnie cena w EuroAgd. Zresztą też mogę udostępnić taki natywny materiał, gdyby ktoś potrzebował.



#15

pietrucha83

pietrucha83

    Newbie

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Miejscowość:hrubieszów
  • Kamera: Sj 4060
  • Karta pamięci: 32 GB

Dzięki

A czy mógłbym prosić o natywny film nakręcony w pogodny dzień - te na youtube mają jakąś straszną pixeloze (np. wrzucajac na Chciałbym porównać do modelu sj4000 wifi (posiadam wersję bez wifi), a opcja w full hd 60fps bardzo mnie kusi jak i ciekawa obecnie cena w EuroAgd. Zresztą też mogę udostępnić taki natywny materiał, gdyby ktoś potrzebował.

No to jak masz sj4000 to nie warto zmieniać, Ja osobiście korzystam z 30fps, bo nie widze różnicy pomiędzy 60 a 30. Jedyna różnica to czas pracy na baterii. 

na youtubei są fajne filmiki i lepsze nie bedą :) 

 

Pozdrawiam



#16

zygert

zygert

    Newbie

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Kamera: brak

No to jak masz sj4000 to nie warto zmieniać, Ja osobiście korzystam z 30fps, bo nie widze różnicy pomiędzy 60 a 30. Jedyna różnica to czas pracy na baterii. 

na youtubei są fajne filmiki i lepsze nie bedą :) 

 

Pozdrawiam

Posiadam wersje bez wifi sj4000, a ze jakosc jest dokladnie ta sama co w SJCAMA wiec jestem zadowolony z produktu tracera, a jedynie potrzebuje teraz wersji z wifi. Chce kamerke w aucie zainstalowac na stale i miec dostep do materialu wlasnie poprzez wifi stad chec zakupu wersji z wifi i wlaczenie nagrywania poprzez podanie pradu do kamerki. Jakosc sj4000 jest bardzo dobra lecz mam watpliwosci co do gesciejszej matrycy i przez to nizszej jakosci obrazu, a na youtube ostatnio jakosc jakas taka slaba - widac kompresje wiec jak porownuje z moja to jest zdecydowanie lepsza w modelu sj4000. Ale sprawdze jeszcze i te z linku. Wielkie dzieki.

 

Pozdr.



#17

pietrucha83

pietrucha83

    Newbie

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Miejscowość:hrubieszów
  • Kamera: Sj 4060
  • Karta pamięci: 32 GB

Posiadam wersje bez wifi sj4000, a ze jakosc jest dokladnie ta sama co w SJCAMA wiec jestem zadowolony z produktu tracera, a jedynie potrzebuje teraz wersji z wifi. Chce kamerke w aucie zainstalowac na stale i miec dostep do materialu wlasnie poprzez wifi stad chec zakupu wersji z wifi i wlaczenie nagrywania poprzez podanie pradu do kamerki. Jakosc sj4000 jest bardzo dobra lecz mam watpliwosci co do gesciejszej matrycy i przez to nizszej jakosci obrazu, a na youtube ostatnio jakosc jakas taka slaba - widac kompresje wiec jak porownuje z moja to jest zdecydowanie lepsza w modelu sj4000. Ale sprawdze jeszcze i te z linku. Wielkie dzieki.

 

Pozdr.

Jeżeli chodzi o WiFi to jak ci się uda podłaczyć do jakiegoś androida lub Mac to daj znać z jakiego programu korzystałeś. Maca mam za starego wiec nie mam odpowiedniego programu, ale mam tablet na androidzie i nie mogełem się podłączyć :( 



#18

zygert

zygert

    Newbie

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Kamera: brak

Jeżeli chodzi o WiFi to jak ci się uda podłaczyć do jakiegoś androida lub Mac to daj znać z jakiego programu korzystałeś. Maca mam za starego wiec nie mam odpowiedniego programu, ale mam tablet na androidzie i nie mogełem się podłączyć :(

ok, nie ma sprawy.

jak mozesz jeszcze tylko zerknac po wyciagnieciu baterii powinna byc naklejka z numerem seryjnym (w komorze od baterii - w zasadzie 2 naklejki 1 tracert'a a druga producenta, ktory dla tracerta ja wykonal i ta mnie interesuje ;) ) cos w stylu SJCAM98615 - czy jest cos takiego? I jaki jest soft (to juz w menu kamerki trzeba sprawdzic). Da to odpowiedz z jakim producentem tym razem tracert wspolpracowal. Dzieki.



#19

Ickx

Ickx

    Newbie

  • Użytkownik
  • 1 postów

     

    jak mozesz jeszcze tylko zerknac po wyciagnieciu baterii powinna byc naklejka z numerem seryjnym (w komorze od baterii - w zasadzie 2 naklejki 1 tracert'a a druga producenta, ktory dla tracerta ja wykonal i ta mnie interesuje ;) ) cos w stylu SJCAM98615 - czy jest cos takiego? I jaki jest soft (to juz w menu kamerki trzeba sprawdzic). Da to odpowiedz z jakim producentem tym razem tracert wspolpracowal. Dzieki.

     

    Mam kamere Tracer SJ4060

    Kod producenta w komorze baterii to KTM 45200. Wersja softu to 151026SJ

     

    Wygląda na to, że ta ta kamera to klon starszej wersji kamerki Eken H9, tym bardziej, że soft jest tak właśnie nazwany czyli - Action Cam H9.

    Obie kamerki mają tryb 4K i 2,7K i Full HD 60fps. Dodatkowo Tracer ma tryb HD 60fps i 120fps. Różnica jest taka, że nowy EKEN H9 nagrywa 4K w 25fps, a 2,7K w 30fps kosztem braku trybu HD. Natomiast Tracer 4060 nagrywa 4K w 10fps, a 2,7k w 15fps. Takie parametry miały właśnie poprzednie wersje Eken H9.

    Dodatkowo nawet obudowy sa identyczne. Tak samo jak baterie. Obydwie mają 1050 mAh i maja nawet takie samo oznaczenie S009.

     

    Trybu WiFi nie używam, natomiast ze zdziwieniem zauważyłem, że kamera dobrze radzi sobie ze starszymi i wolniejszymi kartami. Używałem jej z kartą Class 4 i kamera nagrywała płynnie, nie zawieszała się. Oczywiście dostępne są wtedy tylko dwa tryby 1080 30fps i 720 60fps, ale dla większości to i tak jest wystarczające.



    #20

    Przemek30

    Przemek30

      Newbie

    • Użytkownik
    • 1 postów
    • Miejscowość:Legionowo
    • Kamera: Tracer SJ 4060R

    W temacie tej kamerki. 

    Orientuje się ktoś czy są jakieś sterowniki do niej? Nie łączy mi z komputerem. 

    Poza tym, może jest możliwość jakiegoś update'u oprogramowania? Co chwilę czytam o trybie 720p ale nie widziałem tej opcji w kamerze. 




    Wróć do Pozostałe · Następny nieczytany temat →