Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Nie mam pomysłów na rozwiązanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1

skiper83

skiper83

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 672 postów
  • Miejscowość:Lubuskie
  • Kamera: GoPro 3 Silver & Phantom 3 pro
  • Karta pamięci: 2x SanDisk 16GB (10)

Siema 

Zwracam się z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Montuję film. Są miejsca gdzie chcę dać slowmotion więc dodaję na osi czasu velocity które na początku efektu mam przejście ze 100% na 44% i na końcu z 44% na 100% na końcu.

Problem pojawia się w momencie zmiany prędkości 100/44 i odwrotnie czyli główny problem to 44%.

Problem w tym że nawet jak przyśpieszyłem film w tych miejscach np do 68-79% nadal to samo. W vegasie idzie płynnie efekt a po wy renderowaniu robi się kupa ... 

W załączniku screen z playera i oś czasu w vegas.

Przy renderowaniu używam Main concept AVC... mp4 wersja internet HD 720p bez edycji ustawień w zaawansowanych czyli to co mi vegas daje to biorę. do tej pory nie miałem takich problemów a tu o ...

Co do kodeków na lapku to mam te które instalowały się wraz z MPC Home Cinema czy jakoś tak. Próbowałem na VLC kich , na windows media player kicha

Nie wiem co robić a muszę oddać film bo już mnie cisną.

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  problem.jpg   81,85 KB   16 Ilość pobrań

 

 

 

 

 


#2

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1919 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

Spróbuj zrobić płynnie 2-3 klatki spowolnienia i przyspieszenia. Nie w tej samej klatce 44 i 100.

Renderuj tylko te miejsca zamiast całego filmu, to przyspieszy rozwiązane problemu.

Pozdrawiam



#3

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk
A może cos z plikiem nie tak ?

Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#4

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Jak coś to sony vegas forum jeszcze :)



#5

skiper83

skiper83

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 672 postów
  • Miejscowość:Lubuskie
  • Kamera: GoPro 3 Silver & Phantom 3 pro
  • Karta pamięci: 2x SanDisk 16GB (10)

Spróbuj zrobić płynnie 2-3 klatki spowolnienia i przyspieszenia. Nie w tej samej klatce 44 i 100.

Renderuj tylko te miejsca zamiast całego filmu, to przyspieszy rozwiązane problemu.

Pozdrawiam

Właśnie obudziłem się z takim pomysłem. Żeby z renderować te elementy oddzielnie z efektem  a potem je dodać do ogólnego materiału.

Dzięki za odpowiedzi. Dam znać czy zadziałało :)

 

EDIT:
Więc po wy renderowaniu wybranych kawałków dodałem je do głównego filmu i co .... kuźwa nic dalej to samo.... 

Samodzielnie wy renderowane fragmenty śmigają bez błędu ...  może to wina całego filmu. Że za duży ...

EDIT 2:
OK wina funkcji velocity i plików które mimo 50k/s robiły takie babole w połączeniu z velocity. Koniec końców. Klasyczne obcięcie filmiku i zwolnienie przez ctrl+ rozciągnięcie .

Temat można zamknąć a czemu velocity tak robi ... nie wiem do tej pory tak nie miałem.

Najważniejsze że w końcu oddam materiał właścicielowi :D