Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

[OGÓLNIE] Gdzie najlepiej/najtaniej kupić kamerę w USA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1

brenas666

brenas666

    Newbie

  • Użytkownik
  • 19 postów
    Heja,

    niedługo lecę do NY i zastanawiam się gdzie najlepiej szukać GOPRO3 BE (najtaniej), gdyż w dystrybucji oficjalnej cena jest dosyć wysoka - 450 dolców.

    Może ma ktoś jakieś doświadczenie i mógłby doradzić?

    Pozdr

    #2

    LeoDogg

    LeoDogg

      Wyjadacz

    • Użytkownik
    • PipPipPip
    • 1025 postów
    • Miejscowość:Ciechanów
    • Kamera: GoPro 3 Black
    • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
    Jezeli w sklepie stacjonarnym to chyba w Newark jest nijnizszy podatek stanowy.

    Ja i cała ta moja twórczość ;)

     




     


    #3

    Sebastian

    Sebastian

      Wyjadacz

    • Moderator
    • PipPipPip
    • 1316 postów
    • Miejscowość:Poznań
    • Kamera: 3BE/3BE+
    • Karta pamięci: 16/32/64
    Polecam albo do nich albo w internecie ( dostawa free).

    Cena była niższa zawsze niż producent dawał.

    Pozdrawiam

    Sebastian

    MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

     

    Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


    #4

    addict

    addict

      Ekspert

    • Moderator
    • PipPip
    • 357 postów
    • Miejscowość:Warszawa
    • Kamera: Hero2 + Hero960
    • Karta pamięci: GoodRAM 32GB Class 10
    ja szukam dobrych cen na dwoch stronach oraz to sa wyszukiwarki w stylu ceneo itp

    4 sztachety i parapet | | |

    R1DE43team | 


    #5

    Cyga

    Cyga

      Specjalista

    • Użytkownik
    • Pip
    • 164 postów
    • Miejscowość:Częstochowa
    • Kamera: Hero 3 Black edition
    • Karta pamięci: Samsung 64GB (10) microSDXC
    A gdzie najtaniej kupić można taką kamerę w Kanadzie czy to przez internet czy stacjonarnie? z góry dzięki za pomoc :)

    #6

    pepik

    pepik

      Ekspert

    • Moderator
    • PipPip
    • 381 postów
    • Miejscowość:Przemyśl- Warszawa
    • Kamera: GoPro Hero 3 Black x2
    • Karta pamięci: SanDisk Extreme 32GB x2
    Przepraszam za słowa, ale trzeba mieć coś nie tak [...] jeśli się pyta o takie rzeczy. Jeśli lecicie do danego kraju to idźcie sobie do dowolnego sklepu stacjonarnego ze sprzętem RTV i sobie sprawdzacie ceny. Większość forumowiczów mieszka w Polsce więc my nie wiemy gdzie (tam) można kupić taniej. A jeśli chcecie tanio sprowadzić do polski na przykład z USA to wyszukajcie na google firmy które zajmują się transportem z USA do PL. Zamawiacie tanio w USA kamerę na adres danej firmy i potem jak oni ją dostają to wysyłają ją do Polski na wcześniej umówiony adres. Często wychodzi o wiele taniej bo często ceny z wysyłką od razu do PL są strasznie zawyżone.

    Be a HERO.

     

    MacBook Air/ Dji Phantom 2/ Zenmuse H3-3D/ full FPV

     

     


    #7

    brenas666

    brenas666

      Newbie

    • Użytkownik
    • 19 postów
      Dzięki za pomoc :)

      Pepik, brak słów, zawistny i poddający ocenie ludzi i ich pytania...typowy Polak:/

      W ramach wyjaśnienia...myślę, że sporo osób używających Gopro i będących jednocześnie na tym forum, posiada kamerę z USA. Albo sami ją kupowali bezpośrednio na miejscu, albo przez pośrednika. Nie lecę do USA aby szukać kamery, ale przy okazji kupić ją w przystępnej cenie, więc doświadczenie i wiedza w tym zakresie innych osób jest bardzo wskazana. I nie chodzi tu o bezradność i lenistwo w wyszukaniu dobrej oferty.
      Ale bez urazy jakby nie było, tak mi po prostu przyszło do głowy, to się również podzielę ze swoimi odczuciami ;)

      #8

      Cyga

      Cyga

        Specjalista

      • Użytkownik
      • Pip
      • 164 postów
      • Miejscowość:Częstochowa
      • Kamera: Hero 3 Black edition
      • Karta pamięci: Samsung 64GB (10) microSDXC
      Dobra rada tylko, że mnie to ktoś kto tam mieszka sprowadza i za bardzo się na tym nie zna. Ja niestety do USA się nie wybieram dlatego poszukuję taniego sklepu, może ktoś kiedyś zamawiał w ten sposób i wie. My tylko pytamy więc wyluzuj Pepik:)

      #9

      LeoDogg

      LeoDogg

        Wyjadacz

      • Użytkownik
      • PipPipPip
      • 1025 postów
      • Miejscowość:Ciechanów
      • Kamera: GoPro 3 Black
      • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
      Ja mam swoją z Amazona jeśli wam to pomoże a zamawiałem na adres znajomego, który potem wysłał ją do mnie do Polski, wedy na ten zestaw to była najtańsza opcja ale nikt wam dokładnie nie powie co jak i gdzie - jaka jest cena katalogowa każdy wie bo jest na stronie GoPro a moim zdaniem każde odstępstwo od niej to jest już okazja - jeżeli chodzi o model 3 Black to ja zadnych super okazji nie widziałem niestety. Dlatego też napisałem, że jeżeli ktoś będzie w NY to w Newark w NJ warto pojechać do jakiegoś malla i kupić tam oszczędzając na podatku stanowym ( taki ich VAT ) bo w różnych stanach ma różną wartość a tam z tego co pamiętam ma najniższą w całych USA. Sam zakup w USA to już oszczędność i do tego pewność, że nie naliczą celnicy vatu i cła. Pozostaje wam też poszukać na jakiś wyszukiwarkach bo może akurat znajdzie się jakiaś promocja czy coś.

      Ja i cała ta moja twórczość ;)

       




       


      #10

      johnB.

      johnB.

        Newbie

      • Użytkownik
      • 43 postów
        a ja polecam serdecznie . Znajomi z ameryki tam zamawiali, po czym dostałem ją od nich. Nie ma tam podatku z tego co wiem i znajdziesz wszystko co potrzeba. Zamawiałem Surf Ed. bo dają dodatkowe naklejki do deski, które użyje jako normalne np do kasku. Polecam sklep.

        #11

        bazyli2013

        bazyli2013

          Newbie

        • Użytkownik
        • 38 postów
          Generalnie w USA za 1300 kupisz w zależności od kursu, tylko musisz mieć kogoś kto Ci to wyśle jako prezent. U nas pewnie byłoby to samo ale jak wiadomo dystrybutor mocno zawyża cenę żeby zarobić jak najwięcej.
          Skoro w USA można kupić za 1300 to u nas powinna być za 1299 brutto. Mogłaby być taka cena jednak czemu nie zarobić sporo więcej jak się ma ten produkt jako jedyna firma w Polsce ? Marże gwarantowane na tego
          typu produkty dla dystrybutorów to 30-40 % . W USA jest to w sklepie za 399 USD to pewnie sklepy w USA kupują HERO 3 BLACK za jakieś 299 USD z podatkami. Czyli Polski dystrybutor ma to za jakieś tysiąc złotych z
          podatkami a skoro sklepy pchają to za sugerowane 1899 i mają na tym jakieś 20 % to kupują to pewnie za ok 1550 brutto, a więc polski dystrybutor na jednej kamerce ma ponad 500 zł . Faaaaajny biznes co ? Początkowo
          cena na Hero 3 Black ustawiona była 1899 zł ale widać jak ciężko im to dystrybutorowi utrzymać w sklepach bo cena już spadła do ok 1720 zł. Na allegro można kupić ściągane z USA za 1480 ( jak widac ktoś sobie zarabia
          prawie 150 zeta na kamerce ). Wiem jedno, na pewno nie opłaca się kupować w sklepie tak jak ja kupiłem. Hero 3 nie jest warta więcej niż 1200 zł jak na kamerkę zważywszy że nie ma wyświetlacza a jak już to trzeba
          dopłacić do niego ponad 400 zł. Dlatego jest taka rozbieżność między kamerkami. Jest masa kamer która oferuje podobną jakość a kosztuje o wiele mniej.