Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Steadicam Smoothee vs ravencam-steadycam / gimball

Drift gimbal

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

Kosa

Kosa

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 79 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: Szukam nowej
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme SDXC 64 GB

Witajcie,

od jakiegoś czasu coraz bardziej denerwuje mnie trzęsący się obraz na moich filmach. Mimo, że chodzę już teraz z kamerą jak "baletnica" (kiedyś jak "niedźwiedź"  :wink:  ) to i tak drgania są mocno dokuczliwe.

 

Zacząłem się zastanawiać nad zakupem dedykowanego dla Drifta  i będącego w jego ofercie "Steadicam Smoothee" . W dużo lepszej jednak cenie można kupić "Ravencam Steadycam". Czy ktoś z Was zna różnice pomiędzy tymi urządzeniami (oprócz ceny oczywiście) ? Testowaliście je, czy to rzeczywiście pomaga ?

 

I pytanie nr 2: czy znacie jakiś gimball 3D, który dałoby się zastosować do naszego Ghosta S ? Może być nawet "chińczyk".

 

Dziękuję z góry za pomoc !



#2

Kosa

Kosa

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 79 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: Szukam nowej
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme SDXC 64 GB

Ponieważ nie było przez długi czas żadnej odpowiedzi w tym temacie to wreszcie się przełamałem i pojechałem do sklepu przetestować steadycamy.

Test 1 - mały, poręczny gopro curve z przejściówką na Drifta. Kilka minut wyważania, sporo słów krytyki od samych sprzedających tego steadycama i rezygnacja. Co chwilę wszystko się chrzani. Niby już wyważony i po kilku ruchach znowu jakiś przechył. Wyważenie i po chwili znowu krzywizna. Poddaję się ostateczenie, bo ciągle go też trącam ręką przez to, że jest taki mały i blisko dłoni zakrzywienie głównego obciążenia.

 

Test 2 - Ravencam - dużo większy i dużo cięższy. Kilka prób zmiany ciężarków, zdjęcie ostatecznie całego obciążenia. Nie mogę tego nawet poprawnie wyważyć.

 

Test 3 - sprzedawca wyjmuje bardziej profesjonalny i duży steadycam. Patrzę się na to i rezygnuję bez próby. Nie mam zamiaru biegać z czymś takim.

 

Szukam gimbala do Ghosta :) Ktoś może coś polecić ?



#3

Dorob

Dorob

    Newbie

  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Miejscowość:Płock
  • Kamera: Drift Ghost-S
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme 32MB 90|40

I co udało Ci się coś znaleźć do Drifta?

Ja właśnie czekam na swoją kamerkę i szukam w sieci gimbala, niestety nic nie znalazłem.

Jest gimbal do Sony i zastanawiam się, czy nie dało by rady zamontować tam Ghosta.

Ewentualnie odkręcić di silnika mocowanie GP i dorobić takie dla Ghosta.

Pozdrawiam 

MarCin



#4

Kosa

Kosa

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 79 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: Szukam nowej
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme SDXC 64 GB

Niestety nie znalazłem i chwilowo zarzuciłem dalsze poszukiwania. Kontaktowałem się z 2 sprzedawcami gimbala pod Sony i w obu miejscach twierdzili, że Ghost będzie za raczej za ciężki i można próbować, ale na własne ryzyko. Oferowali  przeróbkę i zmianę silnika na mocniejszy, ale oczywiście za dodatkową sporą opłatą, co czyni wówczas ten interes nieopłacalnym. Wolę w takim przypadku poczekać jeszcze z rok i wymienić kamerę na nowszą i lepszą :)

Jeżeli uda Ci się coś znaleźć lub wymyślić to daj znać koniecznie !

 

Powodzenia.



#5

Dorob

Dorob

    Newbie

  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Miejscowość:Płock
  • Kamera: Drift Ghost-S
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme 32MB 90|40

Ale, że jak za ciężka, Sony X1000V waży 117g to raptem 57g różnicy.

Nie chce mi się wieżyć, że silniki by nie dały rady, raczej to chęć naciągnięcia klienta.

Nie znam nikogo, kto by miał gimbal, żeby sprawdzić.

Jeżeli tylko coś mi się trafi, to napewno dam znać.



#6

Kosa

Kosa

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 79 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: Szukam nowej
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme SDXC 64 GB

Raptem 57 gram, ale procentowo to prawie 50% więcej. Więc się nie upierałem a ryzykować nie chcę takiej kasy. Być może rzeczywiście nawet przez jakiś czas gimball będzie działać, ale kto wie ile czasu da radę wytrzymać przy takim przeciążeniu.



#7

Dorob

Dorob

    Newbie

  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Miejscowość:Płock
  • Kamera: Drift Ghost-S
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme 32MB 90|40

Masz rację % to spora różnica.

 

Jest opcja, ale dawka że oczy wychodzą