Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Dymki z tekstem - czyli komiks


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1

Kosa

Kosa

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 79 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: Szukam nowej
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme SDXC 64 GB

Witajcie,

czy próbowaliście robić w Sony Vegas napisy do filmu, ale w stylu komiksu ? Czy SV ma w ogóle jakąś zbliżoną funkcjonalność potrzebną do stworzenia czegoś takiego ? Już tłumaczę dokładniej o co mi chodzi.

 

W jednym z filmów z wakacji mam ogromny szum wiatru i postanowiłem podłożyć tam muzykę a tekst rozmowy wyświetlić w odpowiednio skierowanych "dymkach". Niestety mimo poszukiwań na YT nie znalazłem na to żadnego prostego rozwiązania oprócz tego co sam wymyśliłem, czyli masek dymków nakładanych na film. Problem w tym, że za każdym razem tekst ma różną długość więc trzeba by było mieć dużą liczbę "zdjęć" dymków w różnych rozmiarach i po kolei je "maskować", co będzie strasznie czasochłonne :(

 

Znacie może jakieś prostsze rozwiązanie ?

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.



#2

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk
Zrobić ten "dymek" w psie i anulować go, nic skomplikowanego w tym nie widzę...

Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#3

Kosa

Kosa

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 79 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: Szukam nowej
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme SDXC 64 GB

Przyznaję się, że nie zrozumiałem :oops:  Pisząc o PSie, domyślam się, że chodziło Ci o PhotoShopa. Nie ma go, ale w sumie mógłbym zrobić dymek choćby w Wordzie. Ale o co chodzi z tym "anulowaniem" ? Mógłbyś napisać jeszcze kilka słów ?

Nie mam pomysłu jak w prosty sposób umieścić te dymki na ścieżce filmu i dynamicznie zmieniać ich rozmiary, aby były dopasowane do tekstu wpisanego w SV.



#4

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1919 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB



#5

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk
Animowac* sorry, autokorekta w telefonie ;)
Co do animowania, ovejrzyj pierwszy lepszy tutorial na yt ;)

Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#6

Kosa

Kosa

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 79 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: Szukam nowej
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme SDXC 64 GB

Dzięki, powalczę z tym dzisiaj wieczorem :)



#7

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk
Chociaż na twoim miejscu dałbym po prostu napisy pod filmem ;)

Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#8

Kosa

Kosa

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 79 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: Szukam nowej
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme SDXC 64 GB

Napisy pod "filmem" :)

Tak właśnie od razu zrobiłem w pierwotnej (aktualnej jeszcze) wersji i nawet nieźle się to sprawdziło. Ale w każdym z nowych swoich filmików staram się stworzyć coś nowego i stąd się wziął pomysł na "dymki", które przy okazji trochę by urozmaicały film. Najgorzej tylko się do tego przybrać, bo czasu ciągle mi brakuje :-(



#9

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk
Jeżeli chcesz zrobić tak, aby film wyglądał jak "profesjonalny" to nie kombinuj, ale jeżeli to taki zwykły dla rodziny to droga wolna ;)
Taki tip: jeżeli dymki się będą ruszały to przydało by się zrobić tracking dymków z tekstem.

Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#10

Kosa

Kosa

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 79 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: Szukam nowej
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme SDXC 64 GB

Jestem zwykłym amatorem i są to typowe filmiki wakacyjno-spacerowe + wędkarstwo. Ale sprawia mi to masę radochy dlatego czasem kombinuję, aby wrzucić jakiś ciekawy efekt, który zaskoczy rodzinkę. Zostawię sobie chyba jednak te dymki na sam koniec, bo do tej pory spędziłem już nad tym filmikiem z wakacji ładne 30 godzin a jestem dopiero w połowie roboty :) Wybrać esencję z kilkunastu godzin filmów i odpowiednio to skleić nie jest łatwo.



#11

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk
A pomyśl sobie co ja mam, jak ja mam kilka tera plików ;)
Kazde urozmaicenie miło widzieć, szczególnie gdy nie są to krytycy filmowi :D Ale jeżeli dla rodziny to w tracking sie bawić nie musisz ;)

Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#12

Kosa

Kosa

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 79 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: Szukam nowej
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme SDXC 64 GB

Dlatego ja wyrobiłem sobie specyficzne podejście do motywacji w kręceniu kolejnego filmu i sklejaniu poprzednich :ugeek: Czyli...

Może mi "zalegać" maksymalnie 3 filmy do sklejenia - później nakładam sobie sam "karę", że nie mogę nagrywać nic nowego i nie mogę zabierać nigdzie kamery. W chwili kiedy omija mnie coś ważnego i fajnego, co mógłbym nagrać, natychmiast dostaję motywacji do sklejenia jakiejś zaległości :mrgreen:

Ponadto wychodzę jeszcze z założenia (mocno krytykowanego przez moich kolegów), że po jakimś czasie usuwam oryginalny materiał, z którego skleiłem już końcowy film. Po prostu nie wierzę, że kiedykolwiek będzie mi się chciało przeglądać tony materiałów i od nowa sklejać setki godzin filmów, nad którymi się już wcześniej tyle napracowałem. W ten sposób pozbywam się też problemu z miejscem na dysku. Może to niezbyt rozsądne, ale chwilowo skuteczne.



#13

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

A jaka oszczędność miejsca na dysku :P



#14

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk
Ehh chciałbym tak, a nie ze muszę co chwilę nowe dyski kupować :

Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#15

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

raczej nowych dysków :P