Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

GoPro Hero 4 Black - Live Stream [dwa pytania]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1

smerfwwot

smerfwwot

    Newbie

  • Użytkownik
  • 31 postów
  • Miejscowość:Niepokuryk
  • Kamera: GoPro Hero 4 Black

Czesc

Od razu zaznacze, ze jestem totalnie zielony w tych tematach. Do rzeczy: calosc dotyczy GoPro Hero 4 Black oraz smartfona Samsung Galaxy S5

1. Jak wiadomo kamere GoPro Hero 4 Black mozna obslugiwac za pomoca smartfona (w moim przypadku BEDZIE to Samsung Galaxy S5).

Mozemy wlaczac/wylaczac kamere, nagrywac i wrzucac material w siec (link o takiej mozliwosci ponizej).

 

06:45 - mowa o mozliwosci obslugi kamery za pomoca smartfona
07:55 - aplikacja dla smartfona do obslugi kamery
08:55 - mowa o mozliwosci obejrzenia na smartfonie nagranego na kamerze filmu oraz jego upublicznienia. Niestety nigdzie w filmie autor nie wspomina o obrobce obrazu na smarcie

Pytanie brzmi - czy istnieje mozliwosc poddania obrobce obrazu (nagranego na GoPro) na smartfonie i wrzucenie go pozniej w siec?

Czyli: nagrywam film GoPro > wrzucam go na smartfona > na smartfonie w programie pokroju Windows Movie Maker obraz poddaje lekkiej obrobce (wyciecie scen, dodanie jakiegos efektu rozjasnienia na poczatku filmu i zaciemnienia na koncu, dodanie jakiegos napisu i wszystko) > zapisuje plik i wrzucam go na YouTube

Czy jest taka aplikacja czy cos podobnego, co to umozliwi? Czy jedyny sposob to obrobka filmu na PC lub laptopie?

2. Chat na zywo. Za pomoca samego smartfona jest to mozliwe.

 

2w1y5qh.jpg

Pytanie brzmi - czy jest mozliwe nadawanie obrazu na zywo w sieci poprzez kamere GoPro Hero 4 Black za posrednictwem smartfona (jakas odpowiednia aplikacja)?

Dla jasnosci: Jestem nad jeziorem > odpalam smartfona > uruchamiam GoPro za pomoca smartfona > loguje sie np na youtube/facebook i zalaczam czat na zywo - obraz jest nagrywan GoPro i przesylany bezposrednio za posrednictwem smartfona do sieci



08:12 - polaczenie smartfona z kamera. I chodzi o to czy ten obraz mozna bezposrednio przekazywac w sieci za posrednictwem tego telefonu.

 

W sieci krazy pelno filmow o tym, iz mozna streamowac na zywo z GoPro na PC i laptopie.

 

------------

 

E D Y C J A

 

Znalazlem cos takiego (news z dnia Jun 09, 2013 z oficjalnej strony GoPro):

 

 

Angielski kulawy, ale z pomoca przylecial translator i okazuje sie, ze (cytuje):

 

"Additional features include live streaming video from GoPro cameras to smartphones, tablets and directly to the web via a soon-to-be-released software update. The Wi-Fi BacPac attaches to the back of GoPro cameras to Wi-Fi enable them."

 

I jeszcze jeden link (October 6, 2014):

 

 

I kolejny link (January 26, 2016):

 

 

Cytat:

 

"The move comes two weeks after Periscope integrated with Twitter, livening up the timeline with real-time broadcasts. GoPro broadcasts are likely to represent a small fraction of streams to start with — for one thing, it doesn't yet work with Android. But given the newly fresh questions about Twitter's future this week, it hints at some intriguing new avenues for the Periscope team to explore."

 

Ostatni link (aplikacje):

 

 

Jestem w kropce... w koncu mozna czy nie mozna to zrobic? Pogubilem sie. Nie mniej poczekam na wasze opinie. Byc moze jednak sie da i ktos z tutaj obecnych wie jak to zrobic



#2

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk
Możesz pobrać np premiere od adobe i zmontować, a chyba gopro nawet cos takiego w aplikacji wprowadzilo...ale chyba bardzo podstawowe ;)
Tak, można za pośrednictwem aplikacji periscope.

Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#3

qzyra

qzyra

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 74 postów
  • Miejscowość:Stalowa Wola
  • Kamera: aktualnie brak
  • Karta pamięci: brak
Funkcja transmitowania na żywo przez Periscope jest obecnie dostępna jedynie dla użytkowników urządzeń z systemem operacyjnym iOS, którzy posiadają GoPro HERO4 Black lub Silver. Więc transmisja za pomocą S5 odpada dopóki nie zintegrują programu na androida.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

#4

smerfwwot

smerfwwot

    Newbie

  • Użytkownik
  • 31 postów
  • Miejscowość:Niepokuryk
  • Kamera: GoPro Hero 4 Black

tak jak kolega napisal wyzej - tyle wiem, ze mozna ale na iOS a nie na androidzie (tzn tyle sie dzisiaj doszukalem). dlatego spytalem czy znacie jakies sztuczki - sprawdzone sztuczki a nie gdybanie hehe

 

moze ktos sie nawinie z rozwiazaniem. z cala pewnoscia ta wiedza przyda sie nie tylko mnie ale i Wam =]

 

pozdrawiam



#5

tomaszterka

tomaszterka

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 162 postów
  • Miejscowość:Wodzisław Śląski
  • Kamera: LAMAX X10 TAURUS
  • Karta pamięci: Sandisk Ultra 32GB (10) 48mb/s
Adobe Premiere mobile nie na wszystkich urządzeniach dziala. Dobry i prosty jest też Power Director Video.

Wysłane z mojego Lenovo TAB S8-50L przy użyciu Tapatalka

 Subskrybuj mój kanał  :)


#6

miki

miki

    Newbie

  • Użytkownik
  • 1 postów

    Jeśli mogę się podpiąć to mam zbliżony problem.

    Chciałbym zrobić streaming przez "Ustream" lub "Livestream" przy użyciu komputera macbook air.

    Rok temu robiłem live stream przy użyciu kmery sony action cam bezpośrednio do macbooka air i z niego przy użyciu "ustream" już było live dostępne dla ludzi.

    Teraz mam gopro hero 4 silver i nie ma takiej opcji (brak nfc). Powiedzcie mi proszę czy jest jakaś prosta opcja przesyłania np. przez hdmi itp? 

    Znalazłem kilka filmików w sieci i za każdym razem jest to mocno skomplikowane i niezbędna są dodatkowe urządzenia (blackmagic intensity shuttle, decklink sdi itp)

    Zaczynam żałować, że nie mam już sony...