Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

GP4 - jak uzyskać takie fotki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
  • Przejdź do pierwszego nieczytanego posta
34 odpowiedzi w tym temacie

#21

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2543 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: BMPCC, Gopro H3+B
  • Karta pamięci: SanDisk, Samsung
Nie robi w kwadracie a w 4:3, nie tego nie da się zmienić, a każdy szanujący się fotograf i tak obrabia zdjęcia, chociażby na telefonie.

Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#22

VenomGSXR

VenomGSXR

    Newbie

  • Użytkownik
  • 17 postów
  • Miejscowość:Sierpc
  • Kamera: GoPro Hero 4 silver
  • Karta pamięci: 64GB

pobawilem sie z gp4 black ponad miesiąc i mimo robienia wielu fot (tryb photo) u mnie lepszej jakości wychodzą wyciągniete klatki z filmów nagranych w full hd w 50klatkach.
nie wiem czemu ale nawet przy bardzo dobrej pogodzie w sloneczny dzien, przy ustawieniu na statywie foty wychodza bardzo mdle - lekko przymglone, bez soczystosci obrazu jaki mam w filmach. ratuje je obrobka w photoshopie ale nie o to chodzi.

macie tak samo? do tego czy mozna jakos zmienic format zdjęć aby robił w panoramie a nie w kwadracie na max mp?



ew. czy znacie programik ktory zapisaywal by z automatu klatki z filmu co np. 1/10s?

 

 

moze reka trzesie Ci sie za bardzo? mi w trybie photo wychodza foty (zwazajac na fakt ze to kamera a nie aparat) -  idealne... nie mozesz poruszyc reka podczas robienia foto aby ostrosc byla super... sprawdz jeszcze ISO jaki ustawiasz... mniejsze ISO np 100,200 daje wieksze szumy na foto jesli nie masz doswietlonego obiektu, daj ISO 800 ekspozycja 0 zeby nie doswietlac foto na sile. 

 

a tak dodatkowo powiem ze zeby foto wyszlo Ci super najlepiej robic z PROTUNE ustawienia FLAT i NARROV i obrabiac w lightroomie np... efekt koncowy rewelka...


 


#23

jerry46

jerry46

    Newbie

  • Użytkownik
  • 40 postów
  • Kamera: gph4

moze reka trzesie Ci sie za bardzo? mi w trybie photo wychodza foty (zwazajac na fakt ze to kamera a nie aparat) -  idealne... nie mozesz poruszyc reka podczas robienia foto aby ostrosc byla super... sprawdz jeszcze ISO jaki ustawiasz... mniejsze ISO np 100,200 daje wieksze szumy na foto jesli nie masz doswietlonego obiektu, daj ISO 800 ekspozycja 0 zeby nie doswietlac foto na sile. 

 

a tak dodatkowo powiem ze zeby foto wyszlo Ci super najlepiej robic z PROTUNE ustawienia FLAT i NARROV i obrabiac w lightroomie np... efekt koncowy rewelka...

 

poruszone foto od reki to swoja droga - ale tak jak pisalem - robie ze statywu aby wyeliminować to zjawisko (notabene z reki jeszcze nigdy mi  nieporuszone foto nie wyszlo),

ale wracajac do meritum - chodzi mi o foty bez retuszu w lightroomie czy ps, prosto z aparatu - mozecie tu jakies sample wrzucic jak Wam robia wasze gp4 takie foty? chodzi mi o to ze w takich samych warunkach oswietleniowych duzo lepiej wychodza klatki wyciagniete z filmu niz foty z trybu photo. roznica u mnie jest kolosalna. w trybie photo wygladaja jakbym robil je 5 letnim telefonem, kolory szare stlumione, lekko przymglone.



#24

jacqu1916

jacqu1916

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2345 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: H3+B, H4B x 2
  • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2
Robisz je z protune i ustawienia FLAT czy nie ?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 facebook_icon30x30.jpg

 

  social-instagram-30x30.png

 

  youtube-icon-30x30.png


#25

jerry46

jerry46

    Newbie

  • Użytkownik
  • 40 postów
  • Kamera: gph4

 jacqu1916 - tak, testowalem rozne ustawienia - takze z protune on i off, balansem bieli tez sie bawilem.
widzialem Twoje foty i to jest niebo a ziemia co moje gp robi.
teraz nie mam mozliwosci ich wgrac, na wieczor wrzuce to sami zobaczycie,

nie wiem czy to nie wina softu-bo jak nagram film w tych samych warunkach w fullhd i z niego wyciagne pojedyncza klatke to jakosc jest duzo lepsza



#26

jacqu1916

jacqu1916

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2345 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: H3+B, H4B x 2
  • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2

oddaj na  serwis i już dostaniesz nówkę z nową gwarancją


 facebook_icon30x30.jpg

 

  social-instagram-30x30.png

 

  youtube-icon-30x30.png


#27

VenomGSXR

VenomGSXR

    Newbie

  • Użytkownik
  • 17 postów
  • Miejscowość:Sierpc
  • Kamera: GoPro Hero 4 silver
  • Karta pamięci: 64GB

wg mnie masz zle cos ustawione ... wylacz protune i spot meter i wtedy zrob foto w trybie single i pokaz jaka wyjdzie fota?


 


#28

jerry46

jerry46

    Newbie

  • Użytkownik
  • 40 postów
  • Kamera: gph4

wg mnie masz zle cos ustawione ... wylacz protune i spot meter i wtedy zrob foto w trybie single i pokaz jaka wyjdzie fota?

 

 

fota w trybie single bez protune i spotmeter, pogoda byla bardzo ladna, filmy maja bardzo ladny kolor



#29

jacqu1916

jacqu1916

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2345 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: H3+B, H4B x 2
  • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2
Spoko fota

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 facebook_icon30x30.jpg

 

  social-instagram-30x30.png

 

  youtube-icon-30x30.png


#30

VenomGSXR

VenomGSXR

    Newbie

  • Użytkownik
  • 17 postów
  • Miejscowość:Sierpc
  • Kamera: GoPro Hero 4 silver
  • Karta pamięci: 64GB

mi tez sie wydaje wszystko ok ale po 1 ... nie rob fot pod slonce... 


 


#31

jerry46

jerry46

    Newbie

  • Użytkownik
  • 40 postów
  • Kamera: gph4

a moglibyscie wrzucic kilka przykladowych fot z gp4 bez obrobki w programach graficznych - surówki prosto z kamery.?



#32

VenomGSXR

VenomGSXR

    Newbie

  • Użytkownik
  • 17 postów
  • Miejscowość:Sierpc
  • Kamera: GoPro Hero 4 silver
  • Karta pamięci: 64GB

zrobie dzis po pracy i wrzuce 


 


#33

VenomGSXR

VenomGSXR

    Newbie

  • Użytkownik
  • 17 postów
  • Miejscowość:Sierpc
  • Kamera: GoPro Hero 4 silver
  • Karta pamięci: 64GB

 

single photo a to z motocykla z protune (narrov i flat ustawienia)


 


#34

jerry46

jerry46

    Newbie

  • Użytkownik
  • 40 postów
  • Kamera: gph4

 

single photo a to z motocykla z protune (narrov i flat ustawienia)

dzieki, a moglbys wrzucic fotki w pelnej rozdzialce, nieprzeskalowane? czyste z kamerki



#35

VenomGSXR

VenomGSXR

    Newbie

  • Użytkownik
  • 17 postów
  • Miejscowość:Sierpc
  • Kamera: GoPro Hero 4 silver
  • Karta pamięci: 64GB

okej po pracy zapodam.


 



Wróć do GoPro Hero4 · Następny nieczytany temat →