Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Amkov 7000s

amkov 7000s

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1

gimmesomo

gimmesomo

    Newbie

  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Miejscowość:LLB
  • Kamera: Amkov AMK7000s
  • Karta pamięci: SamsungPro32GB + Kingston32GB

Jest może ktoś kto posiada chińską kamerkę Amkov 7000s ? Od kilku dni jestem jej użytkownikiem. Decyzję o zakupie podjąłem głównie dzięki filmikom/testom dostępnym na YT. Wybierałem pomiędzy Xiaomi, Sjcam a Amkovem. Poszukuję sprawdzonych zamienników baterii oraz ładowarki sieciowej - ktoś coś podpowie ?



#2

alfak123

alfak123

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 107 postów

    Mogles zalozyc wczesniej tematy i spytac tutaj jaka kamere, kto poleca przed jej zakupem :P. Z tego co widze, to mocowania i inne jak do gopro jedynie obudowa moze sie troche roznic wielkoscia, poza tym praktycznie to samo. Co do baterii to niech sie ktos jeszcze wypowie, ale zgaduje, ze to samo co w gopro, jesli tak to polecam KingMa

    ps. czym sie kierowales przy wyborze, ze kupiles akurat Amkova? pamietaj o tym, ze jak ktos porownuje na youtube dwa filmiki np Amkov 7000s vs gopro i wstawia filmik 720p to takie porownanie jest troche z dupy w tej rozdzielczosci wg mnie



    #3

    gimmesomo

    gimmesomo

      Newbie

    • Użytkownik
    • 9 postów
    • Miejscowość:LLB
    • Kamera: Amkov AMK7000s
    • Karta pamięci: SamsungPro32GB + Kingston32GB
    Hej,
    Odnośnie mocowań, wydaje mi się, że są takie same. Dokupowałem kilka akcesoriów, zamienników, dla GP 3/4 i wczoraj je sprawdzałem, są ok. Bateria jaka jest wykorzystana w Amkov 7000s jest taka sama jak do GP4, w związku z tym poszukuję sprawdzonych zamienników i rozumie, ze KingMa się sprawdzą - dzięki za podpowiedź ;) Przy wyborze kamerki kierowałem się ceną, stopniem ostrości, barwami itp. Przetrzepałem internet i porównałem filmiki tylko w jakości 1080 kilku modeli, kilku producentów. Przyznaję, że ciężko znaleźć filmiki które odzwierciedlają faktyczną jakość nagrywania.
    Mam nagrany pierwszy krótki, testowy filmik na podwórku, przy zachmurzonej pogodzie. Mam też nagranie z samochodu jako kamerka samochodowa, tuż przed zachodem słońca, w okolicach godziny 17. W razie potrzeby postaram się je udostępnić, w jakiś sposób, raczej nie na YT. Na polskich forach nie znalazłem żadnej opinii na jej temat.. ryzyk fizyk ;)

    #4

    alfak123

    alfak123

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 107 postów

      No wlasnie tez troche malo info znalazlem, chyba najnowszy chinczyk ;p. Pytalem dlatego, bo ja bym wolal sprawdzone xiaomi yi, jest calkiem popularne i warte swojej ceny jakbym mial kupowac druga kamerke jako dodatkowa to bralbym wlasnie xiaomi. Mam GP4, dokupilem 4 baterie kingma i polecam



      #5

      gimmesomo

      gimmesomo

        Newbie

      • Użytkownik
      • 9 postów
      • Miejscowość:LLB
      • Kamera: Amkov AMK7000s
      • Karta pamięci: SamsungPro32GB + Kingston32GB
      Chińczyk wyskoczył prawdopodobnie w styczniu ;) Z firmware 1.0, do tej pory wypuścili już firmware 1.03 i 1.04. Wczoraj właśnie zaktualizowałem chociaż nie wiem jakie fixy wprowadzili. Co do ceny, trafiłem ją na gearbeast w promocji, za 83$. Linki do filmów mogę podrzucić na priva, z tego względu, że wrzuciłem na prywatny, mały serwerek na którym mam limity na transfery.

      Tutaj jakiś Włoch porównuje Amkova 7000 z Xiaomi ;)



      na YT trzeba wpisywać różne frazy na przemian, żeby zwiększyć zakres wyszukiwania, np. "amkov 7000s" lub "amk7000s"

      Czekam na słoneczne dni żeby sprawdzić co oferuje przy konkretniejszych warunkach, na chwilę obecną non stop mam pochmurnie i deszczowo :/

      #6

      greku792

      greku792

        Użytkownik

      • Użytkownik
      • 110 postów
      • Kamera: AEE MagiCam S50+
      • Karta pamięci: ADATA 16GB Kingston 4GB

      Sugerując się tym porównaniem to wydaje mi się że AMKOV jest bardziej ostry i ma lepsze kolory, z drugiej strony Xaomi jest już jakiś czas na rynku i wyrobiło już sobie markę, miejmy nadzieję że twoja kamera będzie służyła długo i bezawaryjnie i że będziesz z niej zadowolony.


      Mój kanał na


      #7

      alfak123

      alfak123

        Użytkownik

      • Użytkownik
      • 107 postów

        Tutaj wg mnie bardziej miarodajne porownanie 



        #8

        gimmesomo

        gimmesomo

          Newbie

        • Użytkownik
        • 9 postów
        • Miejscowość:LLB
        • Kamera: Amkov AMK7000s
        • Karta pamięci: SamsungPro32GB + Kingston32GB
        Ale nie ma tam amkov 7000s :/ Co do Xiaomi to fakt, są już trochę na rynku ale znalazłem też tematy o awaryjności Xiaomi. Jak dla mnie xiaomi powinno wypuścić na chwile obecną nowszy model..

        #9

        alfak123

        alfak123

          Użytkownik

        • Użytkownik
        • 107 postów

          moj blad, co kazdy film to inny, ale warto sprawdzic te kamery na filmach w ruchu do czego sa przeznaczone wtedy juz nie jest tak kolorowo, inna sprawa ze co film to inaczej to wyglada



          #10

          greku792

          greku792

            Użytkownik

          • Użytkownik
          • 110 postów
          • Kamera: AEE MagiCam S50+
          • Karta pamięci: ADATA 16GB Kingston 4GB
          Patrząc na obydwa filmiki odnoszę wrażenie ze to jednak Xiaomi ma lepszy obraz,lecz to moje zdanie i być może się mylę. Ja osobiście wybrał bym Xiaomi Yi dlatego że jest to znana marka na rynku kamer POV, wolał bym chyba nie ryzykować zakupu nie sprawdzonego sprzętu.

          Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
          • alfak123 lubi to

          Mój kanał na


          #11

          alfak123

          alfak123

            Użytkownik

          • Użytkownik
          • 107 postów

            Dokladnie, a co do nowego modelu xiaomi to prawda przydalby sie, mam nadzieje ze wyjdzie w okolicach premiery GP5



            #12

            Michal

            Michal

              Alpha i Omega

            • Senior Moderator
            • PipPipPipPipPip
            • 5061 postów
            • Miejscowość:Polska
            • Kamera: Hero 3
            • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

            Wpierw przed Yi miał być model z 4k! Pewnie i tak w drodze :)


             


            #13

            gimmesomo

            gimmesomo

              Newbie

            • Użytkownik
            • 9 postów
            • Miejscowość:LLB
            • Kamera: Amkov AMK7000s
            • Karta pamięci: SamsungPro32GB + Kingston32GB

            inna sprawa ze co film to inaczej to wyglada


            Fakt, co film to inaczej. Jeden to 1080p okrojony przez YT (Amkov), drugi 1080p60f wrzucony na YT strumieniowo (Xiaomi). W przypadku, poniżej, będzie odwrotnie, dodatkowo jeden w ruchu z bliskim kadrem bez antishocka i z łapki, drugi kręcony głownie ze statywu lub łapka z antishockiem, kolejna kwestia to ustawienia i warunki..




            Wałkować temat można dalej ale to może założyć temat typu 'amkov vs. xiaomi' ;)

            Wracając do tematu baterii czyli takiej samej jak w Hero4 czyli AHDBT-401.. Dogrzebałem się, że z zamienników poleca się głównie:
            - KingMa
            - Newell
            Są jeszcze jakieś opcje ? Macie może sprawdzone źródełka do zakupu w przystępnej cenie ? :)

            #14

            alfak123

            alfak123

              Użytkownik

            • Użytkownik
            • 107 postów

              Ja kupowalem na dx, ale wtedy jeszcze nie znalem Aliexpress, najlepiej ktorys z tych dwoch

              ps. nie wiem jaki jest sens porownania kamerek sportowych ze statywem ;d



              #15

              mirko

              mirko

                Newbie

              • Użytkownik
              • 1 postów
              • Miejscowość:K
              • Kamera: -
              • Karta pamięci: -

              Witam.

              Zastanawiam się na zakupem kamerki Amkov AMK7000S , i tu zwracam się z prośbą  do użytkowników tejże kamerki o spostrzeżenia i opinie.

              Proszę o ewentualne sugestie jaką inną ( lepszą) kamerkę polecacie do powiedzmy 100$.

              Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.




              Wróć do Pozostałe · Następny nieczytany temat →