Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

GoPro Hero 4 Black - ładowanie kilku baterii jednoczesnie za pomoca gniazda elektrycznego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1

smerfwwot

smerfwwot

    Newbie

  • Użytkownik
  • 29 postów
  • Miejscowość:Niepokuryk
  • Kamera: GoPro Hero 4 Black

Czesc.

Zalozylem osobny temat, poniewaz w zadnym innym nie znalazlem tego, co mnie interesuje.

Wybieram sie w kilkumiesieczna podroz (pieszo + autostop). Podczas wedrowki bede korzystal z kamery GoPro Hero 4 Black. Jak wszyscy doskonale wiemy, ladowanie baterii to kluczowy problem do rozwiazania.

Zakupilem dwie takie ladowarki z bateriami w zestawie:



Jak widac, wyjscie jest w formie USB. I tu jest problem. Liczylem na to, ze aby moc szybko i wydajnie naladowac kilka baterii na raz to zakupie rozdzielacz sieciowy do zwyklego gniazdka elektrycznego i wsio. Po prostu takie gniazdko jest dostepne wszedzie: restauracje, stacje benzynowe, dworce, nawet prywatne domostwo.

Jestem kompletnym laikiem jezeli chodzi o kwestie zwiazane z pradem (sila, natezenie, moc, napiecie itp dla mnie to jedno i to samo
chociaz wiem, ze tak nie jest). Wpadlem wiec na pomysl zeby dokupic przejsciowke z usb na zwykle gniazdo i w ten sposob rozwiazac
problem. Jednak po przeczytaniu kilku tematow narodzily sie kolejne watpliwosci...

Do rzeczy. Rozmyslalem nad:

1. zakupem tego:



lub tego



2. i zakupem tego:



Schemat mialby byc prosty. Wtykam ladowarke sieciowa do zwyklego gniazdka elektrycznego, do ladowarki podczepiam rozdzielacz usb, a do rozdzielacza usb dopiero podczepiam dwie wlasciwe ladowarki baterii gopro hero 4 black

 

whzny9.jpg

Czy to jest sensowne i wlasciwe?

Dla zobrazowania - warunki jakie musza zostac spelnione:
- podczepic ladowarke dla baterii gopro hero 4 black pod gniazdko elektryczne
- jednoczesne ladowanie kilku baterii na raz (czyli jednoczesne podlaczenie dwoch ladowarek gopro)

Byc moze bede zmuszony zakupic malego laptopa. Moze wowczas wszystkie te problemy rozwiaza sie same...

Najbardziej zalezy mi na sprawdzonych przez was rozwiazaniach. Jestem przekonany, ze niektorzy ladowali swoje sprzety z gniazda elektrycznego pomijajac pc i laptopy

Pozdrawiam



#2

jacek00

jacek00

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 114 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: GoPro Hero 4 Silver
  • Karta pamięci: Samsung 32 GB UHS-1
Nie masz żadnych ładowarek od smartphona? Każda ładowarka w zasadzie ładuje prądem 1A

#3

dembol

dembol

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 77 postów
    Nie wystarczy, że kupisz ładowarkę sieciową z kilkoma gniazdami USB ?

    #4

    smerfwwot

    smerfwwot

      Newbie

    • Użytkownik
    • 29 postów
    • Miejscowość:Niepokuryk
    • Kamera: GoPro Hero 4 Black

    @jacek00

     

    nie mam

     

    @dembol

     

    moze wystarczy. zalozylem ten temat, aby dowiedziec sie jaka opcja bedzie najlepsza

     

    --

     

    Znalazlem cos takiego:

     

    4xUSB... ale jak patrze na zdjecie to kazde gniazdo jest inne: 1A 2A 3A 4A

    Skoro ladowac mam wylacznie na 1A to pozostale gniazda na nic mi sie nie przydadza (chyba)

     

     

    4xUSB... ale ponownie cos mi tu nie gra z napieciem

    - napięcie wejściowe: DC 5.1V - 2.1A

    - napięcie wyjściowe: DC 100-240V AC . 50/60Hz, 300mA

    Zamiast 1A jest 2.1A. Jest tam wzmianka o tym, ze moc ladowania jest rozdzielana, ale nie chce bawic sie w testowanie czy tak jest

     

     

    4xUSB... i ponownie zagadka zwiazana z napieciem

    Cytuje: "Moc ładowarki jest rozdzielana, przy podpinaniu urządzeń do kolejnych portów USB. Oznacza to, że możesz podłączyć jednocześnie dwa urządzenia 2100mA lub np. cztery urządzenia 1000mA." Nie jest za mocna?

     

     

    4xUSB... niby tez fajnie wszystko rozpisane, ale jak ktos sie nie zna na napieciach to i tak calosc jest niezrozumiala

     

     

    4xUSB... ta wydaje sie spelniac normy. Tyle ze w porownaniu do innych jest dosc droga

     

     

     

    To tyle z ladowarek z wejsciami na USB x3 lub x4 (mniej gniazd odpada)

     

    Dla zobrazowania: chcialbym w jednym czasie ladowac 4 x bateria GoPro (po dwie na dwie ladowarki) + battery bacpac

     

    Dzieki za sugestie. Mam nadzieje, ze jeszcze mi dopomozecie

     

    Pozdrawiam =]



    #5

    jacqu1916

    jacqu1916

      I'm a Pro!

    • Moderator
    • PipPipPipPip
    • 2381 postów
    • Miejscowość:Warszawa
    • Kamera: H3+B, H4B x 2
    • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2
    Kup sobie dwie podwójne ładowarki i do tego dwie ładowarki do telefonu 2A i jedna 1A
    Ot i cała filozofia

    Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

     facebook_icon30x30.jpg

     

      social-instagram-30x30.png

     

      youtube-icon-30x30.png


    #6

    smerfwwot

    smerfwwot

      Newbie

    • Użytkownik
    • 29 postów
    • Miejscowość:Niepokuryk
    • Kamera: GoPro Hero 4 Black

    mam nadzieje, ze dobrze cie zrozumialem

     

    Kup sobie dwie podwójne ładowarki

     

    Kupione x 2

     

     

    i do tego dwie ładowarki do telefonu 2A

     

    Na allegro - dla pewnosci moge kupic nawet x 2

     

     

    i jedna 1A

     

    Rowniez na allegro. Jedna z tanszych

     

     

    --

     

    Jestem otwarty na wszelkie propozycje. Jezeli bedzie trzeba to kupie drozsze ladowarki. Gdyby ktos chcial to mile widziane linki do konkretnych produktow

     

    Pozdrawiam =]



    #7

    jacek00

    jacek00

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 114 postów
    • Miejscowość:Warszawa
    • Kamera: GoPro Hero 4 Silver
    • Karta pamięci: Samsung 32 GB UHS-1
    To Ciekawości, czym ładujesz smartphone?

    #8

    smerfwwot

    smerfwwot

      Newbie

    • Użytkownik
    • 29 postów
    • Miejscowość:Niepokuryk
    • Kamera: GoPro Hero 4 Black

    niczym. nigdy nie mialem ani smarta ani iphona. Wlasnie czekam na swojego pierwszego w zyciu samsunga hehe

     

    W kazdym razie fajnie by bylo gdybys bardziej konstruktywnie odniosl sie do tego co napisalem wyzej

     

    Pozdrawiam =]



    #9

    smerfwwot

    smerfwwot

      Newbie

    • Użytkownik
    • 29 postów
    • Miejscowość:Niepokuryk
    • Kamera: GoPro Hero 4 Black

    czesc

     

    najistotniejsze elementy wyposazenia gopro juz przyszly. pozostalo jeszcze dokupic przjsciowki itp ale cos dzisiaj zrobilem i nie daje mi to spokoju. otoz podczepilem pod swojego starego lapka 2 ladowarki gopro z 4 bateriami oraz 1 ladowarke z battery bacpac i wszystko ladowalem jednoczesnie wlasnie za pomoca laptopa

     

    pytanie: czy to jest dobry i rozsadny sposob ladowania baterii za pomoca lapka?

     

    Jako ze na smartfonie samsung glaxy s5 co prawda mozna obrobic film nagrany za pomoca goprowki, ale najwyzsza jakosc jaka udalo mi sie osiagnac to 480 (skala youtube, nie dalo sie w hd 720). w zwiazku z tym najprawdopodobniej kupie ten tablet:

     

     

    tak sie sklada, ze ma az 3 wejscia usb, wiec jezeli pomysl ladowania za posrednictwem tableta nie jest zly to kwestie przejsciowek mialbym rozwiazana

     

    Podsumowujac:

     

    1. Jezeli to nie problem to ladowalbym baterie za posrednictwem tableta (3 x usb = 2 x podwojna ladowarka gopro + 1 x ladowarka battery bacpak).

     

    2. Jezeli odpada opcja nr 1 to w gre wchodzi ta, czyli przejsciowki z usb na zwykle gniazdo + zlodziejka/rozgaleznik dla 3-4 wtyczek zeby ladowac kilka urzadzen jednoczesnie (zlodziejka ma powiedzmy 4 gniazda, do ktorych podczepiam 3 przejsciowki dla USB)

     

    3. Dzisiaj kilka osob polecalo mi power banki... no OK ale przeciez ja bede mial kazdego dnia dostep do pradu, wiec chyba nie jest zbyt rozsadne bawic sie w noszenie kolejnych gadzetow, ktore i tak przeciez tez trzeba ladowac

     

    Kwestia ladowania jest ostatnim problemem do przeskoczenia. Pozostaje jeszcze odpowiedni program do prostej obrobki obrazu i dzwieku (wyciac, przyciac, wstawic tekst, wstawic zdjecie, dodac nagranie muzyczne i zapisac, bez zbednych ceregieli typu niesamowite efekty specjalne).

     

    To tyle. Jutro chyba skocze przetestowac jeszcze ciepla, dopiero wyciagnieta z pieca kamerke z mocowaniem na glowe =]



    #10

    darekhifi

    darekhifi

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 72 postów
      Ładowanie z laptopa raczej bardzo wolne będzie (mała wydajność prądowa), powerbank dobre rozwiązanie bo jak go naladujesz to w przypadku braku dostępu do sieci, naladujesz parę baterii!

      Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

      #11

      Szakal

      Szakal

        Newbie

      • Użytkownik
      • 19 postów
      • Miejscowość:Kraków
      • Kamera: Sony X1000VR + Canon IXUS 110 IS
      • Karta pamięci: SanDisk 64GB Extreme Pro UHS-1

      smerfwwot ja u siebie zrobiłem tak, że kupiłem:

      A Ty jak w końcu ładujesz baterie do GoPro ?