Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Stabilizator Feiyu Tech G4s

feiyu tech g4s stabilizator gimbal 360 stopni gimbal gopro

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

nobi

nobi

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 165 postów
  • Miejscowość:Jarosław
  • Kamera: GP3B&GP4B&Ph3&S900+Gh4
  • Karta pamięci: class10 90mb/s 64gb

Nowość roku 2015, gimbal ręczny trzyosiowy, bez blokady obrotu. Działa we wszystkich trzech osiach, 360st.

Zupełnie nowy wygląd, nowa funkcjonalność, wbudowany joystick sterowania, w 100% dedykowany pod GOPRO Hero 4, 3+, 3.

 

Już jest! Bawiłem się kilka miesięcy z G4 i jestem mega zadowolony! Dlatego też zamówiłem jego następce w którym największą różnica jest to, że każda z osi można obracać 360 stopni oraz posiada wbudowany przycisk joystick sterowania! W najbliższych dniach przetestuje, porównam z G4, opiszę co i jak!

Załączony plik  P1070612.JPG   103,95 KB   30 Ilość pobrań

 

Cena prezentowanego zestawu tj gimbal + przedłużka + pilot bezprzewodowy to ok 1500zł.

 

Jako pierwszy gimbal do GoPro w historii pozwala na obracanie kamerą w wszystkich trzech kierunkach o 360 stopni.
 
Nowy, szybki i zarazem bezpieczny sposób mocowania kamery GoPro.
 
Bezpośrednie ładowanie kamery z gimbala.
 
Zaawansowane sterowanie gimbalem do GoPro jeszcze nigdy nie było takie wygodne.
 
Zczytywanie danych bezpośrednio z gimbala, bez potrzeby wyjmowania GoPro.
 

 

 

 

PLUSY

 

 

  Teraz przy wyjeździe/transporcie odkręcam końcówkę, chowam, zamykam i po sprawie, bez obaw o uszkodzenia jak przy poprzedniku!

 

 Męczyło mnie ciągłe przesuwanie, obracanie ręką, a teraz po sprawie, ruszam joystickiem, a kamerą w wskazanym kierunku się porusza!

 

 

 kamery z akumulatorków gimbala! W poprzedniku baaaardzo rzadko ładowałem baterie, a tutaj nareszcie wykorzystam ich pojemność nie wyjmując kamery!

 

nie ma już śrubek, jest plastikowy klips co przyspiesza montaż/demontaż kamery,

 

 na spodzie uchwytu dzięki któremu możemy zamocować do  itp! Co tylko wyobraźnia nam podpowie!

 

WAGA! Nie sprawdzałem jaka jest dokładnie różnica, ale z pewnością jest lżejszy!

 

 

 

MINUSY

 

 

= zmusza do rozłączenia akumulatorków co wydłuża czas rozłożenia->schowania->wyciągnięcia->złożenia->użycia,

 

 mam dziwne odczucia, że jest tandetnie wykonany bo wydaje dźwięki podczas używania,

 

nie ma śrubek mocujących, jest klips plastikowy = kamera tylko bez lcd,

 

360 stopni osi pitch nie działa przy użyciu tego , gdyż ten filtr blokuje obrót,

 

- klips/zatrzask kamery do gimbala powoduje wypchnięcie filtra (jeśli ktoś używa) który to pojawia się na materiale.

 

 

 

 

 

Ja tam nie widzę tych wielkich wibracji co czytałem w różnych postach i oglądałem na kilku filmikach, czuje, że przy zbliżaniu wszystkich silniczków one pracują, ale to są magnetyczne więc na mój rozum 3 magnesy obok siebie dziwne żeby nie pracowały. Choć ktoś kto zna budowę i technikę mógłby coś więcej na ten temat się rozpisać. Nie mam problemów i na filmikach tego nie zaobserwowałem. Pewnie teraz pochwaliłem i zaraz mnie się zepsuje  :P

Podsumowując jak dla mnie więcej + niż - to i polecam! Ktoś kto nie używa wcale stabilizatora nie ma co oceniać materiału jak i gimbala dopóki nie spróbuje cosik z nim nagrać. Na dniach zrobię porównanie z G4s i bez, a zaraz po tym zrobię porównanie G4 i G4s.


  • Bunny07 lubi to
powolutku się ziemniaczki gotują...

#2

jacqu1916

jacqu1916

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2376 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: H3+B, H4B x 2
  • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2
Z chęcią przeczytam jak się sprawuje

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 facebook_icon30x30.jpg

 

  social-instagram-30x30.png

 

  youtube-icon-30x30.png


#3

ozimZ750R

ozimZ750R

    Newbie

  • Użytkownik
  • 1 postów
    Jakiej średnicy filtr można założyć do GoPro zamocowanego do tego gimbala?

    Wysłane z mojego SM-T325 przy użyciu Tapatalka

    #4

    nobi

    nobi

      Specjalista

    • Użytkownik
    • Pip
    • 165 postów
    • Miejscowość:Jarosław
    • Kamera: GP3B&GP4B&Ph3&S900+Gh4
    • Karta pamięci: class10 90mb/s 64gb

    W najbliższym punkcie krawędź soczewki kamery GP3B do krawędzi osi Pitch gimbala G4s to 3mm, jak znajdziesz pasujący daj znać! Powodzenia ;]


    powolutku się ziemniaczki gotują...

    #5

    Micheł

    Micheł

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 381 postów
    • Miejscowość:Jastrzębie Zdrój
    • Kamera: Gopro Hero 4 Silver Edition
    • Karta pamięci: Sandisk Extreme Plus 32GB

    W niedalekiej przyszłości też chce zakupić jakiś gimbal, na pewno przyda się twoja recenzja. Gdzie kupowałeś te cudo i za ile? :P



    #6

    nobi

    nobi

      Specjalista

    • Użytkownik
    • Pip
    • 165 postów
    • Miejscowość:Jarosław
    • Kamera: GP3B&GP4B&Ph3&S900+Gh4
    • Karta pamięci: class10 90mb/s 64gb

    O , raty 0%, cena pierwszy post. Bardzo polecam użycie stabilizatora gdyż mega poprawia nagrania, już kiedyś pisałem, że jak teraz patrzę na poprzednie to aż mi szkoda, ale co zrobić, takie z rąsi też mają swój klimat ;] u mnie wybór padł na FY i nie żałuje, a od kilku dni podziwiam ich kolejny produkt i zbieram fundusze ;]


    powolutku się ziemniaczki gotują...

    #7

    Micheł

    Micheł

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 381 postów
    • Miejscowość:Jastrzębie Zdrój
    • Kamera: Gopro Hero 4 Silver Edition
    • Karta pamięci: Sandisk Extreme Plus 32GB

    A faktycznie nie zauważyłem, dzięki rozważam różne opcje :)




    Wróć do Akcesoria · Następny nieczytany temat →



    Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: feiyu tech g4s, stabilizator, gimbal, 360 stopni, gimbal gopro