Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

1080p vs 1080p narrow vs 1080p Superview


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1

VenomGSXR

VenomGSXR

    Newbie

  • Użytkownik
  • 23 postów
  • Miejscowość:Sierpc
  • Kamera: GoPro Hero 4 silver
  • Karta pamięci: 64GB

Posiadam Gopro od 2 tyg i mimo ogladania yt i czytania wielu angielskich artykułow nadal nie rozwiewa to pytanie moich watpliwosci, bardzo prosze was o sugestie co polecicie ogolnie do krecenia jako najlepszy tryb (filmy motocyklowe, z wakacji, z ogrodu) 1080p czy moze 1080p narrow bez rybiego oka lub 1080p Superview... Niby czytalem ze narrow traci jakosc, czy jest to duza strata, zauwazalna? Superview niby nienaturalny wyglad filmu ale czy 1080p jest bardzo uciety obraz wzgledem S?:P doradzcie cos wiecej:)


 


#2

micek

micek

    Newbie

  • Użytkownik
  • 36 postów
  • Kamera: GoPro 3+ SE
  • Karta pamięci: Sandisc, 64GB, (10)

Ja osobiście do praktycznie każdego rodzaju filmów używam trybu medium. A według mnie najlepiej abyś kręcił w superview,a potem usuwał efekt rybiego oka. Chociaż w sumie wtedy filmy tracą lekko na jakości. Ale nie jest to zauważalne(przynajmniej dla mnie).



#3

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk
Każdemu odpowiada inny tryb. Potestuj i poczytaj. Narrow to wycięty kawałek obrazu 1080p, to samo uzyskasz w postprodukcji. Superview używasz wtedy gdy potrzebujesz mieć dużo rzeczy w kadrze, a 1080p to normalny format, uniwersalny można napisać.

Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !!