Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

ok 1500 zł - skomplikowana sprawa...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

thomasward

thomasward

    Newbie

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Miejscowość:WARSZAWA

Witam, potrzebuję kamery sportowej która posłuży do nagrywania dwóch rzeczy: filmów fabularnych oraz nagrań ze spacerów. O ile ta druga funkcja jest easy i zakłada zwykłe przymocowanie kamery do jakiegoś kasku czy coś, o tyle ta pierwsza to jest spore wyzwanie. Zależy mi także na akcesoriach do owej kamery. Wydać na kamerę + akcesoria mogę ok. 1500 zł, w uzasadnionych przypadkach więcej. 

 

Co potrzebuję?

- kamery zdolnej płynnie nagrywać w 24 i 48 k/s w jakości 780p

- mile widziana zmiana możliwości liczby klatek na s na niestandardową, np. 33, 36 itd.

- akcesoria; baaaardzo zależy mi na tym, aby mieć coś a'la maski, czyli mocowanie do kamery, które zapewniałoby jak najbardziej realistyczny widok z pierwszej osoby. Ważne też, by mocowanie to było niezawodne, bo osoba trzymająca kamerę będzie biegała, potykała się, skakała itd. No i przydatne będą także inne akcesoria w stylu klasycznego mocowania do hełmu itd.

- mile widziana możliwość zmiany innych ustawień technicznych kamery w polu za pomocą laptopa/smartfona/czegokolwiek 

 

 

Jeżeli macie jakiś inny pomysł jak miast maski realistycznie imitować POV to piszcie. Nad akcesoriami (maska) też mogę niby popracować i samemu jakieś stworzyć, ale to kosztowne i niepewne... Jestem zielony w tym temacie, a zależy mi na tym zakupie. Pomożecie?



#2

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 4192 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Ciężko to widzę . . .

 

By nie powiedzieć że takiej kamery nie ma.



#3

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: BMPCC, Gopro H3+B
  • Karta pamięci: SanDisk, Samsung
1. Każda kamera w kształcie gopro plus kilka przedłużek do kasku i już masz mocowanie z poziomu oczu, co prawda użytkownik nie widzi praktycznie nic, ale nie takie rzeczy już się na planach filmowych działy ;)
2. Żadna kamera nie ma możliwości niestandardowej zmiany fps.
3. Praktycznie każda kamera ma możliwość sterowania zdalnie.

Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#4

thomasward

thomasward

    Newbie

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Miejscowość:WARSZAWA

Dzięki wam za pomoc. A pomożecie wybrać jakiś konkretny model do moich potrzeb? Bo serio, kompletnie się na tym nie znam. Skoro wystarczy kilka przedłużek to z budową maski sobie poradzimy, to, co widzi kaskader jest akurat nie aż tak istotne. :P Ważne, by na planie można było manipulować przy ustawieniach, no i ta zmiana z 24 na 48 k/s.



#5

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 4192 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Nie lepiej przerobić materiał na kompie?

 

Ale 48kl/s masz w Xiaomi ->



#6

thomasward

thomasward

    Newbie

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Miejscowość:WARSZAWA

A jak z jakością audio i video przedstawionego przez ciebie modelu? Zależy mi na tym, by były wysokie. 



#7

thomasward

thomasward

    Newbie

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Miejscowość:WARSZAWA

Zatem jaką kamerkę polecacie? ;)



#8

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: BMPCC, Gopro H3+B
  • Karta pamięci: SanDisk, Samsung
Hmm jeżeli tanio to xiaomi, kilka mocowań i mikrofon jeżeli ci zależy na dźwięku.
Raczej potrzebujesz czegoś w kształcie gopro żeby zamocować przed twarzą...

Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#9

thomasward

thomasward

    Newbie

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Miejscowość:WARSZAWA

A gopro hero 4 silver plus SARAMONIC GoMic będą okej? :> 




Wróć do Co kupić ? · Następny nieczytany temat →