Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

nagrywanie w nieco gorszych warunkach oświetleniowych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1

jerry46

jerry46

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 52 postów
  • Kamera: gph4

mam problem z gp4 black, ktory meczy mnie od dosc dawna - mianowicie jak zachowuja sie wasze kamerki w nieco gorszych warunkach oswietleniowych? tzn np. spacer wieczorem przy oswietlonej latarniami drodze, nocne widoki miasta itp.?
    u mnie na trybach automatycznych kamerka chyba nie dobiera poprawnie iso bo obraz jest praktycznie czarny - tak jakby kamera trzyamala bardzo niskie iso. dopiero reczne wejscie na protune i ustawienie limitow np na 1600 iso daje jako taki efekt. w wiekszosci przypadkow jednak musze i tak zejsc do 3200 a wtedy to piksel na pikselu.
    
 znalazlem taki test:
 
 
 u mnie jest dokladnie na odwrot- w takich warunkach jak na filmie u mnie na 1080/24kl na auto bez protune mam czarny obraz, dopiero zejscie do PT i ISO 1600/3200 sprawia ze cokolwiek na filmie widac.
 jak to wyglada u Was?



#2

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5030 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Protune to akurat nie co inny tryb którego założeniem jest obrabianie materiału w postprodukcji. 


MichalCam

 


#3

Zefir

Zefir

    Newbie

  • Użytkownik
  • 15 postów
  • Miejscowość:Włocławek
  • Kamera: gopro hero 4 silver
  • Karta pamięci: sandisk extreme 60/40 64 gb

Jestem posiadaczem hero4 silver  i długo zastanawiałem się na wyborem hero czy sony,osobiście uważam ,że sony daje sobie lepiej radę w ciemności ma lepsze nasycenie kolorów śnieg jest naprawdę bialutki a niebo granatowe posiada również stabilizator obrazu niestety wysiada podczas robienia filmu pod wodą filmy są rozmyte i nie trzymają ostrości i to jedynie zaważyło , że mam dziś hero 4 gdyż w sierpniu wybieram się na Zakynthos póżniej może Egipt i chcę troszkę zrobić ujęć w wodzie.Osobiście mam wrażenie, że  gopro daje ciemny obraz w pochmurne dni czy  kręcenie w budynku przy sztucznym świetle nie zależnie od ustawień to taki ich charakter i trzeba się z tym pogodzić nawet xiaomi lepiej sobie radzi po zmierzchu.Pozdrawiam.



#4

jerry46

jerry46

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 52 postów
  • Kamera: gph4

ok ale jakby mi ktos odpowiedzial na moje pytanie byloby super - czy nagrywajac bez protune na samym automacie macie obraz ciemniejszy czy jasniejszy niz nagrywajac z wlaczonym protune i ustawieniem wysokiego iso-np 6400? na filmie ktory zapodalem wyglada na to ze automat dosc dobrze radzi sobie z doborem iso na automacie - u mnie jest na odwrot - filmy na auto sa przy salbym swietle czarne i kompletnie nic nie widac a jedynie recznie zwiekszenie iso polepsza sprawe



#5

darekhifi

darekhifi

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 68 postów
    MicBergsma na YT przerabiał problem o którym piszesz.

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

    #6

    jerry46

    jerry46

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 52 postów
    • Kamera: gph4

    MicBergsma na YT przerabiał problem o którym piszesz.

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

    a moglbys poratowac linkiem do tego filmu? kanal bergsmana ogladam czesto ale nie znalazlem tam takiego filmu



    #7

    darekhifi

    darekhifi

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 68 postów
      Zobacz ten
      I inne jego na temat protune, low light

      Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

      #8

      jerry46

      jerry46

        Użytkownik

      • Użytkownik
      • 52 postów
      • Kamera: gph4

      Zobacz ten
      I inne jego na temat protune, low light

      Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

      wszystko fajnie ale ten film nie podejmuje problemu iso a jedynie ustawienia balansu bieli. ogladalem go juz wczesniej.

      mi caly czas chodzi o ISO - jak zachowuje sie u Was automat? jakie dobiera ISO w slabym swietle? na tym filmie tego nie widac - na tym pierwszym juz lepiej-bo gosciu testuje samo ISO. czy gopro dazy na automacie do jak najlepszego odwzorowania otoczenia w slabym swietle (podnoszac mocno ISO) czy też dązy do jak najmniejszych szumów? ( trzymajac mozliwie niskie ISO ale w efekcie film jest czarny>?)




      Wróć do GoPro Hero4 · Następny nieczytany temat →