Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

ZAKUP PIERWSZEJ KAMERY


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1

laskier

laskier

    Newbie

  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Miejscowość:strzelin
  • Kamera: brak
  • Karta pamięci: brak

Czeeść.

Od bardzo dawna planuje kupić kamerę . 

Nie chciałbym jakoś dużo się tu rozpisywać ,ale moja wiedza na temat kamer jest mniej więcej ... "podstawowa" :).

Znalazłem ciekawą ofertę.. Przekonuje mnie cena ,opis oraz akcesoria dodawane do zamówienia.

Dlatego mam kilka pytań  ,wraz ze znajomym tworzymy amatorskie filmy głównie z zajawki i chcielibyśmy kupić kamerę właśnie do 500zł ,która miała by dobrą jakość i ja na pierwszą kamerę byłaby wystarczająca . Wiem ,że w takiej cenie nie można oczekiwać nie wiadomo czego.. Myślałem też o zakupie droższej kamery i lepszej ,ale doszedłem do wniosku ,że taka byłaby wystarczająca.

Czy opłaca się kupić taką kamerę ,czy oferta jest korzystna. 

Jak oceniacie tą kamerę.

Może polecacie coś godnego w tej cenie.

 

 

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam



#2

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Wiesz to taki no name z nazwą. W sensie wiele firm wydaje ten model pod swoim szyldem. Kamera jest zaś jedna. Trudno mi się odnieść gdyż nie mam bezpośrednich nagrań z kamery. Mogę Ci polecić ale Xiaomi Yi gdyż tutaj za te pieniądze wiem ze warto.

 

Oferta ciekawa nie mniej jednak jak pisałem bez nagrań z kamerki zapomnij o obiektywnej recenzji. Nie kieruj się też porównaniami na YT bo to nie co inna pare kaloszy i mega kompresja. Czy chcesz tego czy też nie. 



#3

laskier

laskier

    Newbie

  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Miejscowość:strzelin
  • Kamera: brak
  • Karta pamięci: brak

a co byś o tym powiedział.. 

 

Wiem doskonale ,że Xiaomi Yi jest lepsza i ma więcej 'mozliwosci'

Ale jezeli chcialbym nagrac filmy powiedzmy z roweru motoru czy nawet popływać z kamerą ,myślę że ta kamera była by super do swojej ceny

Sprawdzałem jakosc (na youtube ) i mysle ,ze satysfakcjonowała mnie...

 

Xiaomi Yi nie chcę kupować ponieważ widziałem model za 400zł +karta pamięci ,interesowałoby mnie również etui oraz stick ( potrzebne mi do produkcji ,że tak powiem) oraz ramię (nie wiem czy tak to się nazywa ,ale w celu zamontowania na rower) Wiem ,ze ta kamera sprawdzi się do takich o to zastosowań ,ale jedyna moja obawa to czy będzie dobrze z nagraniem filmu takieg (wyreżyserowanego ,chodzi mi tylko o jakość) bo dźwięk wiem ,że słaby i w tym celu planuje kupić mikrofon

Chcialbym tylko wiedziec czy ta kamera od tej o którą wcześniej pytałem jest lepsza ... i co ważne nie jest no name

 

Aha i dziękuje z góry za odpowiedź :) pozdrawiam



#4

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Wiesz nie piszę że jest zła. Ale że nie znam jej i nie sprawdzałem jej. No name pod nazwą to akurat żaden unikat. 



#5

laskier

laskier

    Newbie

  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Miejscowość:strzelin
  • Kamera: brak
  • Karta pamięci: brak

ostatnie pytanie co do karty pamieci .. 

ta była by ok? Znajomy polecał ,ale trochę cena mała... 

Nie chciałbym mieć problemów typu ,że film się zacina ,lub jest jakieś opóźnienie z dźwiękiem albo go nie ma przez sekundę.. 

Byłbym wdzięczny za polecenie jakiejś korzystnej ...

Pozdrawiam