Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

SJCAM5000/SJCAM5000+/XBLITZ EXTREME II 4K


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1

tomekjg

tomekjg

    Newbie

  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Miejscowość:Jelenia Góra
  • Kamera: SJCAM5000XELITE

Witam wszystkich!

Zdecydowałem się na kupno kamerki sportowej. Po dość sporym czasie poświęconym na odnalezienie dobrej kamerki w przystępnej cenie i wybór padł na SJCAM5000 lub SJCAM5000 + bądź też XBLITZ EXTREME II 4K.

Trochę się naoglądałem filmików porównujących 5000 i 5000+ i stwierdzam, że jakość wideo jest lepsza w 5000 bez plusa, kolory są bardziej nasycone, filmiki nagrane wieczorem są o niebo lepsze od nowszego modelu, z tym , że nie wiem do końca na ile mogę wierzyć Youtube, który może zjadać jakość, dlatego liczę na opinie osób które ten sprzęt posiadają. Wersja z plusem różni się także procesorem i o dziwo ma mniejszy wyświetlacz. Do stawki doszedł teź XBLITZ EXTREME II 4K (nie skusiło mnie 4k, bo wiem, że to chwyt marketingowy). Jakość jak najbardziej mnie zadowala, do zestawu tak jak w przypadku 5000/+ dodają mnóstwo akcesoriów .

Liczę na opinię osób, które bardziej znają się na parametrach, albo po prostu sprawdzały te kamery.

Cena jest w każdym z przypadków bardzo podobna, pozostaje kwestia jakości i "sprawdzalności". Oczekuje od Was drodzy forumowicze konkretnej odpowiedzi, która z tych kamer oferuje najlepszą jakość. A może zaproponujecie coś całkiem innego w podobnym przedziale cenowym? Dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam!

Do gry wszedł jeszcze SJCAM5000X*



#2

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5043 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Trudno mi się odnieść do tych kamer. Żadnej z nich nie miałem w ręku. Co więcej nie wierz YT. Mocno kompresuje materiał. Ale też sprawa idzie w drugą stronę. Nie raz materiał nagrywany przez kamerę w realu to klapa w porównaniu z YT który nie raz jest podrasowany na YT. Innymi słowy zdobądź nagrania bezpośrednio z kamery albo kupuj w ciemno. 


 


#3

tomekjg

tomekjg

    Newbie

  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Miejscowość:Jelenia Góra
  • Kamera: SJCAM5000XELITE

Wybór padł na SJCAM5000X. Kupiłem w fajnej cenie, jestem bardzo zadowolony. Jakość przy 1080 - 60 fps jest świetna, generalnie bardzo dobry zakup, wątpie, że w takiej cenie można dorwać coś lepszego. Stabilizacja obrazu GYRO robi robotę. Polecam wszystkim w budżetem około 600 zł.



#4

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5043 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Podeślij jakieś sample do ściągnięcia.


 


#5

tomekjg

tomekjg

    Newbie

  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Miejscowość:Jelenia Góra
  • Kamera: SJCAM5000XELITE

Jasne, nie ma sprawy, musisz mi tylko podpowiedzieć jak. Wrzucić na jakiś serwer ?



#6

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5043 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

onedrive, mega.co.nz :) 

 

i podrzuć nam linki :)


 



Wróć do Co kupić ? · Następny nieczytany temat →