Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Laptop do podgladu materialu z kamery


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1

markx

markx

    Newbie

  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Miejscowość:Bytom
  • Kamera: GitUp Git2
  • Karta pamięci: Kingston SDXC-UHS3

Witam.

Szukam jakiegos budzetowego mobilnego laptopa (najlepiej cos uzywanego), ktory:

 

1. Bedzie mi sluzyl na wakacjach jako bank pamieci

2. Bez problemu odtworzy material nagrany kamera GitUp Git2 1080 60/120 fps

 

Zastanawiam sie jaki procesor temu podola. Czy jakis z rodziny i3 bedzie ok, czy celowac w cos mocniejszego? Pozniejsza obrobka bedzie juz na komputerze stacjonarnym. 



#2

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Najszybciej nagraj sobie na pendriva film z kamerki i odtwarzanej na go na poszczególnych tableto/laptopach. Bo chyba dzisiaj ta forma sprzętu jest bardziej atrakcyjna niż typowy laptop w teren. 

 

I3 temat ogarnie ale popatrz na tablety bardziej :) Podstawa to duży dysk.



#3

markx

markx

    Newbie

  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Miejscowość:Bytom
  • Kamera: GitUp Git2
  • Karta pamięci: Kingston SDXC-UHS3

Najszybciej nagraj sobie na pendriva film z kamerki i odtwarzanej na go na poszczególnych tableto/laptopach. Bo chyba dzisiaj ta forma sprzętu jest bardziej atrakcyjna niż typowy laptop w teren. 

 

I3 temat ogarnie ale popatrz na tablety bardziej :) Podstawa to duży dysk.

 

 

Powiem tak.

Mam obecnie laptop. Celeron M520, 1GB ram i UBUNTU. I ten laptop juz muli przy podstawowych zadaniach, net, przelaczanie okien itd. Laptopa i tak chce zmienic. Nie mam duzyc potrzeb oprocz wlansnie odtwarzania marerialu z kamerki. To ma byc laptop na wakacje, dla dziecka (nie bijcie ;), cos tam bajke wlaczyc wieczorem itd. Ale nie chce zamienic z "papucia na lać". Jak odtworzy mi ten material, to wszystko inne bedzie smigac az milo. 

Tak wiec laptopa chce kupic na 100%. Im taniej tym lepiej. Na allegro np.

 

 

Do tego pamiec i dysk i mam chyba o niebo lepszy laptop niz obecnie. 

 

Pytanie czy ten procek i3 320M to uciagnie. Przekopalem caly internet i NIGDZIE nie znalazlem minimalnych wymagan, co do samego odtworzenia materialu z kamery sportowej 1080 60/120 FPS. Wszedzie dyskusja na temat obrobki. 

 

Mam 12 dni na ogarniecie tematu.