Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

GoPro Hero 5 - OFICJALNIE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
  • Przejdź do pierwszego nieczytanego posta
116 odpowiedzi w tym temacie

#101

jakubek89

jakubek89

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 64 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: GoPro Hero 4 Silver
  • Karta pamięci: Kingston, 64 GB, UHS-I U3

Narazie chyba nie wiadomo ile ma kosztować fdr x3000 w PL...widziałem domysły, że ze 3k. Jeśli tak to na pewno nie kupie...jeśli koło 2 200 - to już będę się zastanawiał.  

 

Co do pozostałych producentów, Xiaomi,  Drifta czy innych to nie jestem jakoś do nich przekonany....mam wrażenie, ze to kamery 2giej jakości, tzn. nizsza cena, ale tez gorsze komponenty/osiągi - oczywiście to moje zdanie... dla mnie GP i Sony to 2 obecnie najbardziej renomowane firmy w zakresie kamerek sportowych.GP ze względu na prekursora tego rodzaju kamer, Sony, ze względu na stosowanie się do wymagań rynku. 



#102

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5015 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

No i tutaj byś się zdziwił! W produkcji Xiaomi niemal nie różni się niczym od GoPro. Oczywiście chodzi mi koszty produkcji nie zaś komponentów w niej zawartych. Tutaj skłoniłbym się bardziej w stronę ilości inżynierów zatrudnianych przez dane firmy. I tutaj tak samo chodzi o inżynierów hardware jak i programistów. Zobacz ile osób w Sony i GoPro pracuje and danym produktem. Teraz spójrz na Drifta oraz Xiaomi. Choć naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie by obie firmy stworzyły lepszy produkt. O ile prawdą okrze się że nowe GoPro ma stary hardoware. To nowy Drift i Xiaomi będą mieć i mają nowszy silnik. Kwestią dopracowania pozostaje internior samochodu. Zawieszenie i takie tam wcale nie pierdoły. 

 

Napisz do Sony - mi jeszcze nikt nic od nich nie odpisał. 


MichalCam


#103

sebo

sebo

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 212 postów
  • Kamera: GoPro4Black

Ale chyba piszesz o Xiaomi Yi 4k  3 edycji, bo Xiaomi Yi 4k jest już dawno i tutaj do gopro ani sony nie ma porównania.

 

Jeszcze zapominasz o ważnych rzeczach ale ktoś musi soczewke stworzyć, elektronikę itd a to już kosztuje.

 

Późniejsza produkcja już jest tańsza.



#104

jakubek89

jakubek89

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 64 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: GoPro Hero 4 Silver
  • Karta pamięci: Kingston, 64 GB, UHS-I U3
Dlatego wlasnie Sony zaczelo deptac GP po pietach...maja zasoby+ know how z innego segmentu kamer. Narazie GP ma markę, kojarzona z tego rodzaju kamerami...cos na kształt adidasow...myslisz o adidasach nie w kontekscie marki, ale ogolnie - rodzaju butow. Z GP jest podobnie.

#105

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5015 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Z Sony sprawa wygląda ciut inaczej! Oni produkują sensory wiec teoretycznie mogę mieć w zapasie coś dla ciebie. Z drugiej strony to biznesowo bezsensowne. Bo więcej zarabiają na produkcji przewodników jak na samych kamerach więc? GoPro ma markę oraz ekosystem! To ma większą moc nic wszystko inne razem wzięte.

 

 

Ale chyba piszesz o Xiaomi Yi 4k 3 edycji, bo Xiaomi Yi 4k jest już dawno i tutaj do gopro ani sony nie ma porównania.

 

Jeszcze zapominasz o ważnych rzeczach ale ktoś musi soczewke stworzyć, elektronikę itd a to już kosztuje.

 

Późniejsza produkcja już jest tańsza.

 

Też racja ale i tak te firmy zarabiają mega kasę. Zobacz jaka konkurencja jest na rynku kamerpov! Jednak nadal firmy je wydają i produkują. Zobacz jak o 50% przeciągu roku od ukazania się GoPro obniżyło cenę Session! Można można. Nowy SJCAM to prawododbnie 1:1 z Yi 4k! A kosztuje na starcie 199$


MichalCam


#106

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5015 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)


MichalCam


#107

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5015 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)


MichalCam


#108

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5015 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

 

Po powyższym teście mogę śmiało rekomendować zakup Hero 5 w stosunku do H4! Jest skok obraz jest lepszy! Warto! Ale kluczowe pozostaje teraz porównanie z Yi 4k oraz Sony X3000!

 


MichalCam


#109

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5015 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

 


MichalCam


#110

drzewo

drzewo

    Newbie

  • Użytkownik
  • 30 postów
  • Miejscowość:SO
  • Kamera: Hero2014
  • Karta pamięci: Sandisk

Nie ma żadnej różnicy w jakości obrazu między GP4 Black i GP 5 Black. Robiłem dzisiaj porównanie i nie widzę najmniejszej różnicy(test w 4K). Co do porównań z innymi kamerami to polecam test - jest w miare świeży



#111

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5015 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

A możesz podesłać pliki z 4k tych samych ujęć z obydwu kamer?

 

A co z ostrością? Zobacz film powyżej


MichalCam


#112

drzewo

drzewo

    Newbie

  • Użytkownik
  • 30 postów
  • Miejscowość:SO
  • Kamera: Hero2014
  • Karta pamięci: Sandisk

Nie wiem - film mnie nie interesuje, bo to fake. Zacznijmy od podstawowej rzeczy - w 4k obie kamery majątaki sam kąt, a na tym pseudo-porównaniu(dziwnym trafem z linkiem do zakupu GP5) widać od razu różnice w kącie. Gość ustawił mały kąt widzenia w GP4 i uzyskał gorszą ostrość, bo tak to działa :) Jak ustawie narrow to zdjęcia wychodzą gorsze i widać to gołym okiem. Jakieś krótkie filmiki mogę zrobić, ale podeśle później.



#113

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5015 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Podrzuć linki będzie najlepiej :)


MichalCam


#114

uve

uve

    Newbie

  • Użytkownik
  • 42 postów
  • Miejscowość:ZG
  • Kamera: Sony Action Cam HDR-AS15
  • Karta pamięci: SanDisk 60GB


Forum użytkowników -


#115

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5015 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

 


MichalCam


#116

drzewo

drzewo

    Newbie

  • Użytkownik
  • 30 postów
  • Miejscowość:SO
  • Kamera: Hero2014
  • Karta pamięci: Sandisk

 

No cóż - Sony bezlitośnie rozprawia się z GP5, ale wróćmy na ziemie... Takie porównania z youtube są o kant dupy "roztrzaś" :) Im kamerka ma lepszą matryce i więcej szczegółów rejestruje, tym bardziej traci po kompresji i gorzej wypada. Analogicznym sposobem Redleaf RD990 zdeklasował GOpro 3 Black na jednym z youtubowych kanałów - zachęcony takimi porównaniami nawet kupiłem sobie kiedyś RD990 i uważam że to był fajny sprzęcik, ale w rzeczywistości nie mogła czyścić butów gopro. Zróbcie sobie screenshota z takiego testu, zaznaczcie obszar nagrywania gopro - później podciągnijcie ostrość, kontrast i okaże się że obraz jest taki sam, jeśli nie lepszy w gopro. Po prostu Sony celuje w rynek konsumencki - podbija nieco kolory, kontrast i ostrość. Ogólnie taki film wygląda lepiej, ale nie zawsze taki zabieg wychodzi na dobre. Gopro aspiruje do miana kamery profesjonalnej - tutaj nie ma mowy o takich zabiegach - jeśli ktoś chce, zrobi sobie "upiększenia" na etapie postprodukcji i po sprawie. Oczywiście nie kwestionuje jakości kamer Sony, są rewelacyjne, a stabilizacja sprzętowa kopie dupe nawet gopro, mimo wszystko zalecam ostrożność z porównaniami youtubowymi bez plików źródłowych, bo są wielkie G. warte.

 

Obiecane oryginalne pliki porwnujące obraz z GP4 i GP5 ode mnie + moja opinia(wstępna) - 



#117

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5015 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Dzięki za linki!

 

Czy mogę zrobić film porównujący nagrania z obydwu kamer?


MichalCam



Wróć do GoPro Hero5 · Następny nieczytany temat →