Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Pierwszy nakręcony materiał - problem z drganiami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1

ChiQ

ChiQ

    Newbie

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Kamera: Gopro Hero 5 Black
  • Karta pamięci: Sandisk SDXC 64GB Extream

Witam!

 
Jestem posiadaczem kamery Gopro Hero 5 (od 5 dni, moja pierwsza kamera)
 
Po ostatnim jej użytkowaniu (wycieczka) nagranych mam mnóstwo filmików (po 20sek) na których widać delikatne drgania lub klatkowanie.
 
Filmiki były kręcone ta pomocą Monopada, podczas marszu w ustawieniach:
 
2.7k, 60FPS, włączonej stabilizacji, oraz Wide (dzień wcześniej starałem nagrać kilkanaście filmików po 20 sek każdy w rożnych ustawieniach i te wydały mi się najlepsze)
 
Proszę o poradę, czy drgania mogą być od złego ustawienia kamery (za duzo FPS?) czy po prostu braku dobrej stabilizacji podczas kręcenia (w marszu)
 
Jeśli zła stabilizacja to co by Państwo polecali (akcesorium) do kręcenia filmów typowo wakacyjnych takich w marszu, podczas zwiedzania aby ten obraz był płynny i podczas obróbki to wyglądało dobrze
 
Chyba, ze dobrałem złe ustawienia do typowego kręcenia (podczas zwiedzania) w marszu, jeśli tak to proszę o poradę gdzie szukać odpowiedzi
 
Bardzo proszę o pomoc, chciałbym się nauczyć robić dobre amatorskie filmiki :-)
 
Pozdrawiam Bartek!
 


#2

greku792

greku792

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 120 postów
  • Kamera: AEE MagiCam S50+
  • Karta pamięci: ADATA 16GB Kingston 4GB
Jak nie chcesz mieć drgań to pozostaje tylko inwestycja w gimbala, np.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Mój kanał na


#3

ChiQ

ChiQ

    Newbie

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Kamera: Gopro Hero 5 Black
  • Karta pamięci: Sandisk SDXC 64GB Extream

Witam!

 

Dziękuję za odpowiedz co do drgań!

 

A mógłbym prosić o jeszcze mała podpowiedz o dobór parametrów filmowania tzn. rozdzielczości i FPS do takiego wakacyjnego filmowania ?

 

Bo filmy, które już zdołałem nakręcić tak ja pisałem wyżej przy parametrach 

 

2.7K, 60FPS, stabilizacji cyfrowej i obiektywie WIDE

 

Maja dziwny rodzaj płynności, nawet nie chodzi tu o drgania, tylko takie lekkie klatkowanie. I nie wiem czy to jest od mojego braku umiejętności kręcenia (mam nadzieje ze na razie) czy od tego ze mój komputer nie wydala przy obróbce i wyświetlaniu takich filmów 

 

Komputer MSI, i7, GeForce GTX 960M, 16GB ramu i obrobka filmu jest dokonywana na dysku SSD



#4

jacek00

jacek00

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 114 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: GoPro Hero 4 Silver
  • Karta pamięci: Samsung 32 GB UHS-1
Może to kwestia komputerac albo karty SD. Nagraj może w full HD i sprawdź jak to wtedy wygląda. Co do klatek to jak nagrywasz tylko przy świetle naturalnym to nie będzie problemu. Natomiast jak masz zamiar nagrywać nawet jakieś światła czy cokolwiek ze sztucznym oświetleniem to przestaw się na 50 klatek.

#5

ChiQ

ChiQ

    Newbie

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Kamera: Gopro Hero 5 Black
  • Karta pamięci: Sandisk SDXC 64GB Extream

Karta wg oficjalnego sklepu gopro sprawdzona tj. Sandisk SDXC 64gb Extream wiec myślę ze nie ona jest problemem, tylko moje zdolności :-)

 

Dlatego dopytuje, żeby w przyszłości nie mieć do siebie pretensji, ze jakąś 'chwile' źle nakręciłem i nic się z tym nie da zrobić :-)



#6

greku792

greku792

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 120 postów
  • Kamera: AEE MagiCam S50+
  • Karta pamięci: ADATA 16GB Kingston 4GB
To że karta rekomendowana nie znaczy że nie jest uszkodzona lub nie trzyma parametrów podanych przez producenta.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Mój kanał na


#7

jacek00

jacek00

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 114 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: GoPro Hero 4 Silver
  • Karta pamięci: Samsung 32 GB UHS-1
Albo, że nie jest podrobiona. SanDisk niestety jest najczęściej podrabianą kartą

#8

ChiQ

ChiQ

    Newbie

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Kamera: Gopro Hero 5 Black
  • Karta pamięci: Sandisk SDXC 64GB Extream

Witam!

 

Karta kupiona w Saturnie tego samego dnia co kamera, nie powinna być podrobiona :-)

 

Co do mojego pierwszego pytania, wczoraj jak obrabiałem filmy, które nakręciłem gopro, zauważyłem w końcu problem (tzn. moje pierwsze odczucia mialem po filmikach ze złymi warunkami pogodowymi, tzn. było pochmurno i w miarę mało światła, dalsze filmiki w słoneczne dni wyglądały 1000 razy lepiej).

 

Teraz już wiem, ze należny przestawiać kamerę na inne ustawienia w miejscach ciemnych i z mała ilością światła.

 

Drgania są ale mniejsze (trzeba powoli kręcić po prostu lub zainwestować w Gimbal)

 

 

Co do słabszych warunków pogodowych to najlepszym rozwiązaniem jest zmniejszenie ilość FPS i włączenie w gopro opcji 'low light' ?

 

Pozdrawiam!



#9

greku792

greku792

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 120 postów
  • Kamera: AEE MagiCam S50+
  • Karta pamięci: ADATA 16GB Kingston 4GB
Jeszcze oprócz bimbala masz cos ranszego do stabilizacji nagrań lecz również mniej efektywnego, a mianowicie

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Mój kanał na


#10

Drift Innovation

Drift Innovation

    Specjalista

  • Konto oficjalne
  • Pip
  • 294 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: DRIFT GHOST 4K
  • Karta pamięci: Sandisk 64GB (10)

Jak nie chcesz mieć drgań to pozostaje tylko inwestycja w gimbala, np.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

fajnie, ze polecasz gimabala G4S do kamer H3, H3+ oraz H4 człowiekowi, który ma H5 ;)

- ciekawa alternatywa - sprawdź!

 

- oficjalny FB - zapraszamy!


#11

greku792

greku792

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 120 postów
  • Kamera: AEE MagiCam S50+
  • Karta pamięci: ADATA 16GB Kingston 4GB
To był tylko przykład, zreszta jest napisane "np.", ale skoro nie rozumiesz to wytłumaczę. Aby zniwelować drgania kamery podczas nagrywania powinno się użyć gimbala, link jest przykładem gimbala, a jak użytkownik się zdecyduje na kupno to zapewne poszuka czegoś takiego do swojej kamery. Kolega pytał o akcesorium polecane do wyeliminowania drgan więc poleciłem gimbala a przykład podałem żeby wiedział jak to wygląda. Mam nadzieję że wyjaśniłem tobie o co chodziło. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Mój kanał na


#12

Drift Innovation

Drift Innovation

    Specjalista

  • Konto oficjalne
  • Pip
  • 294 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: DRIFT GHOST 4K
  • Karta pamięci: Sandisk 64GB (10)
Greku cos tam wiemy o kamerach i niwelowaniu drgan takze dzieki za informacje ;) chodzi o to, ze nie ma póki co gimbali do H5. Najbliższym terminowo jest Karma Grip a ty polecasz produkt nie kompatybilny. Tyle w temacie.

- ciekawa alternatywa - sprawdź!

 

- oficjalny FB - zapraszamy!


#13

caraluch78

caraluch78

    Newbie

  • Użytkownik
  • 39 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: GoPro HERO5Black, Karma grip
  • Karta pamięci: Sandisc 64GB

Jak nie chcesz mieć drgań to pozostaje tylko inwestycja w gimbala, np.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Ten Gimbal nie psuje do GoPro 5 




Wróć do GoPro Hero5 · Następny nieczytany temat →