Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

OBRÓBKA filmów z GOPRO4 SILVER w CAMTASIA STUDIO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1

COBRAX91

COBRAX91

    Newbie

  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Miejscowość:Kraków
  • Kamera: GoPro Silver 4
  • Karta pamięci: 64GB

Witam.

 

Mam spory problem. Do tej pory obrabiałem filmy w Camtasia Studio 8. Były to filmy głównie nagrywane smartfonem w formacie MP4 w HD. Ciężar tych plików to około 70MB na minutę nagrania.

Wczoraj zakupiłem GOPRO4 SILVER. Filmy nagrywane są również w formacie MP4. W zależności od ustawień minuta nagrania jest o jakieś 20-30% cięższa niż filmy nagrane smartfonem.

Niestety Camtasia Studio nie chce obrabiać filmów z GoPro, mimo tego że pięknie jej idzie z filmami ze smartfona. Gdy podczas edycji próbuję odtworzyć materiał z GoPro... wyświetla się on na podglądzie jakieś 2 klatki na 10 sekund nagrania. Nagrania ze smartfona chodzą na podglądzie mega płynnie.

Dodam tylko, że np. na movemaker podgląd podczas edycji nagrań z GoPro jest płynny.

 

Co może być przyczyną? Za wolny sprzęt? Mam procesor i7 2.4Ghz oraz 8GB RAM.

 

Będę wdzięczny za rady.



#2

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Zaktualizuj sterowniki to jako pierwsze.



#3

Godlik

Godlik

    Newbie

  • Użytkownik
  • 46 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: GoPro HERO4 Silver
  • Karta pamięci: Lexar 633x 64GB
Miałem podobny problem (ale w innym programie). Moim zdaniem MP4 z GoPro ma tak dobra kompresję, że mało który program sobie z nią radzi. Ja najpierw konwertuje wszystkie filmy w GoPro Studio na *.avi dopiero potem je obrabiam.

Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka

#4

mariush

mariush

    Newbie

  • Użytkownik
  • 37 postów
  • Miejscowość:cz-wa
  • Kamera: gopro4 silver
Zawsze można spróbować na plikach proxy a potem podmienić je przed renderowaniem właściwego filmu.