Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Komp vs laptop


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1

Kacper-k48

Kacper-k48

    Newbie

  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Miejscowość:Leszno
  • Kamera: Hero 4 Silver

Witajcie, 

Mam lekki problem, do tej pory używałem kamerki hero, obróbka zdj a raczej samo sklejanie trwało trochę czasu. Teraz zamówiłem swoje (tamta kamerka była pożyczona) Hero 4 Silver i zastanawiam się, czy sprzęt jaki posiadam umożliwi mi obróbkę filmów i jakie najbardziej optymalne parametry będą do nagrywania/potem obrabiania. Wiadomo, im większe tym lepsze ale jezeli mam wgrywać jeden filmik godzinę warto obniżyć jakoś nagrywanego obrazu. Drugie pytanie co jest w tym przypadku leszpe, Laptop Dell E4300 z 5GB ramu i SSD 60gb czy klocek:

Załączony plik  gopro.png   135,91 KB   17 Ilość pobrań

Z kartką Radeon HD 6800 series (nie pamietam dokladnie modelu)

 



#2

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1919 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB
Google mi pokazuje że ten laptop jest na core 2 duo. Stacjonarka ma więcej RAM i lepszy procek więc odpowiedź jest oczywista.
Jak porównuję tego AMD do mojego procka to ciężko ci będzie obrobić płynnie 1080 o 4k nawet nie myśl. Poczytaj o plikach proxy i to rozwiąże problemy.
Pozdrawiam

EDIT. W jakim programie obrabiasz?

Wysłane z mojego LIFETAB_P891X przy użyciu Tapatalka

#3

Kacper-k48

Kacper-k48

    Newbie

  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Miejscowość:Leszno
  • Kamera: Hero 4 Silver

Ok, bardzo ciekawe rozwiązanie z plikami proxy :) Już się bałem, że będę musiał zbierać na nowszego kompa, co akurat teraz byłoby ciężkie.

Program... Wstyd się przyznać ale jak na razie używałem tylko Movie Markera, dzisiaj przyszło GoPro więc jak już coś ponagrywam poszukam odpowiedniego programu. Co do jakości, o 4k nawet nie marzyłem, nie wiem czy jest sens nagrywać w takiej jakości, bardziej 2,7k choć też nie wiem czy nie będzie przesadą.

Dziękuje za odpowiedzi :) Pozdrawiam.



#4

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1919 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB
Wsiadaj na premiere pro. Im szybciej tym lepiej. Gopro da się ustawić tak aby sama ci od razu tworzyła pliki proxy. Obrabiasz, podmieniasz i hula.

Edit. 4k jest fajne bo masz 4 x HD i możesz sobie wycinać klatki i kadrujesz jak ci się podoba bez utraty jakości

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka