Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Pierwsza kamera, nurek, sportowiec - sony, gopro czy xiaiomi?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

filip1

filip1

    Newbie

  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Miejscowość:Łódź

Serwus Panie i Panowie,
Piszę z dużym dylematem . Od dawna chce zakupić sobie sportową kamerkę i zdecydowałem , że w końcu jako prezent świateczny mogę sobie to sprawić. Poszedłem do sklepów podpytać ludzi i raz mówią to raz to... nie mówią zupełnie o innych opcjach i często nie wiedzą wszystkiego. Dlatego pomarudzę wam. Bardzo proszę pomóżcie.
Zacznę od tego do czego tego będę używał. 
Moje główne ekstremalne aktywności to nurkowanie i narciarstwo. Nurkowanie zdarza się też w okolicach 30-40m więc chciałbym, żeby kamerka tą opcję spełniała(jeśli będzie to 25 również tragedii by nie było choć liczę jednak na więcej ) .
na narty raz do roku standardowo troszke poszalec pokrecic, do tego strzelic pare fotek w schronisku standard.
jeżdzę od czasu do czasu na quadzie ale też nie tak zeby wszystko nagrywac wiec nie jest to priorytet . i w sumie niby dodatek ale na pewno ktory bede dzialal - chcialbym zeby jako tako mozna tym bylo strzelic jakies fotki na wakacjach nagrac film w basenie . Wiadomo mala kamerka pod reka zawsze latwiej niz cos innego miec. Dodam ze wariatem fotograficznym nie jestem. nie potrafie nic przerabiac ale cos tam chetnie sie naucze ale tak zeby cos super przeksztalcac to na pewno nei bede sie w to wkrecal.
Jaki mam budzet ? i to jest dobre pytanie. Nie mam okreslonego ale 2500 nie wydam. Nie ukrywam ze wolalbym zeby bylo to 1200 ale jesli powiecie ze duzo lepsze dla mnie i rozsadniesjze bedzie opcja za 1800 to jestem w stanie przykrecic troche sobie wydatki i z jakichs gleboko odlozonych dorzucic te pieniaadze. na prawde zalezy mi na szczerej opinii czy do tego uzytkowania warto wydac wiecej czy nie. 
polecano mi sony fdr-x1000v wychodzi za nia 1750 zl bez zestawu do nurkowania i karty pamieci (zestaw za 160 czyli 1910zl) i w niej jest pilot z podgladem na zywo w zestawie co bardzo mi sie podobalo
mowili o nizszej polce i troche gorsze sony hdr-as200 za 1250 i tez z pilotem i znow bez opakwoania do nurkowania czyli plus 160(1410)
doadtkowo na drugim froncie jest  go pro 4 black ( 1700 w sklepie pewnie w necie znajde taniej ale nei rozgladalem sie jeszcze) i nie duzo drozsza go pro 5 black za 1900 i tam juz chyba jest tak ze wbudowane jest ponad 40m bez obudowy.
Co Wy uwazacie za odpowiednie?? czy zupelnie inna firme np xiaiomi jak polecaliscie w innych wypowiedzach i duzo taniej? nie ukrywam jesli zaplace 1000 i efekt bedzie podobny to bardzo sie uciesz( sam uzywam telefon xiaiomi redmi note 3 pro prime)
Dziękuję Wam serdecznie z góry za pomoc pozdrawiam



#2

greku792

greku792

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 122 postów
  • Kamera: AEE MagiCam S50+
  • Karta pamięci: ADATA 16GB Kingston 4GB
Hmmm za bodajże 599 - 699zł masz AEE S50+, obudowa wodoszczelna do 100m w zestawie. Nie jest najnowsza ale do twoich zastosowań powinna być ok. Ja sam takiej używam i jestem zadowolony.

Wysłane z Xperia Z3

Mój kanał na


#3

filip1

filip1

    Newbie

  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Miejscowość:Łódź

a xiaiomi zupelnie nie?
Co jest w zestawie w ogole takiego aee? 
czyli w nic drozszego nie isc



#4

geochriss

geochriss

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 80 postów
  • Miejscowość:Sucha Beskidzka
  • Kamera: GP Hero 3 Black
  • Karta pamięci: 32GB
Na głebokosci 30 - 40 metrów to już trzeba miec bardzo mocne oświetlenie aby coś wyraźnego nagrać (zależy jakie wody) Pod wodą maleje kąt widzenia kamery i gubi się ostrość

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#5

filip1

filip1

    Newbie

  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Miejscowość:Łódź

Czasami na wraku jakims cos fajnego mozna zobaczyc.
Co do 30-40 m i wiecej wiadomo kolory slabsze ale chodzi mi w takim wypadku o to , że mogę fajne fotki porobic na 15-20 a potem np na chwile zejsc troche glebiej okolice 30 i juz z kamerka problemy moga byc



#6

geochriss

geochriss

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 80 postów
  • Miejscowość:Sucha Beskidzka
  • Kamera: GP Hero 3 Black
  • Karta pamięci: 32GB
Powodzenia z tymi fotkami...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#7

greku792

greku792

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 122 postów
  • Kamera: AEE MagiCam S50+
  • Karta pamięci: ADATA 16GB Kingston 4GB
W aee w zestawie masz obudowę do 100m, odczepiany ekran drzwiczki do obudowy z ekranem i bez przyklejane mocowanie plaskie i wypukłe, 2 przedluzki śruby, woreczek na kamerę, wkladki anti fog, naklejki jakies, pasek zabezpieczający na nadgarstek.

Wysłane z Xperia Z3

Mój kanał na



Wróć do Co kupić ? · Następny nieczytany temat →